Атоксіл : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Атоксіл
Виробник:
Орисил-Фарм, ООО, г.Калуш, Украина
Діюча речовина:
Кремния диоксид (Silicii dioxydum)
ATX-класифікація:

A07BC - Прочие энтеросорбенты

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Є ентеросорбентом з вираженими поглинаючими властивостями. Також виявляє протимікробну, дезінтоксикаційну, ранозагоювальну активність. Поглинає та виводить із шлунково-кишкового тракту різні токсичні речовини, включаючи мікробні токсини, бактеріальні, харчові алергени, інші отруйні продукти.

Склад та форма випуску

Діючий компонент: діоксид кремнію.

Випускається Атоксіл у вигляді порошку (у пакетиках-саші та флаконі) для приготування суспензії.

Також Атоксил виробляють у вигляді гелю, по 20 г речовини в 1 стик-пакетиці. У 1 пакетику міститься 1,6 грамів високодисперсного діоксиду кремнію та допоміжні речовини, у тому числі смакова добавка банана.

Показання

Атоксіл застосовується:

  • при лікуванні ГКІ – гострих кишкових захворювань (сальмонельозу, інших харчових токсикоінфекцій);

  • при харчових отруєннях, у т.ч. грибами;

  • для лікування (комплексного) вірусних гепатитів A, B;

  • при алергічних захворюваннях різної локалізації (діатези, атопічному дерматиті);

  • для нанесення зовнішньо при лікуванні гнійних ран, трофічних виразок, опіків;

  • як дезінтоксикаційний засіб при цирозі печінки, ентероколіті, гепатохолециститі, токсичному гепатиті, захворюваннях нирок, що супроводжуються недостатністю функції нирок;

  • як дезінтоксикаційний засіб при станах, що супроводжуються гнійно-септичними процесами;

  • при опіковій хворобі;

  • при алкогольній, наркотичній інтоксикації.

Протипоказання

Атоксил не призначають:

  • при виразковій хворобі, ерозіях шлунку/кишечника (загостренні);

  • при кишковій непрохідності;

  • дітям молодше року;

  • особам з непереносимістю діоксиду кремнію;

  • вагітним, які годують груддю.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Не призначають.

Спосіб застосування та дози

Перед застосуванням порошок потрібно змішати з питною водою та ретельно збовтати. Суспензія обсягом 1 ml відповідає 50 mg. У флакон потрібно додати близько 250 мл води. Пакетики-саші використовуються таким чином: у 100-150 мл води розчиняють вміст 1-2 пакетиків. Готову суспензію слід приймати за годину до їжі, а також за годину до прийому інших ліків.

Добову дозу ліків зазвичай розподіляють на 3-4 прийоми. Дорослим, а також дітям старше 7 років рекомендується приймати 1200 mg/добу, проте в разі потреби вказану кількість можна подвоїти. Добову дозу для дітей розраховують шляхом збільшення 150-200 mg на 1 кг ваги дитини. У дітей за один прийом не можна застосовувати більше половини добової дози.

При лікуванні вірусних гепатитів, гострих кишкових захворювань починати лікування рекомендується з максимальної разової дози – 7000–10000 mg x 2–3 рази на день. Тривалість лікування гострих кишкових інфекцій зазвичай не перевищує 5 днів. При важких формах захворювань курс терапії можна продовжити до 15 діб. При лікуванні вірусних гепатитів застосовують Атоксіл протягом 7-10 діб.

Якщо самостійне застосування суспензії неможливе (порушено ковтання, відсутня свідомість тощо), суспензію можна ввести в шлунок за допомогою зонда.

Для зовнішнього використання препарату потрібно попередньо очистити рани, нанести на них порошок шаром до 5 мм. Оброблену рану слід закрити сухою асептичною пов'язкою. Зовнішньо застосовують Атоксіл через день – до повного очищення рани.

Передозування

Немає повідомлень.

Побічні ефекти

Існує можливість розвитку запорів, алергії.

У разі появи будь-яких небажаних реакцій слід звернутися до лікаря.

Умови та термін зберігання

Зберігати не більше трьох років в оригінальній упаковці. Температурні умови: 15-25°С. Ліки у вигляді приготовленої суспензії слід зберігати в щільно закритій пляшці в холодильнику (8-15 ° С) не більше 32 годин.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії