Алфлутоп : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Алфлутоп
Виробник:
Биотехнос АО, КО Румыния
Діюча речовина:
розмариновое масло
рыбы морской экстракт с гермабеном
ATX-класифікація:

M02AX10 - Различные препараты

M09AX - Другие средства, применяемые при патологии опорно-двигательного аппарата

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Про Алфлутоп інструкція повідомляє, що це препарат, призначений для лікування суглобів.

Алфлутоп застосовується як ін'єкційний фармацевтичний засіб, що відноситься до групи препаратів на лікування патологій опорно-рухового апарату. Містить біологічно активні речовини натурального походження, які благотворно впливають на стан хрящової тканини, регулюючи обмінні процеси у суглобах та хрящах.

Алфлутоп має хондропротекторний ефект, нормалізуючи біосинтезування гіалуронової кислоти та колагену II типу. Пригнічує активність гіалуронідази, а також інших ферментів, що беруть участь у руйнуванні міжклітинного матриксу.

Завдяки перерахованим ефектам відбувається активація процесів, під час яких відновлюється структура хрящової тканини та відбувається профілактика руйнувань макромолекулярних структур у хрящах.

Склад та форма випуску

Алфлутоп виготовляється у формі ін'єкційного розчину.

Основний активний компонент – – біоактивний сухий екстракт, який виробляється з морських організмів. Зокрема, у складі активної речовини міститься висушений концентрат сухої з дрібної морської риби, у тому числі амінокислоти, хондроїтинсульфат, цукор, міоїнозитол, солі натрію, кальцію, калію, марганцю, цинку, гліцерофосфоліпіди, азот, сірка, гліцерин, фосфор. Ці речовини містяться розчиненими у дистильованій воді для ін'єкцій та у фенолі, у пропорції 1% по відношенню до розчину, готовими до ін'єкційного застосування.

Зовнішній розчин виглядає як прозора рідина, яка не містить видимих частинок.

Показання

Алфлутоп призначають на лікування хворих суглобів. Алфлутоп – – це хондропротектор у формі ін'єкційного розчину. Препарат має властивість регулювати обмінні процеси в тканинах хряща.

Алфлутоп викликає нормалізацію гомеостазу у суглобах, інгібує біосинтезування у медіаторах запалення, у тому числі у прозапальних цитокінах. Як наслідок, Алфлутоп має виражений протизапальний та знеболюючий ефект, вже на 8-й, 10-й день з початку терапії.

У складі препарату Алфлутоп містяться протеоглікани, які мають замісний ефект, викликають трофічну дію. Клінічно доведено, що при цьому покращується однорідність кісткової тканини, гідрофільності, підвищується висота хряща для дослідження на МРТ.

Алфлутоп застосовують у лікуванні дегенеративно-ревматичних патологій. Зокрема, їм лікують:

- остеоартроз незалежно від його знаходження (гонартроз – ураження хрящової тканини суглобових поверхонь колінного суглоба, коксартроз – артроз тазостегнового суглоба, а також артроз дрібних суглобів);

- спондильоз – - утворення кісткових наростів по краях тіл хребців.

Також Алфлутоп призначають у комплексній терапії при реабілітаційному, відновлювальному періоді після операцій на суглобах, після травм.

Препарат має здатність нормалізувати виробництво організмом гіалуронової кислоти, а також колагенів ІІ-го типу. Як наслідок, Алфлутоп активізує відновлювальні процеси у хрящових тканинах, запобігаючи їх руйнуванню, пригнічує медіатори запалення.

Має знеболюючий, протизапальний та болезаспокійливий ефект.

Екстракти морських організмів надають, таким чином, ефект, що відновлює, на хрящові тканини, внаслідок сукупної дії їх активних компонентів. Проте вивчення фармакокінетики утруднено внаслідок складних процесів взаємодії між компонентами.

Протипоказання

Алфлутоп протипоказано призначати при алергії до компонентів препарату.

Забороняється призначати Алфлутоп у педіатричній практиці.

Слід виявити обережність у разі призначення пацієнтам, які страждають:

- аутоімунними захворюваннями (склеродермією, анкілозуючим спондилоартритом, ревматоїдним поліартритом, системним червоним вовчаком).

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Протипоказано застосовувати у лікуванні вагітних жінок, оскільки невідомо, яким буде вплив на організм вагітної та її плід.

На час лактації, якщо потрібне лікування цим препаратом, грудне вигодовування на цей період слід призупинити.

Спосіб застосування та дози

Розчин Алфлутоп вводять глибоко в сідничний м'яз.

Рекомендоване дозування – 1 мл препарату 1 раз на день.

Середній терапевтичний курс триває 20 днів.

Якщо лікування вимагають великі суглоби, уражені хворобою, то розчин слід вводити над м'яз, а у суглобову сумку. При цьому вводиться по 1-2 мл препарату, 1 раз на 3 дні. Рекомендований курс внутрішньосуглобової терапії препаратом Алфлутоп – 5 уколів, які вводяться у кожний хворий суглоб.

Терапевтичні курси допускається повторювати через кожні 3-6 місяців, якщо лікар вважає це необхідним і буде виявлено лікувальний ефект.

Алфлутоп при рекомендованих дозах не впливає на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами.

Передозування

Передозування препаратом Алфлутоп малоймовірне, оскільки препарат вводиться ін'єкційно, а сам препарат не містить токсичних речовин.

Випадкове надмірне введення може спричинити алергічні реакції (при схильності).

Побічні ефекти

Алфлутоп зазвичай добре переноситься організмом.

У поодиноких випадках можливі такі побічні реакції, як:

- дерматит, відчуття печіння у місці введення розчину;

- гіперемія (почервоніння) шкіри;

- міалгія (болючість у м'язах), носить короткочасний характер;

- тимчасове посилення болю в суглобі внаслідок активізації обмінних процесів, посилення кровообігу;

- у разі алергічних реакцій можливі висипання на шкірі, кропив'янка, свербіж, набряк шиї, збудження, утруднене дихання, страх смерті, загальна слабкість, серцебиття, набряк нижніх кінцівок);

- можливі важкі алергічні прояви, зокрема, є ймовірність набряку Квінке, анафілактичного шоку (проявляється у формі таких симптомів, як сильний свербіж шкіри, який швидко поширюється поверхнею епідермісу, різке падіння артеріального тиску, блювання, рідкий стілець, набряк гортані, дисфункція роботи життєво важливих органів, утруднене дихання, блідість або синюшність шкіри, бронхоспазм, горло, що призводять до гострого утруднення дихання, втрати свідомості.

Умови та термін зберігання

Алфлутоп зберігають за температури від 15 до 25°C.

Термін придатності до Алфлутопу – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії