Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Акліф відноситься до групи ретиноїдних препаратів, які використовуються для місцевого застосування. Препарат призначають для лікування вугрів, а також для зменшення та виведення комедонів. Даний засіб має протизапальні властивості та сприяє зменшенню гіперпігментації шкіри.

Діюча речовина відноситься до хімічно стабільних похідних терфенілової кислоти з активністю, подібною до ретиноїдів. Це потужний RARgагоніст (g-агоніст рецептора ретиноїдної кислоти), що характеризується своєю високою специфічністю до цього рецептора порівняно з RARα та RARβ.

Склад та форма випуску

Акліф виготовляється у формі крему. Активним фармакологічним інгредієнтом засобу є трифаротен. У 1 г крему міститься 0,05 мг.

До складу допоміжних речовин входять: пропіленгліколь; алантоїн; тригліцериди середнього ланцюга; феноксіетанол; циклометикон; сополімер акриламіду та натрію акрилоїлдиметилтаурату, 40% дисперсія в ізогексадекані; етанол 96%; вода очищена.

Показання

Акліф показаний для лікування звичайних вугрів, або акне ( Acne vulgaris ) на обличчі та/або тулубі у пацієнтів за наявності численних комедонів, папул та пустул.

Активний інгредієнт продемонстрував помітну комедолітичну активність, що викликає зменшення кількості комедонів та виражене збільшення товщини епідермісу, ураженого захворюванням.

Протипоказання

Протипоказаннями до застосування Акліфа є гіперчутливість до активного інгредієнта або будь-якої з допоміжних речовин.

Також препарат не можна застосовувати при відкритих ураженнях шкіри, наприклад, саднах, порізах, ранах, опіках, а також за наявності сонячних опіків.

Під час терапії цим лікарським засобом не можна проводити процедури воскової депіляції. Також слід уникати використання косметичних засобів, які спричиняють сухість шкіри, оскільки при сумісному застосуванні це призводить до додаткового шкірного подразнення.

Слід уникати потрапляння препарату на слизові оболонки (очі, повіки, губи).

Під час лікування слід уникати надмірної дії сонячного світла, включаючи лампи сонячного світла та фототерапію. Якщо дії уникнути неможливо, рекомендується використовувати водонепроникний сонцезахисний крем широкого спектру дії з сонцезахисним фактором (SPF) 30 і вище, а також прикривати одягом оброблені ділянки шкіри.

Акліф застосовується у дітей віком від 12 років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У терапії вагітних жінок Акліф не застосовується, оскільки препарати ряду ретиноїду можуть викликати вроджені вади розвитку. Якщо пацієнтка завагітніла під час лікування препаратом, його застосування слід негайно відмінити. Препарат також не слід використовувати жінкам у дітородному віці, які планують вагітність або обстежуються з метою планування вагітності.

Наявні дані, отримані під час проведення фармакологічних та токсикологічних досліджень, продемонстрували екскрецію трифаротену та його метаболітів у материнське молоко. У зв'язку з цим застосування Акліфа під час годування груддю протипоказане. Якщо ж лікування необхідне, годування слід припинити.

Спосіб застосування та дози

Крем Акліф слід наносити тонким шаром на уражені ділянки обличчя та тулуба із частотою один раз на добу, увечері. Перед нанесенням крему шкіру слід очистити і протерти насухо.

Після трьох місяців лікування рекомендується звернутися до лікаря з метою оцінки поліпшення стану пацієнта.

При лікуванні лікарським препаратом слід застосовувати зволожуючі засоби. Рекомендується проводити терапію протягом 30 днів.

Для зручності використання контейнер, що містить препарат Акліф, обладнаний помпою. Перед першим використанням її необхідно заповнити, натиснувши на неї кілька разів до виходу невеликої кількості ліків (максимум до 10 разів). Тепер помпа готова до використання.

Одного натискання на помпу має бути достатньо для нанесення крему на обличчя (на лоб, щоки, ніс та підборіддя).

Двох натискань на помпу має бути достатньо для нанесення крему на верхню частину тулуба (на доступну верхню частину спини, плечі та грудну клітку). При додатковому натисканні на помпу можна отримати об'єм крему, необхідний для нанесення на середню та нижню частини спини, якщо є вугри.

Передозування

Використання лікарського засобу у дозах, що перевищують рекомендовані, не прискорить та не покращить результат лікування. У той же час такі дози можуть викликати почервоніння, лущення або відчуття дискомфорту на шкірі.

При виникненні таких явищ слід припинити застосування препарату доти, доки шкіра не відновиться.

Побічні ефекти

Як побічні ефекти після використання Акліф можлива поява місцевих шкірних реакцій, таких як еритема, лущення, сухість і поколювання/печіння, виділених серед інших побічних явищ як показники місцевої переносимості.

Ці шкірні реакції частіше виявляються на обличчі та мають легку, середню та важку інтенсивність у 39%, 29,7% та 6,2% пацієнтів відповідно. На тулуб до 32,9%, 18,9%, 5,2% пацієнтів мали легкі, середні та тяжкі реакції відповідно. Найбільш виражений ступінь тяжкості місцевих шкірних реакцій на обличчі, як правило, спостерігався протягом 1-го тижня застосування препарату, а на тулубі – на 2 – 4-му тижні з подальшим зменшенням при подальшому застосуванні лікарського засобу.

При появі побічних ефектів слід припинити терапію препаратом, або зменшити частоту його застосування.

Так як у препараті міститься пропіленгліколь, можуть виникати подразнення шкіри. Наявність у складі 50 мг/г спирту (етанолу) може призводити до почуття печіння на пошкоджених ділянках шкіри.

Умови та термін зберігання

Акліф повинен бути в недоступному для дітей місці. Термін придатності складає 2 роки від дати випуску. Після відкриття упаковки препарат зберігає свою активність протягом 6 місяців. Зберігати лікарський засіб слід в оригінальній упаковці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії