Лабораторне дослідження Сперма

Лабораторне дослідження Сперма

Сперма (грец. Sperma або насіння) – це рідина, яка продукується чоловічої репродуктивної системою. Вона складається з секрету, який виробляють яєчка, простата, придатки яєчок, насінні бульбашки, купферови залози і залози, розташовані в сечівнику.

Вироблення сперми у хлопчиків починається в пубертатний період і в віці від 20 до 30 років досягає максимуму, однак після 40 років її обсяг поступово знижується. Регуляція вироблення сперми відбувається гуморальним і нервово-психічним шляхом. Обсяг сперми, яка виливається при еякуляції в нормі варіюється від 2 до 10 мл. На її кількість впливає частота повторних статевих контактів, ступінь фізичних навантажень, особливості конституції, емоційний стан чоловіка.

Зовні сперма – це каламутна, опалесцирующая клейка рідина, що володіє характерним запахом. До складу сперми входять насіннєва рідина (спермоплазми), клітинні і неклітинні включення. У нормі 1 мл сперми містить від 60 до 120 млн. Сперматозоїдів, з яких на рухомі форми доводиться від 70 до 90%, від 75 до 80% з яких є повноцінними в морфологічному плані, при цьому на незрілі клітини доводиться від 2 до 4% . Зміна складу сперми може стає причиною чоловічого безпліддя або сигналізувати про порушення роботи репродуктивної системи.

Ліки

Популярні лікарі