Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Артрозан виготовляється в таблетках і розчині для парентерального внутрішньом'язового введення. Основна діюча речовина препарату – мелоксикам.

Показання

Артрозан має аналгетичну, протизапальну, жарознижувальну дію. Активний компонент препарату мелоксикам знижує активність медіаторів запалення і зменшує проникність стінок судин. При введенні препарату відбувається уповільнення вільнорадикальних реакцій і зниження ушкоджувальної активності кисню відносно клітинних мембран, що дає змогу застосовувати Артрозан для лікування дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів, що супроводжуються ураженням хрящової тканини суглобових поверхонь, таких як остеоартроз, ревматоїдний артрит, остеохондроз, хвороба Бехтєрєва, запалення скелетних м'язів, які характеризуються інтенсивним больовим синдромом.

Протипоказання

Артрозан не використовується для лікування хворих, які страждають на міокардіальну недостатність у стадії декомпенсації, непереносимість нестероїдних препаратів, підвищену чутливість до оксикамам, поліпозний синусит, бронхіальну астму, загострення виразкової хвороби шлунку та кишечнику, цереброваскулярні кровотечі, гемофілію, порушення роботи системи згортання крові, гостру ниркову або печінкову недостатність. Також лікування препаратом не проводиться вагітним, жінкам, які годують груддю, і дітям, яким не виповнилося 15 років. Препарат не призначається, якщо хворий нещодавно переніс шунтування аорти.

З особливою обережністю до призначення препарату необхідно поставитися в тих випадках, якщо хворий страждає на ішемічну хворобу серця, захворювання периферичних артерій, цукровий діабет, у пацієнта наявна серцева недостатність або він проходить лікування антикоагулянтами чи глюкокортикостероїдами.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Артрозан не використовується для лікування жінок, які годують груддю, і вагітних.

Спосіб застосування та дози

Артрозан у формі розчину для ін'єкцій використовують для купірування гострого больового синдрому. Після полегшення стану хворого рекомендується перевести на лікування пероральною формою препарату. Тривалість лікування і дозування препарату визначає лікар. Добова доза може коливатися від 7,5 до 15 мг/с. Лікування високими дозами проводиться тільки в тому випадку, якщо введення низьких і середніх доз не дало змоги досягти бажаного результату. Парентеральне введення препарату здійснюється тільки глибоко внутрішньом'язово. Артрозан у таблетках приймають 1 раз на добу під час або після їжі. При лікуванні препаратом хворий повинен бути обізнаний про те, що вживання понад 15 мг/д Артрозану не підвищує ефективність терапії, але значно збільшує ризик розвитку ерозивних уражень шлунку та кишківника.

Передозування

При перевищенні дози Артрозану у хворого можуть розвинутися абдомінальні болі, асистолія, гостра ниркова недостатність, медикаментозний гепатит, шлунково-кишкові кровотечі та зупинка дихання. При виникненні симптомів передозування хворим призначають симптоматичне лікування та прийом ентеросорбентів.

Побічні ефекти

У разі тривалого прийому або непереносимості Артрозану у хворого можуть виникнути диспепсичні розлади, нудота, блювота, метеоризм, болі в животі, кропив'янка, свербіж шкіри, бронхоспазм, головні болі, запаморочення, периферичні набряки, гіперемія обличчя, гіпертензія, кон'юнктивіт, анафілактичний шок.

Умови та терміни зберігання

Артрозан зберігають у захищеному від світла місці. Термін придатності препарату 5 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії