Амброксол-Дарниця : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Амброксол-Дарниця
Виробник:
Дарница, ФФ, ЧАО, г.Киев, Украина
Діюча речовина:
Амброксол (Ambroxolum)
ATX-класифікація:

R05CB06 - Амброксол

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Є відхаркувальними, розріджуючими мокротиння ліками. Розріджує в'язкий секрет бронхів, полегшує його відходження шляхом поліпшення мукоциліарного кліренсу (руху слизу, що виробляється війчастими клітинами). Також покращує показники зовнішнього дихання, діючи як експекторант (що сприяє виведенню мокротиння засіб) та муколітик (розріджувальний засіб). Підвищує кількість сурфактанту (речовини, що перешкоджає спаданню альвеол).

Склад та форма випуску

Діюча речовина: амброксолу гідрохлорид.

Випускається Амброксол-Дарниця у вигляді таблеток (30 мг).

Показання

Призначається Амброксол-Дарниця при хронічних або гострих захворюваннях дихальних органів, що супроводжуються підвищенням в'язкісті мокротиння, утрудненим її відходженням:

- при бронхіті;

- при бронхоектатичній хворобі;

- при ларингіті;

- при трахеїті;

- при фарингіті;

- при синуситі;

- при риніті (нежиті);

- при пневмонії;

- при астмі бронхіальній;

- при муковісцидозі легень.

- при респіраторному дистресс-синдромі (шоковій легені);

- для лікування/попередження ускладнень з боку легень після операцій;

- у період підготовки до бронхоскопії.

Протипоказання

Амброксол-Дарниця не можна застосовувати:

- при вираженому порушенні роботи нирок/печінки;

- при алергії, непереносимості компонентів цих ліків.

З обережністю Амброксол-Дарниця застосовується при виразковій хворобі або ерозіях шлунку/кишки, у ІІ–ІІІ триместрах вагітності, при прийомі протикашльових фармацевтичних засобів.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Активні молекули можуть проникати крізь захисний плацентарний бар'єр. Однак дослідження на тваринах не показували негативного впливу на процес розвитку ембріона (плода), перебіг вагітності/пологів. Але слід дотримуватися запобіжних заходів при прийомі ліків під час вагітності.

Амброксолу гідрохлорид виділяється з материнським молоком. Препарат Амброксол-Дарниця не рекомендований для лікування матерів у період вигодовування груддю, хоча і не передбачається його негативного впливу.

Спосіб застосування та дози

Дорослим пацієнтам Амброксол-Дарниця призначають перорально (всередину) після їжі.

Дорослим пацієнтам, а також дітям старше 12 років призначають 30 мг х2-3 рази на день. При загостренні хронічних захворювань можна підвищити дозу до 60 мг х2 рази/день.

Терапевтичну дозу для дітей розраховують, відштовхуючись від маси тіла – 1,2–1,6 мг/кг/добу (3 прийоми).

Немає обмежень щодо тривалості застосування цього фармзасобу. Однак тривалу терапію слід проводити лише під медичним контролем.

Амброксол-Дарниця не слід застосовувати більше 4-5 днів без попередньої консультації з лікарем.

Передозування

Симптоми: розлади випорожнень (запор або діарея), нудота, інші диспепсичні симптоми.

Лікування передозування: потрібно негайно (в першу годину після прийому ліків) промити шлунок або штучно викликати блювоту, провести симптоматичну терапію.

Побічні ефекти

Травні розлади: сухість у роті, діарея (послаблення випорожнень), нудота, печія, запор, гастралгія (біль у надшлунковій ділянці).

Алергічні реакції: контактний дерматит, ангіоневротичний набряк Квінке (набряк губ, що швидко розвивається, обличчя, гортані), кропив'янка, шкірні висипання, свербіж, реакції анафілактичного типу (в т.ч. шок).

Інші: слабкість, головний біль.

Умови та термін зберігання

Зберігати та транспортувати препарат потрібно в оригінальній упаковці за температурних умов у межах 15–25°С. Термін придатності Амброксолу-Дарниця – 2 роки. Важливо обмежити доступ дітей до медикаментів.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії