Аспаркам-Фармак : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Аспаркам-ФармакАспаркам-Фармак
Виробник:
Фармак, ПАО, г.Киев, Украина
Діюча речовина:
Магния аспарагинат (Magnesium asparaginate)
Калия и магния аспарагинат (Potassium aspartate and magnesium aspartate)
ATX-класифікація:

A12CC30 - Комбинация различных солей магния

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Ці ліки призначені для поповнення в організмі нестачі калію, магнію.

Іони калію та магнію є важливими внутрішньоклітинними катіонами та потрібні для нормальної роботи ряду ферментів. Вони забезпечують процес м'язового скорочення, впливають на скорочувальну здатність міокарда (серцевого м'яза).

Склад та форма випуску

Активні компоненти: магнію аспарагінат (175 мг), аспарагінат калію (175 мг).

Випускається Аспаркам-Фармак у формі розчину для ін'єкцій.

Показання

Застосування Аспаркаму-Фармак показано в складі додаткової терапії:

- при хронічних хворобах серця (після інфаркту міокарда, серцевої недостатності);

- при порушеннях серцевого ритму (насамперед – при шлуночкових аритміях);

- при станах, що супроводжуються гіпомагніємією (зниженим рівнем магнію в крові), гіпокаліємією (зниженою концентрацією іонів калію в сироватці), у тому числі, коли вона спричинена передозуванням салуретиками;

- як доповнення до терапії препаратами наперстянки.

Протипоказання

Лікарський засіб Аспаркам-Фармак протипоказаний:

- при гіперкаліємії та/або гіпермагніємії (підвищеному вмісті калію та/або магнію в крові);

- при хворобі Аддісона (хронічна недостатність кори надниркових залоз);

- при гіперчутливості до складових ліків;

- при гострій/хронічній нирковій недостатності;

- при кардіогенному шоці;

- при атріовентрикулярній блокаді (ІІ/ІІІ ступенів);

- при виразках дванадцятипалої кишки та/або шлунку.

Так як цей лікарський засіб у своєму складі містить калій і магній, його потрібно застосовувати з обережністю при станах, здатних призводити до гіперкаліємії, наприклад, при гострому зневодненні, великому пошкодженні тканин (наприклад, при опіках тяжкого ступеня), а також у пацієнтів, які страждають на Myasthenia gravis. При зазначених станах пацієнтам необхідно регулярно проводити контроль концентрації електролітів у крові.

Також не рекомендується застосовувати цей препарат пацієнтам, які мають порушення серцевого ритму, що поєднуються з атріовентрикулярною блокадою.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Незважаючи на те, що відомості про негативний вплив даного лікарського препарату під час періоду годування груддю або вагітності відсутні, його використання допускається лише тоді, коли, на думку лікаря, передбачувана користь для матері суттєво перевищує загрозу для дитини чи плода.

Спосіб застосування та дози

Розчин для ін'єкцій вводиться виключно внутрішньовенно. Його необхідно вводити внутрішньовенно крапельно, повільно по 10-20 мілілітрів. Вміст ампули потрібно розводити в 5% розчині глюкози (50-100 мл). У разі необхідності дозу можна повторно ввести через 4-6 годин. Тривалість курсу лікування визначає лікар. Як правило, вона становить три-чотири тижні.

Передозування

Випадки передозування не зареєстровані. Можуть спостерігатися ознаки гіперкаліємії, які включають нудоту, діарею, появу металевого присмаку в роті, біль у животі, блювання, брадикардію, м'язовий параліч, дезорієнтацію, слабкість, парестезії в кінцівках (відчуття повзання «мурашок»), а також гіпермагніємії (спрага, почервоніння обличчя, падіння артеріального тиску, гіпорефлексія, пригнічення дихання, порушення нервово-м'язової передачі, судоми, аритмія). Можуть реєструватися характерні зміни на електрокардіограмі.

Лікування передозування передбачає відміну препарату та симптоматичну терапію (внутрішньовенне введення розчину хлориду кальцію); гемодіаліз.

Побічні ефекти

Можуть спостерігатися такі побічні прояви, як нудота, біль у животі, сухість у роті, пронос, блювання, печія або дискомфорт у животі, зниження кров'яного тиску, порушення провідності міокарда, атріовентрикулярна блокада, судоми, парестезії, гіпорефлексія, пригнічення дихання, алергія, відчуття жару.

Умови та термін зберігання: зберігати при 15–25°С не більше 2 років.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії