Анаприлін : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Здоровье, ФК, ООО, г.Харьков, Украина
- Діюча речовина:
- Пропранолол (Propranololum)
- ATX-класифікація:
C02K - Прочие антигипертензивные препараты
C07AA05 - Пропранолол
C02K - Прочие антигипертензивные препараты
C07AA05 - Пропранолол
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Склад та форма випуску
Анаприлін виготовляється у розчині для парентерального введення та таблетках. Діючий інгредієнт – пропранолол.
Показання
Анаприлін використовують для лікування стенокардії та порушень серцевого ритму, спричинених ураженням серця ревматоїдного характеру, таких як аритмія, пароксизмальна або синусова тахікардія, миготлива тахікардія, екстрасистолія. Крім цього, препарат використовують у терапії гіпертонічної хвороби, феохромоцитоми, тиреотоксикозу, отруєння препаратами наперстянки, ішемічної хвороби серця.
Анаприлін застосовують для посилення маткових скорочень, зменшення кровотечі при пологах та післяпологовий період.
Протипоказання
Анаприлін не призначається хворим на гостру стадію інфаркту міокарда, порушення периферичного артеріального кровотоку, спастичних колітах, синусової брадикардії, сінної лихоманки, повної та неповної атріовентрикулярної блокади. Лікарський засіб не використовують у терапії хворих на цукровий діабет з кетоацидозом. Для запобігання розвитку гіпоглікемії одночасне призначення Анаприліну з гіпоглікемічними засобами можливе лише під наглядом лікаря.
Анаприлін слід призначати з великою обережністю при схильності до бронхоспазмів, вагітності та лактації, а також у дитячому та похилому віці, печінковою та нирковою дисфункцією, цукровим діабетом, депресією, бронхіальною астмою та оклюзійними захворюваннями периферичних.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Важливими протипоказаннями до призначення Анаприліну є стадія лактації та вагітності.
При необхідності використання препарату в терапії жінок, що лактують, пацієнтку попереджають про те, що вона повинна припинити годування груддю.
Спосіб застосування та дози
Доза Анаприліну встановлюється лікарем. Таблетки Анаприліну слід приймати за 10 або 30 хвилин до їди. При ковтанні таблетки рекомендується запивати достатньою кількістю води. Стартова доза – 10 мг. При необхідності та хорошій переносимості, можливе збільшення дози до 20 мг на добу. В особливо складних випадках можливе збільшення дози до 100 мг розділених на 4 прийоми. Якщо у хворого при прийомі препарату в таких дозах не спостерігається значного поліпшення в стані, то доза препарату може бути збільшена до 160 мг або 180 мг на 4 або 6 прийомів.
Передозування
При прийомі високих доз Анаприліну у хворих може розвинутись акроціаноз, брадикардія, гіпотензія, серцева недостатність, судоми, колапс та бронхоспазм.
У разі подібних симптомів хворим рекомендується негайно припинити введення препарату, призначити промивання шлунка та прийом активованого вугілля.
Побічні ефекти
При прийомі Анаприліну можуть виникнути порушення в роботі системи травлення, артеріальна гіпотензія, запаморочення, брадикардія, безсоння, сонливість, підвищена тривожність, задишка, ларинго- та бронхоспазм.
Умови та термін зберігання
Анаприлін повинен зберігатися у темних, захищених від світла та недоступних для дітей місцях в оригінальній упаковці. Тривалість зберігання лікарського засобу – 4 роки.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію