Арбидол : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Арбидол
Виробник:
Фармстандарт-Лексредства, ОАО, Российская ФедерацияФармстандарт-Томскхимфарм, ОАО, Российская Федерация
Діюча речовина:
Арбидол (Arbidol)
ATX-класифікація:

L03AX - Прочие иммуностимуляторы

J05AX - Прочие противовирусные средства

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Арбідол – препарат, що має виражену противірусну дію. Він специфічно інгібує in vitro віруси грипу А і В, у тому числі високопатогенні підтипи A(H1N1) pdm09 та A(H5N1), а також деякі інші типи вірусів, які є збудниками гострих респіраторних вірусних інфекцій, при яких відзначається розвиток тяжкого гострого респіраторного синдрому, риновірусів, аденовірусів, респіраторно-синцітіальних вірусів і вірусів парагрипу.

Демонструє помірну імуномодулюючу дію, а також підвищує стійкість до вірусних інфекцій. Активує клітинні та гуморальні імунні реакції.

Використання Арбідолу з лікувальною метою дозволяє зменшити гарячковий період, знижує виразність катаральних явищ, скорочує тривалість захворювання і зводить до мінімуму ризик розвитку ускладнень.

Склад та форма випуску

Діюча речовина: Уміфеновір (Umifenovir).

Препарат виробляється у формі

таблеток, які вкриті плівковою оболонкою, кожна таблетка містить монохлорид уміфеновіру гідрохлориду в дозуванні 51,75 мг, що відповідає 50 мг уміфеновіру гідрохлориду;

капсул: 1 капсула містить по 100 мг уміфеновіру гідрохлориду у вигляді моногідрату;

порошку для приготування оральної суспензії, 5 мл порошку міститься 25,88 мг уміфеновіру.

Показання

Арбідол – ліки, які застосовують у складі неспецифічних профілактичних заходів під час епідемії грипу та ГРВІ. Препарат у профілактичних цілях слід вживати двічі на тиждень протягом трьох тижнів.

Його використовують у складі комплексного лікування ГРВІ та грипу чотири рази на день протягом п'яти днів, а у складі неспецифічних профілактичних заходів після контакту з хворим на ГРВІ або грип Арбідол приймають один раз на день протягом десяти або чотирнадцяти днів.

При використанні препарату у складі комплексного лікування гострих кишкових інфекцій ротавірусної етіології хворі отримують препарат чотири рази на день протягом п'яти днів.

У складі комплексної терапії запального ураження бронхів або легень, а також хронічної герпесної інфекції препарат отримують чотири рази на день від п'яти до семи днів, а надалі двічі на тиждень протягом місяця.

Для запобігання розвитку інфекційних процесів у післяопераційному періоді лікарський засіб приймають один раз за два дні до операції, а потім на другий та п'ятий день після її проведення.

У вигляді порошку для приготування оральної суспензії діти старше двох років та дорослі пацієнти у складі комплексного лікування ГРВІ та грипу з неускладненим перебігом препарат приймають чотири рази на день протягом п'яти днів.

У складі неспецифічної профілактики після контакту з хворим на грип або ГРВІ препарат приймають один раз на добу протягом десяти або чотирнадцяти днів.

У складі комплексного лікування гострих кишкових інфекцій, асоційованих з ротавірусом, препарат приймають чотири рази на добу протягом п'яти днів.

Для запобігання розвитку тяжкого респіраторного синдрому препарат приймають один раз на день протягом дванадцяти або чотирнадцяти днів, а при його лікуванні Арбідол слід приймати двічі на день протягом дванадцяти або чотирнадцяти днів.

Протипоказання

Препарат у формі таблеток не використовується в терапії дітей до трьох років, у формі капсул – дітей віком до шести років.

Арбідол не призначається особам з нестачею сахарози або ізомальтази, глюкозо-галактозною мальабсорбцією, непереносимістю фруктози.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Незважаючи на те, що в процесі досліджень не було виявлено у Арбідолу тератогенної та мутагенної дії його не використовують у терапії жінок у першому триместрі вагітності. Застосування препарату у другому та третьому триместрі доцільне лише за суворими медичними показаннями.

За необхідності використання Арбідолу в терапії жінок на стадії лактації на час лікування рекомендують відмовитися від грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Арбідол незалежно від лікарської форми приймають перорально до прийому їжі.

У таблетованій формі діти від трьох до шести років приймають по 50 мг, від шести до дванадцяти років по 100 мг, а діти віком від дванадцяти років і дорослі по 200 мг у разовій дозі.

Препарат у формі капсул діти від шести до дванадцяти років отримують по 100 мг, а дорослі та діти від дванадцяти років по 200 мг у разовій дозі.

У формі порошку для приготування оральної суспензій діти від двох до шести років отримують по 10 мл (50 мг), від шести до дванадцяти років по 20 мл (100 мг), а дорослі та діти старше дванадцяти років – по 40 мл (200) мг суспензії, у разовому дозуванні.

Для приготування суспензії у флакон із порошком слід додати 30 мл, що становить 2/3 флакона, холодної кип'яченої води та ретельно струсити до отримання однорідної маси. Потім додати у флакон ще 100 мл води і знову ретельно струсити вміст флакона.

Препарат слід струшувати щоразу перед вживанням.

Передозування

Поки випадки передозування препаратом Арбідол не зареєстровані, проте, ймовірно, при прийомі препарату в дозах, що значно перевершують терапевтичні, у пацієнта слід викликати блювання, дати йому випити активоване вугілля та призначити симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Арбідол – це низькотоксичний препарат, який добре переноситься хворими. При його прийомі пацієнти вкрай рідко скаржаться на розвиток побічної симптоматики.

Іноді при прийомі препарату у хворих відзначається розвиток алергічних реакцій, що виявляються шкірним свербінням, шкірними висипами, ангіоневротичним набряком, кропив'янкою та анафілактичним шоком.

Умови та термін зберігання

Арбідол, незалежно від лікарської форми, слід зберігати в оригінальній картонній упаковці разом з інструкцією в місцях, які недосяжні для дітей, за температури навколишнього середовища не більше 25 °С. Тривалість зберігання лікарського засобу три роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії