Аллохол : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

АллохолАллохол
Виробник:
Агрофарм, ООО, Киевская обл. г. Ирпень, УкраинаБорщаговский ХФЗ, НПЦ, ПАО, г.Киев, Украина
Діюча речовина:
Желчь медицинская (Chole medicata)
Уголь активированный (Activated Charcoal)
кропивы листья
Чеснока посевного луковиц экстракт (Extractum bulborum Alii sativi)
ATX-класифікація:

A05AX - Прочие препараты, применяемые при билиарной патологии

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Аллохол

Склад та форма випуску

Випускається у вигляді таблеток, кожна з яких містить:

  • жовчі сухий 80 mg;

  • порошку часнику сушеного 40 mg;

  • подрібненого листя кропиви 5 mg;

  • активованого вугілля 25 mg.

Також містить допоміжні інгредієнти: оксид магнію, картопляний крохмаль, аеросил, кальцію стеарат, цукор, магнію карбонат основний, повідон, діоксид титану, тальк, віск бджолиний, тропеолін O або тартразин, масло вазелінове.

Показання

Аллохол - комплексні жовчогінні ліки.

Часник містить безліч біологічно активних компонентів, що володіють антимікробними, холестеринзнижувальними, антитромботічними властивостями. Активні компоненти часнику, подібно до кишечника жовчних кислот, що виділяються в просвіт, сприяють емульгуванню жирів, що призводить до більш швидкого їх метаболізму, виведення з організму, перешкоджаючи підвищенню рівня ліпідів у крові, їх накопиченню в тканинах. Також компоненти часнику сприяють гальмування процесів бродіння в кишці, перешкоджають зростанню в ньому хвороботворних мікробів, тим самим зменшуючи здуття.

Подрібнене листя кропиви містить вітаміни (С, К, В2), пантотенову кислоту, каротин, фітонциди, цукру, білки, хлорофіл, кремнієву кислоту, мурашину кислоту, дубильні речовини, макро-/мікроелементи (ванадій, залізо, марганець, мідь, хром) алюміній). Біологічно активні речовини листя кропиви мають кровоспинні, жовчогінні властивості, сприяють зменшенню метеоризму, посиленню діяльності травних органів, зниженню кількості холестерину в крові.

Вугілля активоване - це один з найпоширеніших ліків-ентеросорбентів. Характеризується дезінтоксикаційними властивостями завдяки здатності всмоктувати токсичні речовини.

Процес утворення жовчі відбувається переважно за рахунок дезоксихолевої та таурохолевої кислот, що містяться в сухій жовчі. Підвищене вироблення жовчі та її вихід у просвіт кишечника сприяють рефлекторному підвищенню його секреторної, рухової діяльності, поліпшенню емульгування (подрібнення) харчових жирів, а також процесу травлення в загалі.

Компоненти часнику, що є у складі препарату, сприяють пригніченню метаболічних процесів бродіння в кишечнику, зменшуючи вираженість метеоризму.

Таким чином, речовини, що входять до складу цих ліків, характеризуються широким діапазоном ефектів: покращують секреторну функціональність клітин печінки (помірний холеретичний ефект), стимулюють вироблення жовчних кислот, прискорюють струм жовчі по жовчовивідних шляхах, покращуючи травлення та усуваючи атонічні закрепи, знижують інтенсивність наявного запального процесу, підвищують осмотичний градієнт між кров'ю та жовчю, підвищуючи фільтрацію води у жовчні капіляри, електролітів, попереджають поширення інфекції, зменшують можливість випадання холестерину в осад з подальшим утворенням каменів, знижують інтенсивність запального процесу.

Розглянуті ліки добре всмоктуються в кишечнику. Виводиться із калом.

Призначаються для нормалізації процесу травлення при багатьох фізіологічних або патологічних станах, первинному або вторинному порушенні моторної активності (дискінезії) жовчного міхура, дисфункції сфінктера Oddi, хронічному некалькульозному (безкам'яному) холециститі поза фазою загострення, гіпомоторної дискінезії тонкої/товстої кишки, ураження печінки без ознак застою жовчі (холестазу).

Протипоказання

Аллохол не можна призначати при алергії на рослини сімейства Амарилісові або Кропив'яні, а також компоненти цих ліків, гострому запаленні печінки (гепатиті), жовчнокам'яної хвороби (холелітіазі), обтураційній (внаслідок закупорки) жовтяниці, спазмі сфінктера Oddi, остром виразковій хворобі, ерозіях шлунку/12-палої кишки у фазі загострення, гострому запаленні тонкої/товстої кишки (ентероколіті). З обережністю призначають Аллохол при нефролітіазі (мочекам'яної хвороби).

Не призначається дітям.

Заборонено одночасне призначення Аллохолу з препаратами, що містять колестірамін, алюміній гідроксид, колестипол, оскільки знижується всмоктування ліків та зменшується його ефективність.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосування таблеток Аллохол у період вагітності, а також годування дитини можливе лише при призначенні лікарем, який визначить співвідношення користі/ризику.

Спосіб застосування та дози

Дорослим Аллохол призначають, як правило, по 1-2 таблетки х3-4 рази на добу після їжі протягом 3-4 тижнів. Далі - по 1 таблетці х2-3 рази на добу після їжі протягом 1-2 місяців. При необхідності лікувальний курс повторюють 2-3 рази з перервами 3 місяці. Перші ознаки поліпшення стану зазвичай спостерігаються на 5-8 день після початку лікування (зменшується біль у правому підребер'ї, зникають/зменшуються диспепсичні явища).

Дані ліки можна комбінувати з медикаментами, що підсилюють відтік жовчі (холеретиками) рослинного або синтетичного походження (це сприяє посиленню жовчовиділення), проносними препаратами (це сприяє усуненню запору), жиророзчинними вітамінами (це сприяє кращому їх всмоктування), антисептиками, хіміотерапевтичними засобами (поліпшується лікарська ефективність останніх при інфекційному ураженні печінки).

Передозування

До цього часу випадки отруєння великими дозами Аллохолу не зареєстровані.

При тривалому застосуванні в дозуванні, що перевищує рекомендовану, можливі наступні прояви: діарея (часте та рідке випорожнення), свербіж шкіри, нудота, підвищення рівня трансаміназ (печінкових проб) у крові.

Лікування передозування: негайна відміна препарату, промивання шлунку, прийом енієросорбенту, симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Можливі діарея, прояви підвищеної чутливості до інгредієнтів препарату (алергія), що виявляється гіперемією (почервонінням) шкіри, роздратуванням шкірних покривів, свербінням, уртикарними висипаннями (кропивницею), алергічним ринітом (нежиттю), задишкою. Не виключені більш грізні алергічні реакції: набряк Квінке (швидкий набряк обличчя або його частини, губ, очей, гортані, язика з порушенням дихання), анафілактичний шок (сильний свербіж, що швидко поширюється по шкірі, різке падіння артеріального тиску, рідке випорожнення, блювота, набряк гортані, утруднене і шумне дихання, блідість/синюшність шкіри, різке звуження гортані, бронхів, що призводять до гострої зупинки дихання, порушення свідомості, розладу в роботі життєво важливих органів).

Умови та термін зберігання

Препарат Аллохол необхідно зберігати у фабричній упаковці з дотриманням температурного режиму (не більше 15–25°C), низької вологості, захищенному від прямого потрапляння сонячних променів. Максимальний термін придатності ліків вказано на упаковці (чотири роки).

Батьки повинні забезпечити безпеку дітей, обмеживши їхній доступ до ліків.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії