Адвантан : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Адвантан
Виробник:
Байер Фарма АГ, Германия
Діюча речовина:
Метилпреднизолон (Methylprednisolonum)
ATX-класифікація:

D07AC14 - Метилпреднизолона ацепонат

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Діюча речовина – метилпреднізолон. Випускається в різних формах для зовнішнього застосування – мазей, крему та емульсії.

Показання

Цей препарат у вигляді крему і мазі застосовують у разі дерматитів різного ґенезу (атопічного, алергічного, контактного, нейродерміту), а також у разі екземи (дегенеративної, дисгідротичної, себорейної, мікробної, істинної, гострої дитячої екземи). Емульсійна форма призначається, окрім перелічених видів дерматитів, ще й для лікування дерматитів, що виникли внаслідок сонячних опіків.

Володіє протизапальною дією місцевого характеру, пригнічує симптоми шкірних алергій, як об'єктивного (висипання, почервоніння), так і суб'єктивного (свербіж, печіння) характеру.

Протипоказання

Не призначається з метою лікування інфекцій вірусного походження, зокрема, спричинених вірусом герпесу. Також не застосовується при туберкульозі шкіри та сифілітичних висипах.

Протипоказане застосування у разі алергії на один із компонентів препарату.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Не існує достовірної інформації відносно використання цього препарату у жінок на стадії вагітності. У крайньому разі, якщо за життєвими показаннями без використання Адвантану не обійтись, не слід його наносити тривало і на великі ділянки шкіри.

Спосіб застосування та дози

Форма випуску препарату призначається виходячи з перебігу хвороби та стану шкірних покривів. У разі надмірної сухості шкіри вибір форми припадає на жирну мазь, не надто жирна і не мокра шкіра - звичайна мазь (не жирна), у разі мокнучої екземи - вибір падає на кремову форму. Препарат у формі емульсії призначають у разі, якщо необхідно відновити нормальний стан шкіри після сонячних опіків.

Наноситься, незалежно від форми 1 раз на день, лікування може тривати до трьох місяців, в педіатричній практиці препарат використовують не більше місяця.

Передозування

Препарат фактично не адсорбуйтеся шкірою, що зводить ймовірність передозування до мінімуму.

Побічні ефекти

Найчастішим побічним ефектом застосування Адвантану є відчуття свербежу, печіння. На місці застосування можуть з'явитися везикули (шкірні водянисті пухирці з серозним вмістом). Спостерігалися поодинокі випадки шкірних атрофій, вугрових висипань, поява стрий (смугоподібних атрофодермій), фолікулітів, періоральних дерматитів.

Умови та терміни зберігання

Мазь зберігається до 5 років за температури не вище 30°С. Інші форми зберігають свої лікувальні властивості протягом 3-х років, за температури до 25 °С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії