Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Анаферон – гомеопатичний засіб, що має противірусну та імуномодулюючу дію. Імуномодулююча дія лікарського засобу реалізується за допомогою активації гуморальної та клітинної ланок імунітету, збільшення кількості в крові антитіл, стимуляції синтезу інтерферону (переважно гамма-інтерферону), поліпшення фагоцитарної активності макрофагів та цитокінів Th1 та Th2.

Після прийому препарату вдається швидко усунути респіраторні симптоми, такі як нежить і кашель, а також ознаки інтоксикації, що проявляються головним болем, підвищенням температури та ломотою в м'язах. Завдяки всьому цьому, у пацієнта знижується ймовірність розвитку бактеріальних ускладнень та суперінфекції. При сумісному прийомі Анаферону з жарознижувальними та протизапальними препаратами доза останніх може бути за рішенням лікаря зменшена.

Склад та форма випуску

Діюча речовина: антитіла до гамма інтерферону людини афінно очищені – 0,003 г.

Препарат виготовляється у формі плоских циліндричної форми таблеток, з рискою і фаскою, білого або майже білого кольору. З одного боку, на пігулці написано MATERIA MEDICA, з другого – ANAFERON.

Показання

Анаферон застосовується в терапії грипу, гострих респіраторних вірусних інфекцій, хронічної та гострої цитомегаловірусної та герпетичної інфекції. Його також використовують у профілактиці ускладнень грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій та у складі комплексної терапії бактеріальної та змішаної інфекції.

Протипоказання

Від використання Анаферона доведеться відмовитися, якщо у хворого раніше було виявлено індивідуальну гіперчутливість до його компонентів. Лікарський засіб не призначається в терапевтичних та профілактичних цілях дітям молодше одного місяця. Його не використовують для лікування герпетичної інфекції у дітей молодше одного року, а також гострих кишкових та ротавірусних інфекцій у дітей молодше шести місяців.

Протипоказано застосування Анаферону у терапії пацієнтів з дефіцитом лактази, непереносимістю лактози, глюкозо-галактозною мальабсорбцією.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

На даний момент немає достовірної інформації щодо безпеки використання Анаферону у терапії вагітних та лактуючих жінок.

Якщо без застосування препарату не обійтися, то при його призначенні лікар повинен співвіднести можливу користь та ризик від його використання.

Спосіб застосування та дози

Таблетки слід приймати окремо від їжі, хворий повинен тримати лікарський засіб у роті до повного розчинення.

При лікуванні ГРВІ, грипу і губної форми герпесу в перший день хворі отримують по вісім таблеток: у перші дві години хворий отримує по одній таблетці через кожні півгодини, надалі таблетки, що залишилися, приймають протягом дня. На другу добу хворий отримує по одній таблетці тричі на день. Надалі лікарський засіб приймають за цією ж схемою до одужання.

Якщо на третій день не настало поліпшення та симптоми грипу або ГРВІ не зникають, слід звернутися на консультацію до лікаря.

В умовах епідемії грипу чи ГРВІ з метою профілактики лікарський засіб слід приймати один раз на день від одного до трьох місяців.

При лікуванні генітального герпесу Анаферон слід приймати з першого по третій день по одній таблетці вісім разів на день, а потім по одній таблетці чотири рази на день протягом трьох тижнів.

Для запобігання розвитку рецидивів хронічної герпетичної інфекції хворі отримують по одній таблетці від одного до шести місяців.

Анаферон у дитячому дозуванні пацієнти отримують окремо від їжі. Препарат слід тримати у роті до повного розчинення. При використанні препарату в терапії дітей від одного місяця до трьох років таблетку можна розвести в невеликій кількості води.

При лікуванні грипу та ГРВІ у дітей старше одного місяця в перший день лікування хворі отримують по одній таблетці вісім разів на день: у перші дві години хворий отримує по одній таблетці через кожні півгодини, надалі таблетки, що залишилися, приймають протягом дня, що залишився. На другу добу хворий отримує по одній таблетці тричі на день. Надалі лікарський засіб приймають за цією ж схемою до одужання.

Якщо на третій день не настало поліпшення та симптоми грипу або ГРВІ не зникають, слід звернутися на консультацію до лікаря.

Для профілактики ГРВІ та грипу під час сезонних епідемій слід приймати по одній таблетці один раз на день від одного до трьох місяців.

При лікуванні гострих кишкових інфекцій, збудниками яких є ротавіруси діти старше шести місяців у перший день лікування отримують по одній таблетці вісім разів на день: у перші дві години хворий отримує по одній таблетці через кожні півгодини, надалі таблетки, що залишилися, приймають протягом дня. На другу добу хворий отримує по одній таблетці тричі на день. Надалі лікарський засіб приймають за цією ж схемою до одужання.

Ця ж схема використовується і для лікування інфекцій, спричинених герпесвірусами, такими як вітряна віспа чи інфекційний мононуклеоз. Тривалість курсу лікування вітряної віспи становить сім днів, інфекційного мононуклеозу – чотирнадцять днів.

Передозування

На даний момент через низьку токсичність препарату випадки передозування не зареєстровані.

Якщо при випадковому прийомі препарату у високій дозі у пацієнта з'явилися диспепсичні розлади, йому слід провести промивання шлунку і дати випити активоване вугілля.

Побічні ефекти

У деяких хворих прийом Анаферону може супроводжуватися розвитком алергічних реакцій, таких як шкірні висипання, свербіж шкіри, почервоніння шкіри, в поодиноких випадках можливий розвиток анафілактичних реакцій.

Умови та термін зберігання

Анаферон слід зберігати в сухих місцях, захищених від світла та недоступних для дітей, в упаковці від виробника за температури не більше 25 °C. Тривалість зберігання три роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії