Кістковий екзостоз: причини виникнення та основні симптоми, способи лікування захворювання

Кістковий екзостоз: причини виникнення та основні симптоми, способи лікування захворювання

Кістковий екзостоз – це доброякісний кістково-хрящової або кістковий виріст на поверхні кістки.

причини

Екзостоз є доброякісний кістково-хрящової або кістковий наріст, який може мати форму лінійки, шипа, кулі. Найчастіше в процесі окостеніння екзостоз перетворюється в губчасту кістку, яка покривається з зовні тонкою і щільною кісткової шкаралупою.

Факторами до розвитку кісткового екзостоз є травми і удари, запальне ураження слизової оболонки внутрішньої частини суглоба, фіброз, остеомієліт, бурсит, обмеження накостніци, виникнення хронічного запального ураження кісткової тканини, асептичний некроз, дисфункція ендокринної системи, захворювання суглобів з хронічним перебігом, порушення цілісності зв'язок, сифіліс, хондроматоз кісток і аномалії опорно-рухового апарату.

При невстановленої етіології захворювання говорять про ідіопатичному типі недуги. Не останню роль у виникненні захворювання відіграє спадковий фактор, в зв'язку з цим захворювання може виявлятися у кількох поколінь членів однієї сім'ї. Найчастіше виявлення патології відбувається у дітей у віці від 8 до 18 років.

симптоми

Як правило, захворювання не супроводжується розвитком клінічної симптоматики, при цьому відбувається повільне збільшення в розмірах наросту, в зв'язку з чим, він тривалий час може залишатися непоміченим для самого пацієнта. Такі освіти найчастіше виявляються абсолютно випадково під час рентгенологічного дослідження. Після виникнення ущільнення, вони прощупуються під шкірою, або стають помітними при огляді. Найчастіше, такі нарости формуються на тазостегнових кістках, плечових суглобах, великогомілкової кістки, лопатках і ключиці. Досить рідко виникнення наростів відзначається в області стоп або кистей.

діагностика

При діагностуванні екзостоз пацієнту призначається фізикальний огляд, проводиться збір анамнезу та ретельний аналіз скарг.

У зв'язку з тим, що в більшості випадків нарости досить важко промацати при обстеженні, таким хворим в більшості випадків призначається рентгенологічне дослідження, що дозволяє визначити їх локалізацію і розміри.

лікування

Лікування екзостозів проводиться тільки хірургічним методом. Основними показаннями до оперативного видалення наростів є їх швидке збільшення в розмірах, виникнення болю та косметичного дефекту.

Операція полягає у видаленні кісткового освіти. Потім кістка згладжують. У більшості випадків операцію проводять через невеликий розріз. Період реабілітації триває 14 днів. Операція з видалення екзостоз проводиться травматологами-ортопедами під загальною або місцевою анестезією. У дітей до 18 років нарости часто зникають самі, в зв'язку з цим в дитячому віці операції зазвичай не проводять.

профілактика

Профілактикою екзостоз є періодичне обстеження і огляд. Особливо це важливо в дитячому віці, так як у дітей екзостоз може стати причиною деформації скелета. Ще одним методом є профілактичне обстеження після травми, оскільки забій і пошкодження кістки є однією з причин розвитку патологічних утворень.

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Поділитись:

Ліки

Популярні лікарі