Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Ліки – муколітик, що застосовується для лікування захворювань верхніх та нижніх дихальних шляхів, простудних захворювань, створений на основі активної діючої речовини амброксолу гідрохлориду. Ефективно сприяє розрідженню мокротиння та його виведенню. Завдяки різним лікарським формам препарат може бути призначений для лікування як дорослих, так і дітей.

Склад та форма випуску

Активна речовина, що діє, - амброксолу гідрохлорид, допоміжні компоненти – таблетки містять лактозу, моногідрат, кукурудзяний крохмаль, магнію стеарат, ін. В аптечну продаж надходить в вигляді таблеток в дозі 30 мг.

Показання

Експерторант-муколітик, призначається при необхідності проведення секретолітичної терапії при гострих та хронічних бронхопульмональних захворюваннях, пов'язаних з порушенням бронхіальної секреції та ослаблення відходження слизу.

Зокрема, при:

- хронічному обструктивному захворюванні легень;

- трахеобронхіті;

- бронхіті гострому та хронічному;

- бронхоектатичній хвороби;

- ефективний при захворюванні на пневмонію;

- при бронхіальній астмі, для якої характерне порушення виходу (евакуації) бронхіального секрету;

- муковісцидозі.

Також застосовується для комплексного лікування пацієнтів, у яких діагностована бронхоектатична хвороба, трахеїт, синусит, ларингіт та ателектаз легенів.

Амброксоду гідрохлорид збільшує секрецію залоз дихальних шляхів, посилює виділення легеневого сурфактанту, стимулює циліарну активність, завдяки чому полегшується відділення слизу та його виведення (мукоциліарний кліренс). Активізація виведення секрету, що відокремлюється, і збільшення мукоциліарного кліренсу полегшують виведення слизу і пригнічують кашель.

Фармпрепарат сприяє вивільненню лізосомальних компонентів із клітин, знижуючи в'язкість мокротиння. Він також посилює рухову активність епітелію у бронхах. Відновлює співвідношення компонентів відокремлюваного мокротиння (слизових та серозних), завдяки чому покращується ковзання та відходження бронхолегеневого секрету.

Знижує набряклість в альвеолах легень, посилює місцевий імунітет через здатність підвищувати активність макрофагів. Має протизапальну, антиоксидантну дію, знижує прояв гіпоксемії.

Знижує гіперактивність у бронхіальному дереві, чому допустимо застосовувати цей препарат при лікуванні бронхіальної астми.

Протипоказання

Не призначається, якщо відомо, що пацієнт має індивідуальну непереносимість амброксолу гідрохлориду, або інших компонентів препарату. Не застосовується одночасно з препаратами, що пригнічують кашель, оскільки вони сприяють погіршенню відходженню мокротиння з дихальних шляхів.

Не призначається дітям молодше 6 років через сильну дію.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Протипоказане застосування під час усіх трьох триместрів перебігу вагітності, а також у період лактації.

Спосіб застосування та дози

Якщо лікар не призначив індивідуально, зазвичай рекомендуються такі дозування:

- діти віком до 12 років – 0,5 таблетки 2-3 рази на день;

- діти віком від 12 років і дорослі – 1 таблетка 3 рази на день перші 2-3 дні, потім лікування продовжують, знижуючи дозу до 2 таблеток на день (1 вранці та друга – увечері, після прийому їжі).

При необхідності можливе збільшення дози вдвічі – до 2 таблеток двічі на день.

Тривалість курсу лікування визначає лікар. Зазвичай він триває 7-10 днів.

Передозування

Передозування препаратом поки що не зустрічалося. Якщо випадково було прийнято надмірну кількість, слід промити шлунок, прийняти сорбенти, призначити симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Цей препарат відрізняється відсутністю токсичності, тому його прийом не супроводжується серйозними побічними ефектами.

У поодиноких випадках відзначалися алергічні та інші побічні реакції у вигляді:

- ринореї;

- нудоти;

- дисгевзії (порушення смакових відчуттів);

- дизурії (утруднення відходу сечі);

- болю в епігастрії;

- сухості слизових;

- запорів, слинотечі;

- головного болю;

- екзантеми;

- анафілаксії;

- діареї;

- кропивниці.

Умови та термін зберігання

Препарат зберігається при температурі, що не перевищує 25°С. Термін придатності – 2 роки.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії