Національний інститут раку України - 100 років на передовій боротьби з онкозахворюваннями

Національний інститут раку України - 100 років на передовій боротьби з онкозахворюваннями

Національний інститут раку України - це найбільший і найстаріший в країні клінічний і дослідницький онкологічний центр, який є невід'ємною частиною спеціалізованої медичної допомоги в Україні

Національний інститут раку України. коротке резюме

Національний інститут раку України, який успішно поєднує лікування онкологічних хворих та наукову діяльність, заснований в Києві понад 100 років тому, в 1920-му році.

Історія його заснування нерозривно пов'язана з відкриттям властивостей рентгенівських променів, які дозволили діагностувати одну з найнебезпечніших хвороб - рак. Саме в Києві вперше в Російській імперії з'явився перший рентгенівський кабінет. Згодом кількість таких кабінетів росло, і до 1920-го року на їх базі був організований Київський рентгенівський інститут.

Протягом минулих 100 років інститут міняв адресу, він розширювався і розвивався, а його працівники продовжували невпинно працювати для порятунку людей, в тому числі під час гітлерівської окупації. Весь цей час найважливішим підрозділом був діагностичний відділ і рентгенофізічна лабораторія, оскільки діагностика раку на ранніх стадіях дає максимальні шанси на одужання від цієї страшної хвороби.

До початку XXI століття інститут прийшов в новій будівлі, на вулиці Васильківській, а в 2009-му році отримав нинішню назву і статус Національного.

Вже в 20-ті роки інститут займався лікуванням хворих з раком різних тканин і органів. Сьогодні інститут має великий творчий штат співробітників, які суміщають практику з науковою роботою, адже інновації в цій галузі медицини мають принципове значення. В інституті проводяться операції найвищого ступеня складності в країні.

У Національному інституті раку функціонує клініка на 600 ліжок, а також консультативна поліклініка, розрахована на 400 відвідувачів в день. 20 відділень займаються кожен своїм напрямом, в їх числі відділення променевої терапії і променевої діагностики, ядерної медицини, є також науково-дослідні відділення різних напрямів лікування раку - дитячого, гінекологічного, проктологічного, гематологічного та ортопедії, м'яких тканин і шкіри, т. ін. Працює тут також відділення психологічної допомоги.

Що стосується наукової і просвітницької діяльності, - в відділенні протиракової боротьби інституту ведеться активна дослідницька робота, яка була б неможлива без наявності науково-дослідної лабораторії експериментальної онкології, а також лабораторії медичної фізики та біоінженерії.

Основна інформація про лабораторії Національного інституту раку України

У Національному інституті раку України працюють дві основні лабораторії:

- науково-дослідна лабораторія експериментальної онкології;

- науково-дослідна лабораторія медичної фізики та біоінженерії.

У першій з лабораторій проводяться молекулярно-генетичні і молекулярно-цитогенетичні дослідження. Зокрема, вони застосовуються для диференціальної діагностики, прогнозування перебігу та вибору тактики лікування злоякісних новоутворень різних видів раку.

Також тут проводяться імунологічні дослідження, в тому числі иммунофенотипування клітин периферичної крові і кісткового мозку, дослідження імунної системи у хворих на рак, інші найважливіші види досліджень. Найважливіше з них - дослідження нових протипухлинних препаратів і навіть протиракових щеплень. Саме на нові препарати покладається надія на можливе лікування досі невиліковних видів раку.

У Науково-дослідній лабораторії медичної фізики та біоінженерії проводяться наукові фундаментальні дослідження, результати яких були використані для розробок в медичній практиці. Зокрема, було вдосконалено діагностичне рентгенівське обладнання, що дозволило підвищити ефективність діагностики і оцінку лікування злоякісних пухлин, прогнозувати процеси метастазування.

У лабораторії також вивчають можливості лікування злоякісних пухлин завдяки впливу радіочастот, а також електромагнітного неионизуючого опромінення злоякісних пухлин, застосування магнітної нанотерапіі.

Це лише деякі дослідження і варіанти їх практичного застосування, що проводяться в лабораторіях Національного інституту раку.

Також слід зазначити, що наукова робота проводиться на новітньому обладнанні, в тому числі застосовуються системи для проведення полімеразної ланцюгової реакції з детекцією результатів, спектрофотометр, 96-ямковий 8-програмний термоциклер, мікроскопи дослідницького рівня, інше потужне експертне обладнання, в тому числі для цитологічних аналізів і клітинних технологій.

Додаткові переваги Національного інституту раку України

Основна перевага інституту - робота на стику науки і практики. Його робота охоплює всі аспекти контролю за онкологічними захворюваннями - профілактику, скрининги, лікування і наукові дослідження.

Тут проводять дослідження на базовому, трансляційному і клітинному рівнях, що в кінцевому результаті призводить до важливих клінічних результатів - підвищенню ефективності профілактики, діагностики та терапії, які можуть знизити захворюваність і смертність від усіх видів раку.

Інститут грає ключову роль в боротьбі з онкозахворюваннями в країні. Його колектив ставить собі за мету поліпшити стан сучасної допомоги пацієнтам з онкозахворюваннями та виступає в ролі науково-освітнього центру з розробки інноваційних діагностичних і терапевтичних методів, розробляє і впроваджує нові стратегії боротьби з раком.

Ліки