Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Аспірин випускається в таблетках. Головний інгредієнт препарату - ацетилсаліцилова кислота.

Показання

Аспірин застосовують для усунення больового синдрому різної етіології та гарячкових станів (підвищеної температури тіла).

Протипоказання

Аспірин неприпустимо використовувати в терапії хворих, які страждають на схильність до кровотеч. Його призначення також категорично заборонено у тих випадках, коли у пацієнта була виявлена гіперчутливість до саліцилатів та інших нестероїдних протизапальних засобів.

Відносним протипоказанням до застосування Аспірину вважається недостатність глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, хронічні захворювання шлунка та дванадцятипалої кишки, бронхіальна астма, порушення функції нирок, цукровий діабет, подагра, вагітність та період лактації. З особливою обережністю слід поставитися до призначення Аспірину, якщо хворий отримує лікування антикоагулянтами.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У зв'язку з тим, що Аспірин вільно проникає в материнське молоко і через плацентарний бар'єр його використання в першому та третьому триместрах можливе лише після дозволу лікаря.

Спосіб застосування та дози

Дорослі повинні приймати Аспірин по 100 мг 3 рази на день. Бажано вживати препарат після або під час прийому їжі. Курс лікування Аспірин, якщо у хворого на прийом перших доз лікарського засобу не виникло побічних ефектів, може тривати від 7 до 10 днів. Збільшення тривалості лікування можливе тільки після консультації з лікарем. Використання Аспірину в педіатричній практиці здійснюється з урахуванням ризику виникненням небезпечного для життя дитини синдрому Рейє, що характеризується розвитком жирової дегідратації печінки та енцефалопатії. Діти отримують Аспірин у наступних дозах: від 2 до 3 років приймають по 100 мг на добу, від 4 до 6 років – по 200 мг на добу, від 7 до 9 років – по 300 мг на добу.

Передозування

При прийомі Аспірину в дозах, що перевищують 3000 мг, можливий розвиток у хворого симптомів гострого передозування, що виявляється запамороченням, абдомінальними болями та шумом у вухах.

Якщо у пацієнта було виявлено симптоми передозування, то для стабілізації стану йому проводять промивання шлунка, забезпечують прийом ентеросорбентів та лужного пиття.

Побічні ефекти

У деяких хворих прийом Аспірину може супроводжуватися розвитком алергічних реакцій, епігастральних болів, зниження рівня тромбоцитів у крові.

При частому прийомі Аспірину у хворих можуть розвинутись кишкові та шлункові кровотечі, що супроводжуються вираженими абдомінальними болями, чорним, дьогтеподібним, випорожненням, анемією та загальною слабкістю. У разі виникнення симптомів кровотечі необхідно негайно звернутися до найближчого медичного закладу.

Умови та термін зберігання

Аспірин зберігають у сухому та недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 5 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії