Аквадетрим : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Аквадетрим
Виробник:
Медана Фарма АО, Польша
Діюча речовина:
Холекальциферол (Cholecalciferole)
ATX-класифікація:

A11CC - Препараты витамина d и его аналогов

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Аквадетрим виготовляється у вигляді розчину для перорального прийому, його головною речовиною, що діє, є холекальциферол.

Показання

Використовується для лікування та профілактики розвитку гіпо- та авітамінозів D, а також рахітоподібних захворювань та рахіту, гіпокальцимій, остеопатій, викликаних метаболічними дисфункціями, а в тому числі і псевдогіпопаратиреозом та гіпопаратиреозом.

Крім цього, він показаний при лікуванні тетанії, спричиненої гіпокальціємією, спазмофілією, остеомаляцією різної етіології. Його призначають для прискорення зрощування переломів, при втраті кальцію в кістках і зубах і при остеопорозі, спричиненому гормональними змінами, що настають в організмі жінки під час постменопаузи та менопаузи.

Протипоказання

Аквадетрим не використовується, якщо у хворого є підвищена чутливість до холекальциферолу, збільшений вміст кальцію в сечі або плазмі, гіпервітаміноз D, кальцієвий нефроуролітіаз, саркоїдоз, а також гостра або хронічна ниркова недостатність.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

При вагітності Аквадетрім використовується в крайніх випадках і тільки в мінімальних дозах, тому що у великих дозах він має виражену тератогенну дію на плід.

При призначенні препарату в період лактації від годування груддю на час лікування рекомендується відмовитись.

Спосіб застосування та дози

Аквадетрім приймають перорально. Одна крапля препарату містить 500 МО вітаміну D3. Для профілактики рахіту діти приймають Аквадетрім з 3 або 4 тижнів життя по одній або дві краплі разів на добу. Недоношеним дітям препарат призначають з 7 чи 10 дня життя, а близнюкам і новонародженим, які у поганих життєвих умовах, - по 2 чи 3 краплі щодня. Влітку дозу рекомендується зменшити до 1 краплі на добу. У постменопаузальному періоді жінка повинна отримувати по 1 або 2 краплі для запобігання розвитку остеопорозу.

При лікуванні рахіту дитина щодня має отримувати від 4 до 10 крапель Аквадетриму в стуки. Залежно від ступеня патологічного процесу курс терапії може тривати від 4 до 6 тижнів. Починають лікування з 4 крапель та продовжують його із збереженням дози від 3 до 5 днів, якщо хворий нормально реагує на введення препарату, то дозу збільшують до 6 крапель. Якщо у пацієнта спостерігаються виражені зміни в кістках, дозу збільшують до 10 крапель. У разі потреби курс лікування можна повторити за один тиждень. Після досягнення терапевтичного ефекту рекомендується перейти на підтримуюче лікування та прийом від 1 до 3 крапель на добу.

Передозування

При передозуванні Аквадетриму у хворого може спостерігатися поява нудоти, блювання, запорів, спраги, занепокоєння, а також головного, суглобового та м'язового болю, порушення психіки, прогресуюча втрата маси тіла, погіршення роботи нирок, гіпертонія, запалення райдужної оболонки очей, кальциноз.

При симптомах передозування рекомендується негайно припинити введення препарату, призначити хворому коректне симптоматичне лікування та забезпечити пиття.

Побічні ефекти

При вживанні Аквадетриму в рекомендованих дозах лікування дуже рідко супроводжується розвитком побічних ефектів.

Іноді при тривалому прийомі препарату можливе виникнення у хворого симптомів характерних для гіпервітамінозу D: депресії, головного, суглобового та м'язового болю, сухості у роті, зниження апетиту, запорів, втрати маси тіла, поліурії.

Умови та термін зберігання

Аквадетрім зберігають у темному місці не більше 3 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії