Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Муколітичний препарат, який застосовується при лікуванні захворювань дихальної системи, простудних захворювань, основною активною речовиною є гідрохлорид амброксолу. Ефективно сприяє розрідженню мокротиння та її виведенню.

Склад та форма випуску

Активна діюча речовина – амброксолу гідрохлорид, допоміжні компоненти – сироп містить пропіленгліколь, сорбіт, очищену воду, гліцерин, малиновий ароматизатор, діоксид натрію, ін. В аптечну продаж надходить у вигляді сиропу, розлитого у флакони об'ємом 100 мл, до флакону додається мірна ложечка об'ємом 5 мл. При цьому слід враховувати, що 5 мл сиропу міститься 30 мг амброксолу гідрохлориду.

Показання

Експерторант-муколітик, призначається при лікуванні захворювань верхніх та нижніх дихальних шляхів, при сухому кашлі, для розрідження та покращення відходження мокротиння.

Амброксолу гідрохлорид збільшує секрецію залоз дихальних шляхів, посилює виділення легеневого сурфаканту, стимулює циліарну активність, завдяки чому полегшується відділення слизу та його виведення (мукоциліарний кліренс). Активізація виведення секрету, що відокремлюється, і збільшення мукоциліарного кліренсу полегшують виведення слизу і пригнічують кашель.

Він також посилює рухову активність епітелію в бронхах, розріджує мокротиння. Відновлює співвідношення компонентів відокремлюваного мокротиння (слизових та серозних), завдяки чому покращується ковзання та відходження бронхолегеневого секрету.

Знижує набряклість в альвеолах легень, посилює місцевий імунітет через здатність підвищувати активність макрофагів. Має протизапальну, антиоксидантну дію, знижує прояв гіпоксемії.

Також справляє місцевий анестезуючий ефект, швидко пом'якшуючи біль і викликаний ним дискомфорт у носовій порожнині, в зоні вух, трахеї (при здійсненні вдиху). Знижує кількість вивільнених цитокінів із крові, зменшуючи кількість тканинних мононуклеарних і поліморфнонуклеарних клітин.

Має здатність чудово проникати в легеневу тканину і в слизову оболонку бронхів.

Протипоказання

Не призначається при індивідуальній непереносимості до амброксолу гідрохлориду або інших компонентів препарату. Протипоказаний при виразці шлунку та 12-палої кишки, також не призначається дітям віком до 12 років.

Не застосовується одночасно з протикашльовими лікарськими препаратами, що ускладнюють відділення мокротиння.

З обережністю застосовують, якщо у пацієнта спостерігається печінкова, ниркова недостатність.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Протипоказане застосування у першому триместрі вагітності.

У період лактації застосовувати не рекомендується.

Спосіб застосування та дози

Якщо лікар не призначив індивідуальну схему, зазвичай рекомендуються такі дозування (прийом незалежний від їжі):

По 5 мл (1 мірна ложка об'ємом 5 мл) тричі на день, після їжі.

При необхідності дозу можна подвоїти, проте кількість прийомів слід скоротити до 2 на день.

Тривалість курсу лікування визначає лікар. Зазвичай він триває трохи більше 2 тижнів. При необхідності продовжити лікування слід звернутися за консультацією до лікаря.

Передозування

При передозуванні можливе посилення побічних ефектів – поява нудоти, діареї, блювання, падіння артеріального тиску, може посилитись потовиділення.

Якщо випадково було прийнято надмірну кількість, слід промити шлунок, прийняти сорбенти, призначити симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Цей препарат відрізняється відсутністю токсичності, тому його прийом не супроводжується серйозними побічними ефектами.

У поодиноких випадках відзначалися алергічні та інші побічні реакції у вигляді:

- ринореї;

- нудоти;

- дисгевзії (порушення смакових відчуттів);

- дизурії (утруднення відходу сечі);

- болю в епігастрії;

- гастралгії;

- сухості слизових;

- запор, слинотеча;

- головного болю;

- еказантеми;

- анафілаксії;

- діареї;

- кропивниці.

Інколи постерігаються алергічні реакції в вигляді дерматитів, кропив'янки, рідко – підвищення температури, ознобу. Були зафіксовані поодинокі випадки анафілаксії, а також тяжкі токсико-алергічні реакції у вигляді синдромів Стівенса – Джонсона та синдрому Лайєлла.

Умови та термін зберігання

Препарат зберігається при температурі, що не перевищує 25°С. Термін придатності – 3 роки.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії