Склад і форма випуску
Антигрипін виготовляється в порошку для приготування перорального розчину і у формі шипучих таблеток. До складу препарату входить парацетамол, хлорфенірамінамалеат і аскорбінова кислота.
Показання
Антигриппін використовують для купірування гострих симптомів грипу та респіраторних вірусних захворювань, що супроводжуються інтенсивним головним і м’язовим болем, сльозотечою, болем у горлі, підвищенням температури тіла, ринореєю, а також виникненням набряку слизової оболонки носа. Також препарат може використовуватися у складі комплексного лікування синуситів і ринітів різного генезу.
Протипоказання
Антигрипін не призначають, якщо в пацієнта раніше було виявлено підвищену чутливість до його компонентів, виразкове ураження органів шлунково-кишкового тракту, збільшення передміхурової залози, лейкопенію та виражену анемію. Препарат не використовується для лікування дітей віком до 15 років.
Застосування під час вагітності та годування груддю
Антигрипін протипоказаний для лікування жінок під час вагітності. Якщо необхідне лікування препаратом під час лактації, то вирішується питання про припинення грудного вигодовування.
Спосіб застосування та дози
Антигрипін у порошку приймають внутрішньо по 1 пакету або по 1 таблетці від 2 до 3 разів на добу. Перед застосуванням вміст пакета або таблетку необхідно повністю розчинити у склянці теплої води. Отриманий розчин необхідно відразу ж випити. Готувати про запас розчин не рекомендується. Лікарський засіб для досягнення максимального лікувального ефекту рекомендується приймати між прийомами їжі. Не слід приймати на добу більше трьох пакетів з порошком або трьох таблеток Антигрипіну, оскільки це не посилить його лікувальний ефект, але підвищить ризик розвитку побічних ефектів. Інтервал між прийомами лікарського засобу не повинен бути меншим за 4 години. При лікуванні Антигрипіном пацієнтів з печінковою або нирковою недостатністю інтервал між прийомами засобу має бути не меншим за 8 годин. Тривалість лікування препаратом не повинна перевищувати 5 днів.
Передозування
У разі вживання підвищених доз або самовільного подовження лікування Антигрипіном можливий розвиток у хворого симптомів передозування, що проявляються блювотою, нудотою, головним болем, порушенням випорожнення, абдомінальними болями, зниженням апетиту, підвищеним потовиділенням. Крім цього, можливий розвиток підвищеної збудливості, непритомності, порушення сну, депресії, судом, порушення свідомості.
При передозуванні хворому проводять промивання шлунку, призначають прийом енетеросорбентів і симптоматичну терапію. При отруєнні парацетамолом залежно від тяжкості хворому призначають пероральне введення метіоніну або внутрішньовенне – ацетилцистеїну.
Побічні ефекти
Лікування Антигрипіном може супроводжуватися розвитком у пацієнта головного болю, запаморочення, гіперемії обличчя, нудоти, блювоти, порушення випорожнень, виникнення різноманітних алергічних реакцій: свербіння, висипів, кропив'янки, набряку Квінке та мультиформної ексудативної екземи.
Умови та терміни зберігання
Антигрипін зберігають у темному сухому місці. Термін придатності препарату 3 роки.