Аспаркам : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Аспаркам
Виробник:
Галичфарм, ПАО, г.Львов, УкраинаНико, ООО, г.Макеевка, Донецкая обл., УкраинаКрасная звезда, ХФЗ, ПАО, г.Харьков, УкраинаСтиролбиофарм, ООО, Донецкая обл., г.Горловка, УкраинаЛуганский ХФЗ, ПАО, г.Луганск, Украина
Діюча речовина:
Магния аспарагинат (Magnesium asparaginate)
Калия и магния аспарагинат (Potassium aspartate and magnesium aspartate)
ATX-класифікація:

A12C - Прочие минеральные добавки

A12CC30 - Комбинация различных солей магния

A12CC55 - Магния аспартат, комбинации

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Аспаркам призначають як допоміжний препарат при хворобах серця, таких як інфаркт міокарда, серцева недостатність, інші порушення роботи серця.

Калій і магній, що входять до його складу, впливають на роботу деяких ферментів та інші процеси на молекулярному рівні. Пропорції наявних у крові іонів калію, натрію, магнію та кальцію впливає на здатність міокарда до скорочення.

Речовини, що діють, знаходяться в препараті у вигляді аспартату. Вони сприяють покращенню метаболізму міокарда. Нестача магнію та калію підвищує ризики підвищення артеріального тиску, розвитку атеросклерозу, порушень ритму серця, патологій серцевого м'яза.

Склад та форма випуску

Таблетки Аспаркам мають плівкову оболонку.

Основними інгредієнтами є магній та калій у формі аспарагінату, по 175 мг, кожен.

Показання

Аспаркам використовується у складі комплексного лікування гострого інфаркту міокарда, серцевої недостатності та порушення серцевого ритму.

Крім того, ліки прописуються разом із серцевими гликозидами, що поліпшить їх переносимість, також препарат заповнює дефіцит магнію і калію, викликаний нестачею їх у поживному раціоні пацієнта.

Іони калію і магнію виступають важливими внутрішньоклітинними катіонами і необхідні нормальної роботи низки ферментів людського організму. Крім того, дані мінерали забезпечують процес м'язового скорочення, впливають на скорочувальну здатність міокарда (серцевого м'яза). Аспартат виступає переносником іонів магнію та калію. Натрію аспартат та магнію аспартат сприяють поліпшенню метаболізму (обміну речовин) у серцевому м'язі.

Також показаний як допоміжна терапія при хронічних хворобах серця, зокрема, якщо у людини є:

- серцева недостатність;

- постінфарктний стан;

- Різні форми аритмії, включаючи шлункові.

Також призначають, якщо пацієнт приймає препарати наперстянки.

В нормі рекомендується приймати в день магнію від 350 (для чоловіків) та 280 мг (для жінок). Під час вагітності та грудного вигодовування потреба у магнії підвищується.

Всмоктування походить із ШКТ, виводиться через нирки. При збільшенні відходу сечі збільшується і екскреція магнію.

У середньому людині потрібно на день – 3-4 грами. Препарат виводиться з організму через ШКТ.

За гомеостаз калію відповідають нирки.

Також препарат призначають спільно з серцевими гликозидами для поліпшення їхньої переносності, поповнення дефіциту магнію і калію, які викликані недостатнім вмістом цих елементів у раціоні харчування хворого.

Протипоказання

Аспаркам протипоказано застосовувати у лікуванні хворих з хронічною або гострою нирковою недостатністю, гіперкаліємією, хворобою Аддісона, кардіогенним шоком, тяжкою формою міастенії, порушенням обміну амінокислот, гострим метаболічним ацидозом, тяжким ступенем дегідратації організму та аспаратом.

Слід виявити обережність при призначенні пацієнтам з AV-блокадою I ступеня, порушення функцій печінки, гіпофосфатемією, метаболічному ацидозі, сечокам'яному діатезі, ризик виникнення набряків. Препарат не призначають при порушеннях роботи нирок, якщо немає можливості постійно контролювати рівень магнію в крові.

Якщо лікар призначив Аспаркам, важливо пам'ятати, що у нього можуть виникнути ускладнення у вигляді гіперкаліємії, аритмії та асистолії, якщо при цьому людина приймає діуретики, бета-адреноблокатори, гепарин, циклоспорин або нестероїдні протизапальні засоби.

Не слід застосовувати у разі алергії на один із компонентів.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Аспаркам не надає негативного впливу на розвиток плода або дитини, що знаходиться на грудному вигодовуванні у матері, яка отримує цей препарат.

Тому при вагітності та лактації Аспаркам може застосовуватися хоч і з обережністю.

Спосіб застосування та дози

Аспаркам приймають, проковтуючи та запиваючи водою, по 1-2 таблетки 2-3 рази на день. Прийом проводиться після їди (не під час їжі), т.к. Підвищена кислотність під час їжі знижує його терапевтичну ефективність.

Курс лікування може бути коротким – 15 днів, – а може тривати значно далі, залежно від діагнозу та призначень лікаря.

Передозування

Передозування Аспаркам поки що не відзначалося.

У разі передозування (особливо при порушеннях роботи нирок) пацієнту загрожує розвиток гіпермагніємії або гіперкаліємії.

У разі, якщо розвинулася гіперкаліємія, хворий відчуває підвищену стомлюваність, слабкість, парестезію, порушення серцевого ритму, брадикардію, параліч, міастенію, сплутаність свідомості. У разі відсутності адекватної терапії може настати летальний кінець, т.к. розвинеться пригнічення серцевої діяльності, аритмія та зупинка серця.

У разі розвитку гіпермагніємії може знизитися нейром'язова збудливість, нудота, блювання, діарея, почастішання випорожнень, летаргія, брадикардія, невиразна мова, двоїння в очах, може різко знизитися артеріальний тиск.

Також може виникнути параліч дихальної системи аж до впадання людини в кому, на тлі гіпорефлексії, зупинки дихання та серця.

Специфічного антидоту немає, показаний гемодіаліз, кальцію хлорид внутрішньовенно, лікування симптоматики.

Побічні ефекти

Побічні ефекти при прийомі Аспаркам зазвичай виявляються, якщо у пацієнта погано працюють нирки.

Зокрема, може розвинутись AV-блокада та парадоксальна реакція, для якої характерне збільшення кількості екстрасистол.

Крім того, можуть виникнути побічні ефекти з боку центральної нервової системи – парестезії, гіпорефлексії, судоми.

Можливі прояви алергії, такі як свербіж, почервоніння шкіри обличчя, висипання.

Органи дихальної системи можуть відреагувати на гіпермагніємію пригніченням дихання.

Також можливі: відчуття жару, нудота, блювання, порушення випорожнень, дискомфорт в епігастрії.

При терапії Аспаркамом можливий розвиток AV-блокади та парадоксальна реакція, що характеризується збільшенням числа екстрасистол. Також при прийомі препарату внутрішньо можливе виникнення нудоти, блювання, порушення випорожнень, дискомфорту в епігастральній ділянці, гіперкаліємії та гіпермагніємії.

Умови та термін зберігання

Аспаркам слід зберігати у сухому місці поза доступом сонячних променів.

Діти не повинні мати доступу до місця зберігання ліків.

Тривалість зберігання препарату – 5 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії