Аевіт : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Киевский витаминный завод, ПАО, г.Киев, Украина
- Діюча речовина:
- Ретинол (Retinolum)
Токоферол (Tocopherol) - ATX-класифікація:
A11JA - Комбинации витаминов
A11JA - Комбинации витаминов
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Аевіт - комбінований препарат, дія якого визначається властивостями вітамінів А і Е, що входять до його складу. Ретинол (вітамін А) бере участь у формуванні зорових пігментів, необхідних для нормального сутінкового і колірного зору, він забезпечує цілісність епітеліальних тканин, регулює ріст кісток. Токоферол (вітамін Е) має антиоксидантні властивості, забезпечує захист ненасичених жирних кислот у мембранах від ліпопероксидації, бере участь у формуванні міжклітинної речовини, колагенових та еластичних волокон сполучної тканини, гладкої мускулатури судин, травного тракту. Аевіт відновлює порушений капілярний кровообіг, нормалізує капілярну і тканинну проникність, підвищує стійкість тканин до гіпоксії.
Склад і форма випуску
Аевіт випускається в капсулах і в розчині для ін'єкцій. Препарат виготовлений на основі ретинолу пальмітату та альфа-токоферолу ацетату.
Показання
Аевіт застосовують у разі гіпо- та авітамінозу A і Е, а також у тих випадках, коли організм потребує підвищених доз вітаміну А і Е або при зниженні їх надходження в організм із їжею, в разі діареї, гастректомії, стеатореї, целіакії, цирозу печінки, хвороби Крона, хронічному холестазі, синдрому мальабсорбції, атрезії жовчних шляхів, кістозному фіброзі підшлункової залози, атрезії жовчних шляхів, ксерофтальмії, тропічному спру, нікотиновій залежності, гемералопії, наркоманії, алкоголізмі, інфекційних захворюваннях. Також призначення препарату необхідне, якщо хворий отримує неповноцінне і незбалансоване харчування, постійно зазнає впливу стресу, вживає мінеральні олії, колестирамін, колестипол, неоміцин, залізовмісні продукти. Крім цього, прийом Аевіту показаний у разі призначення хворому дієти зі збільшеним вмістом поліненасичених жирних кислот, гіпертиреозу, вагітності та періоді лактації.
Аевіт використовують у складі комплексного лікування невропатій, беталіпопротеїнемії та некротизуючої міопатії.
Протипоказання
Призначення Аевіту неможливе, якщо у хворого було виявлено гіпервітаміноз A і Е та гіперчутливість до інгредієнтів лікарського засобу.
З обережністю слід поставитися до призначення Аевіту, якщо у хворого було виявлено тиреотоксикоз, стани, пов'язані з підвищеною проникністю стінок судин, холецистит, цироз печінки, ниркову недостатність, алкогольну залежність, вірусний гепатит, період лактації та гіпопротромбінемію.
Потрібна обережність, якщо у хворого є тиреотоксикоз, холецистит, хронічна серцева недостатність, хронічний гломерулонефрит, цироз печінки, вірусний гепатит, ниркова недостатність, алкоголізм, літній вік, гіпопротромбінемія (на тлі дефіциту вітаміну К може посилитися при дозі вітаміну Е понад 400 МО).
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Під час вагітності Аевіт може прийматися тільки за рішенням лікаря, який повинен вивчити ступінь потенційного ризику для плода і користі для матері. З обережністю необхідно поставитися до призначення препарату в першому триместрі, оскільки він містить у високих дозах вітамін А.
Якщо жінка перебуває на стадії лактації, то вживання Аевіту можливе тільки за рішенням лікаря.
Спосіб застосування та дози
Капсули Аевіта проковтують цілими після прийому їжі без додаткового подрібнення і запиваючи достатньою кількістю рідини. Дозу препарату і тривалість лікування підбирає лікар. Як правило, дорослі отримують по 1 капсулі раз на добу. Тривалість лікування від 30 до 40 днів.
Щоб уникнути розвитку гіпервітамінозу А і Е, не слід перевищувати рекомендовані дози. Під час застосування препарату слід враховувати високий вміст у ньому вітаміну А (100000 МО), а також те, що він є лікувальним, а не профілактичним лікарським засобом.
Дієта з підвищеним вмістом селену та сірковмісних амінокислот знижує потребу у вітаміні Е.
Передозування
Симптоми гострого передозування (розвиваються через 6 годин після прийому) гіпервітамінозу А у дорослих: сонливість, млявість, двоїння в очах, запаморочення, сильний головний біль, нудота, неприборкане блювання, діарея, дратівливість, кровоточивість ясен, сухість і виразка слизової оболонки порожнини рота, лущення губ, шкіри (особливо долонь), сплутаність свідомості, підвищення внутрішньочерепного тиску (у дітей грудного віку – гідроцефалія, випинання тім'ячка).
Симптоми хронічної інтоксикації: втрата апетиту, біль у кістках, тріщини і сухість шкіри, сухість слизової оболонки порожнини рота, губ, гастралгія, блювота, гіпертермія, астенія, надмірна стомлюваність, головний біль, фоточутливість, полакіурія, ніктурія, поліурія, дратівливість, випадіння волосся, жовто-помаранчеві плями на підошвах, долонях, у ділянці носогубного трикутника, гепатотоксичні явища, внутрішньоочна гіпертензія, олігоменорея, портальна гіпертензія, гемолітична анемія, зміни на рентгенограмах кісток, судоми.
Лікування: відміна препарату; симптоматична терапія.
Симптоми передозування вітаміну Е: при прийомі протягом тривалого періоду в дозах 400 – 800 ОД на добу: нечіткість зорового сприйняття, запаморочення, головний біль, нудота, діарея, гастралгія, астенія. При прийомі більше, ніж 800 ОД на добу протягом тривалого періоду збільшується ризик кровотеч у хворих із гіповітамінозом К, порушення метаболізму тиреоїдних гормонів, розлади сексуальної функції, тромбофлебіт, некротичний коліт, сепсис, гепатомегалія, геморагічний інсульт, асцит.
Лікування: відміна препарату, симптоматична терапія.
Побічні ефекти
Аевіт добре переноситься, але в разі тривалого лікування можливий розвиток у хворого нудоти, блювання, алергічних реакцій, нудоти, гастралгії, можливе загострення шлунково-кишкових інфекцій, хронічного панкреатиту та жовчнокам'яної хвороби.
Умови та терміни зберігання
Аевіт зберігають у сухому, захищеному від світла місці. Термін придатності лікарського засобу у формі розчину 3 роки, а капсул – 2 роки.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію