Амлодипин-Здоровье : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Здоровье, ФК, ООО/Фармекс групп, ООО, Украина
- Діюча речовина:
- Амлодипин (Amlodipine)
- ATX-класифікація:
C08CA01 - Амлодипин
C08CA01 - Амлодипин
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Амлодипін-Здоров'я призначають від високого тиску. Він має здатність блокувати рух іонів кальцію до гладких м'язів, у тому числі до серцевого м'яза (міокарда).
Може застосовуватися як самостійний препарат, так і в комбінації з іншими.
Наука не має точних відомостей про механізм дії Амлодипіну. Однак відомо, що Амлодипін має свою гіпертензивну дію завдяки властивості розширювати периферичні артеріоли, що, у свою чергу, викликає зниження периферичного опору, або постнавантаження.
При цьому серцевий ритм не змінюється, а зниження навантаження на міокард викликає зниження його потреби в кисні.
Амлодопін від гіпертонії розширює коронарні артерії та артеріоли, незалежно від їх стану, що підвищує насиченість серцевого м'яза в кисні, що страждають на стенокардію (спазми коронарної артерії).
Склад та форма випуску
Амлодипін-Здоров'я містить амлодипіну бесилат як активний компонент.
Зазвичай випускається у двох дозах – по 5 та 10 мг. Серед допоміжних компонентів – целюлоза, магнію стеарат, крохмаль, кальцій.
Таблетки мають риску-насічку, за якою можливий її поділ на 2 частини.
Показання
Амлодипін-Здоров'я – ліки від підвищеного артеріального тиску (артеріальної гіпертензії). Також може застосовуватися для лікування різних видів стенокардії – напруги та вазопластичної. Може застосовуватись із 6-річного віку.
Амлодипін застосовують, коли терапія за допомогою нітратів та бета-адреноблокаторів не мала бажаного ефекту. Допускається лікування Амлодипіном при ішемії серця, бронхіальній астмі та хронічній серцевій недостатності.
Амлодипін при тиску вище за норму застосовують 1 раз на день, що повністю забезпечує необхідний ефект – знижує артеріальний тиск на 24 години, незалежно від положення тіла. Внаслідок того, що дія препарату досить поступова – надмірного падіння тиску не відбувається.
Амлодипін при стенокардії: одна добова доза викликає підвищення загального часу фізнавантаження, що призводить до скорочення частоти нападів та зниження потреби в нітрогліцерині.
Амлодипін не змінює рівень ліпідів у крові, може застосовуватися при астмі, цукровому діабеті та подагрі.
Повна біодоступність після всмоктування з кишківника досягає 80%, максимальна концентрація в крові відбувається через 6-12 годин, а напіввиведення – через 35-50 годин, що забезпечує рівномірність перебування в крові при регулярному прийомі. Виводиться переважно із сечею. При цьому препарат ніяк не впливає на роботу нирок, тому пацієнти із захворюваннями нирок можуть приймати його безперешкодно. З діалізом Амлодипін не виводиться.
Протипоказання
Амлодипін-Здоров'я протипоказаний при алергічних реакціях на один із компонентів препарату, зниженому артеріальному тиску, колапсі, кардіогенному шоці.
Не слід приймати Амлодипін при стенозі аорти тяжкого ступеня, нестабільної гемодинамічної серцевої недостатності, після перенесеного гострого інфаркту міокарда.
Амлодипін можна приймати разом з тіазидними діуретиками, альфа-блокаторами, інгібіторами АПФ, нітрогліцерином у сублінгвальній формі, антибіотиками, гіпоглікемічними препаратами оральної форми.
Не вступає у взаємодію з варфарином, індометацином, дигоксином, фенітоїном. При одночасному прийомі з інгібітором CYP3A4 може спричинити надмірне зниження артеріального тиску.
Не слід приймати одночасно з грейпфрутовим соком, грейпфрутами.
Спільний прийом з іншими гіпотензивними ліками посилює їхній ефект.
Амлодипін можна приймати при здачі аналізів крові, оскільки він не впливає на результати лабораторних досліджень.
Невідомий ступінь впливу Амлодипіну на фертильність.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Амлодипін при вагітності можна приймати лише з великою обережністю, оскільки безпека у цьому стані недостатньо вивчена.
При необхідності приймати Амлодипін при лактації – її краще призупинити, оскільки невідомо, чи проникає він у грудне молоко. Однак рішення про продовження грудного вигодовування приймається залежно від оцінки лікарем співвідношення користі/шкоди.
Спосіб застосування та дози
Амлодипін-Здоров'я приймають 1 раз на день, незалежно від їжі. Зазвичай прийом проводять уранці або ввечері. Дозування:
- неускладнена артеріальна гіпертензія – 2,5 мг;
- гіпертонія, ускладнена стенокардією або ішемічною хворобою серця; - 5 мг;
- якщо мінімальні дози не приносять очікуваного терапевтичного ефекту, дозування допускається підвищити до 10 мг на добу.
Амлодипін на добу можна прийняти не більше 10 мг. Дозування не залежить від того, – застосовується він як монопрепарат або у складі комплексної терапії.
Літній вік, ниркова або серцева недостатність не впливають на дозування препарату, воно залишається стандартним для всіх перелічених станів.
При лікуванні пацієнтів похилого віку та хворих на ниркову недостатність призначення препарату проводиться у стандартному дозуванні.
Амлодипін дітям можна застосовувати із досягнення віку 6 років.
Передозування
Передозування цим препаратом спостерігалося рідко, оскільки він не має високої токсичності. Тому дані про передозування незначні.
Передозування Амлодипіном може викликати:
- рефлекторну тахікардію;
- гіпотонію;
- розширення периферичних судин;
- тривалу системну артеріальну гіпертензію (можливий шок та летальний кінець).
У разі передозування пацієнту промивають шлунок, дають прийняти ентеросорбенти, призначають інше симптоматичне лікування, яке включає підтримку роботи серцево-судинної системи, моніторинг стану міокарда, об'єму крові, відходження сечі.
Показані судинозвужувальні ліки, кальцію глюконат внутрішньовенно (блокує кальцієві канали).
Діаліз малоефективний.
Побічні ефекти
Прийом Амлодипін-Здоров'я добре переноситься і зазвичай не викликає значних побічних ефектів. Однак при тривалому прийомі у деяких пацієнтів, які мають гіперчутливість, можлива поява:
- болю в грудній клітці, аритмії;
- мігрені;
- екстрасистолії, гіпотонії, порушень серцевого ритму;
- судом, тремору ніг та рук, парестезій;
- втрати свідомості, астенії;
- депресії, амнезії, сонливості;
- лейкоцитопенії, тромбоцитопенії;
- абдомінального болю;
- метеоризму, гастриту, підвищення апетиту, панкреатиту, запору, гепатиту, жовтяниці;
- порушень лібідо, зниження потенції;
- припливів, набряків, втоми;
- диплопії, дзвони у вухах, кашлю, риніту;
- алопеції, артралгії, міалгії, судом;
- порушень сечовипускання;
- змін ваги;
- різні алергічні реакції.
Умови та термін зберігання
Зберігання Амлодипін-Здоров'я не вимагає особливого температурного режиму – , достатньо зберігати його в недоступному для дітей сухому місці поза доступом прямих сонячних променів.
Термін придатності до лікарського засобу – 4 роки.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію