Арпефлю : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Лекфарм СП, ООО, Республика Беларусь
- Діюча речовина:
- Арбидол (Arbidol)
- ATX-класифікація:
J05AX13 - Умифеновир
J05AX13 - Умифеновир
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Інструкція до препарату Арпефлю повідомляє, що це противірусний засіб, який приймають під час лікування грипу, гострих респіраторних захворювань, застуд. Застосовується системно. Його властивості обумовлені механізмом дії основного активного компонента гідрохлориду уміфеновіру.
Арпефлю здатний специфічно пригнічувати різні типи вірусів грипу, зокрема активний щодо високопатогенних типів грипу A, таких як H1N1 або H5N1.
Механізм протидії вірусам відноситься до інгібіторів злиття. Уміфеновір гідрохлорид має властивість взаємодіяти з гемагглютиніном вірусів, попереджає злиття жирової вірусної оболонки з оболонкою клітини.
Завдяки високій ефективності препарату відбувається швидке покращення стану пацієнта, полегшення симптомів вірусу грипу, його симптоматики. Також знижується частота ускладнень внаслідок грипу.
Арпефлю малотоксичний, якщо його застосовують у дозах, зазначених в інструкції, не чинить негативного впливу на організм людини.
Склад та форма випуску
Арпефлю складається з активного та допоміжних компонентів.
Основна діюча речовина – уміфеновіру гідрохлорид у формі моногідрату.
Виготовляється у таблетках, у дозуваннях:
- 50 мг уміфеновіру гідрохлориду;
- 100 мг уміфеновіру гідрохлориду.
У числі допоміжних речовин – целюлоза, магнію стеарат, лактоза, крохмаль, повідон, діоксид кремнію, спирт, тальк, ін.
Показання
Арпефлю призначають для лікування та профілактики грипу обох типів – А та В, а також їх підтипів, включаючи високопатогенні – пташиний, свинячий, коронавірус.
Крім того, Арпефлю може застосовуватись у лікуванні гострих респіраторних вірусних інфекцій, у тому числі запобігає розвитку ускладнень після грипу.
Може бути призначений у комплексному лікуванні хронічної пневмонії (запалення легень), а також затяжного хронічного бронхіту, рецидивуючої інфекції герпесу, що періодично повторюється, у тому числі генітального.
Також рекомендований при лікуванні гострих кишкових ротавірусних інфекцій у дітей віком від 2 років.
Механізм дії Арпефлю обумовлений властивостями основної активної речовини – уміфеновіру гідрохлориду. Ця речовина є потужним противірусним засобом, який специфічно гнітить віруси всіх відомих типів. За своїми властивостями відноситься до інгібіторів злиття (фузії), взаємодіючи з гемаглютиніном вірусу та протидіє злиттю жирової оболонки вірусної клітини та клітинних мембран.
Терапевтична ефективність при грипі проявляється у зменшенні тривалості та тяжкості хвороби та її основних симптомів, а також у зниженні частоти розвитку ускладнень, пов'язаних із грипом.
Лікарський засіб Арпефлю відноситься до малотоксичних препаратів, не впливає на організм людини при застосуванні в рекомендованих дозах.
Уміфеновір гідрохлорид швидко всмоктується в травному тракті. Максимальна концентрація досягається через 1,2 години після прийому в дозі 0,05 г, через 1,5 години після прийому в дозі 0,1 г. Період напіввиведення становить 17-21 год. Близько 40% препарату виводиться у незміненому вигляді з фекаліями та менше 1% – із сечею. Протягом першої доби виводиться 90% введеної дози.
Протипоказання
Протипоказано призначати Арпефлю при алергії до активного або одного із допоміжних компонентів препарату.
Зокрема, не слід застосовувати у випадку, якщо у пацієнта діагностована непереносимість лактози, лактозна недостатність, дефіцит лактази, глюкозо-галактозна мальабсорбція.
Протипоказано застосовувати у лікуванні дітей, які не досягли 2-річного віку.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Чи не проводилося серйозних фундаментальних досліджень на вагітних. Тому немає точних відомостей про користь або шкоду, яка може бути принесена жінці або плоду. Тому Арпефлю під час вагітності може бути призначений лікарем лише за серйозними показаннями.
Основна активна речовина має властивість проникати в материнське молоко, тому годування груддю при лікуванні цим препаратом не рекомендується.
Спосіб застосування та дози
Арпефлю таблетки приймають внутрішньо, до їди. Дозування може бути різним. Залежно від цілей призначення препарату – лікування чи профілактика.
Зазвичай Арпефлю при профілактиці застосовують один раз на день, дітям віком від 2 до 6 років – по 50 мг; від 6 до 12 років – по 100 мг; дітям старше 12 років та дорослим – по 200 мг, тривалість профілактичного прийому – 2 тижні.
При цьому це дозування може призначатися:
- при контакті з хворими на грип, іншими ГРВІ
- у період розпалу сезонної епідемії грипу, для профілактики загострення хронічного бронхіту, чергового рецидиву герпесу.
При лікуванні грипу, ГРВІ у легкій формі – те ж саме дозування, але приймається 4 рази на добу, лікування триває від 3 до 5 днів. Якщо є небезпека ускладнень, зокрема, при пневмонії, бронхіті, грипі або ГРВІ у тяжкій мірі, слід після основного курсу лікування провести профілактичний прийом препарату Арпефлю, по 1 таблетці на тиждень, у дозуванні, що відповідає віку, протягом 4 тижнів.
Прийом Арпефлю в комплексній терапії герпесу або бронхіту проводиться у дозуванні, що відповідає віку (2-6 років – по 50 мг, по 6-12 років – по 100 мг, від 12 років і старше – по 20 мг препарату), по 4 рази добу. Курс лікування триває трохи більше 7 діб, потім протягом 4 тижнів приймають по 1 дозі 2 десь у тиждень.
При комплексному лікуванні ротавірусної кишкової інфекції приймають у зазначеному вище дозуванні, що відповідає віку, по 4 рази на день протягом 5 тижнів.
Передозування
Передозування препаратом Арпефлю зараз не фіксувалося.
Теоретично, у випадках надмірного прийому даного лікарського засобу можливий прояв симптомів кишкового розладу, що може призвести до порушень роботи печінки.
За такого розвитку подій слід провести лікування симптомів, прийняти сорбенти.
Побічні ефекти
Арпефлю малотоксичний, проте тривалий прийом цих ліків може спричинити деякі побічні ефекти.
Зокрема, можливі алергічні реакції, такі як гіперемія, алергічна кропив'янка, свербіж шкіри, задишка.
Можливі явища диспепсії, такі як нудота, печія, блювання, відчуття тяжкості епігастрії.
Умови та термін зберігання
Зберігати препарат Арпефлю далеко від прямих сонячних променів та поза доступом дітей, при температурі в інтервалі від +15°С до +25°С.
Термін придатності – трохи більше 2 років.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію