Це антагоніст гормону ароматази. У період постменопаузи естрадіол виробляється шляхом перетворення андростендіону на естрон у периферичних тканинах під дією ферменту ароматази. Далі естрон перетворюється на естрадіол. Активна речовина препарату блокує цей процес. При цьому знижується рівень естрадіолу, що необхідно при лікуванні раку молочної залози. У жінок у постменопаузі препарат у добовій дозі 1 мг викликає зниження рівня естрадіолу на 80%. Не має прогестагенної, андрогенної активності; у добовій дозі до 10 мг не впливає на секрецію альдостерону та кортизолу.
Склад та форма випуску
Діючий компонент: анастрозол (1 мг).
Випускається анастрозол у формі таблеток.
Показання
Анастрозол застосовують для лікування поширеного раку молочної залози у жінок у постменопаузі із позитивними показниками рецепторів гормонів.
Протипоказання
Анастрозол не застосовують:
- при непереносимості анастрозолу, допоміжних компонентів;
- у період вагітності, годування груддю;
- дітям.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Заборонено.
Спосіб застосування та дози
Анастрозол застосовують внутрішньо.
Рекомендована доза – 1 мг (одна таблетка) один раз на добу.
На ранніх стадіях інвазивного раку молочної залози (при позитивних показниках рецепторів гормонів) у жінок у постменопаузі стандартна тривалість ад'ювантної ендокринної терапії – 5 років.
Пацієнткам з легкою/помірною дисфункцією нирок не потрібна корекція дози. Застосування ліків у цій групі пацієнток потребує обережності.
Пацієнткам з легкою/помірною дисфункцією печінки не потрібна корекція дози. Застосування ліків у цій групі пацієнток потребує обережності.
Передозування
У ході досліджень на тваринах препарат продемонстрував низьку токсичність. Можливе посилення побічних реакцій.
При передозуванні проводиться симптоматична терапія, що підтримує. Необхідний контроль показників життєдіяльності, ретельне спостереження пацієнткою. Можливе проведення діалізу.
Побічні ефекти
Травні розлади: анорексія, гіперхолестеринемія, гіперкальціємія, нудота, діарея.
Гепатобіліарні розлади: гепатит, підвищення рівнів ЛФ, АсАТ, АлАТ, γ-глутамілтрансферази, білірубіну.
Неврологічні розлади: біль голови, зап'ястний тунельний синдром, сонливість, розлади чутливості (парестезія, втрата смаку, зміна смакових відчуттів).
Кардіоваскулярні розлади: припливи.
Алергічні реакції: прояви алергії (озноб, біль у грудях, тремтіння, кропив'янка, висипання на шкірі), анафілаксія (яка виявляється задишкою, гіпотензією, зупинкою серця), дерматит.
Дерматологічні розлади: екзантема, стоншування волосся, алопеція, поліморфна еритема, шкірний васкуліт, пурпура Шенлейна – Геноха, синдром Стівенса – Джонсона.
Скелетно-м'язові розлади: артралгія, артрит, порушення рухливості у суглобах, остеопороз, біль у кістках, міалгія, синдром «клацаючого пальця».
Сечостатеві розлади: сухість піхви, вагінальна кровотеча.
Загальні: астенія.
Умови та термін зберігання
Зберігати Анастрозол необхідно в оригінальній упаковці в місці, захищеному від прямого сонячного проміння, вологи, не більше трьох років.
Рекомендована температура зберігання: +25 °С.
Заборонено застосування після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.
Батьки зобов'язані забезпечити безпеку дітей, виключивши можливість їхнього доступу до ліків.