Аугментин таблетки по 875 мг/125 мг №14 : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Аугментин таблетки по 875 мг/125 мг №14
Виробник:
СмитКляйн Бичем Фарма, Великобритания
Діюча речовина:
Клавулановая кислота (Clavulanic acid)
Амоксициллин (Amoxicillin)
ATX-класифікація:

J01CR02 - Амоксициллин и ингибитор фермента

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Аугментин є комбінованим медикаментозним засобом. Відноситься до антибактеріальних препаратів і входить до групи пеніцилінів-амоксицилінів та препаратів, що пригнічують вироблення бета-лактамази, таких як клавуланова кислота.

Завдяки присутності у складі препарату Аугментин клавуланової кислоти, амоксицилін не інактивується під дією бета-лактамази, що значно розширює антибактеріальний спектр дії препарату.

Склад та форма випуску

Головними діючими речовинами Аугментину є Амоксицилін + Клавуланова кислота (Amoxicillin + Clavulanic acid).

Препарат виготовляється у формі

таблеток у дозуванні по 500 мг+125 мг та 875 мг+125 мг;

білого порошку, призначеного для приготування оральної суспензії 200 мг+28,5 мг/5 мл та 400 мг+57 мг/5 мл.

Показання

Аугментин рекомендується використовувати для лікування інфекційних захворювань, спричинених збудниками, які чутливі до його компонентів

ЛОР-органів та органів дихання (середній отит, бронхопневмонія, тонзиліт, хронічний бронхіт, пневмонія, синусит);

сечостатевої системи: циститу, пієлонефриту, уретриту, гонореї;

бактеріальних захворювань м'яких тканин та шкіри;

суглобів та кісток: остеомієліту;

одонтогенних інфекцій таких, як верхньощелепний синусит, періодонтит, тяжкі дентальні абсцеси;

деяких змішаних інфекцій, таких як післяпологовий сепсис, септичний аборт, інтраабдомінальний сепсис.

Протипоказання

Аугментин не призначають особам, з гіперчутливістю до його головних діючих речовин та додаткових компонентів, а також хворим у яких є непереносимість будь-яких інших бета-лактамних антибіотиків.

Слід утриматися від призначення Аугментину, якщо у хворого раніше виникала жовтяниця або він страждає на дисфункцію печінки, асоційованої з прийомом амоксициліну в комбінації з клавулановою кислотою.

Аугментин у вигляді порошку, призначеного для приготування оральної суспензії, протипоказаний хворим на фенілкетонурію та дисфункцію нирок.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Медикаментозний засіб Аугментин не застосовується в терапії вагітних жінок, за винятком випадків, якщо очікуваний ефект для здоров'я матері значно перевищує можливі ризики для здоров'я плода.

Аугментин - ліки, які допустимо використовувати в терапії жінок, що годують, однак у разі розвитку у дитини діареї або кандидозного ураження слизової рота, асоційованих з його прийомом, потрібно на час лікування відмовитися від вигодовування новонародженого грудьми.

Спосіб застосування та дози

Аугментин таблетки приймають до або на початку їжі, що дозволяє мінімізувати ймовірність розвитку шлунково-кишкової непереносимості.

Доросла доза препарату становить 500 мг, її приймають двічі на день або по 250 мг, тричі на день.

В особливо важких випадках разова доза препарату може бути збільшена до 875 мг двічі на день або по 500 мг три рази на день.

Якщо хворий має проблеми з проковтуванням таблетки, то препарат може бути призначений у вигляді порошку для приготування оральної суспензії.

При використанні Аугментину у формі порошку для оральної суспензії доза препарату підбирається індивідуально з урахуванням тяжкості стану та віку хворого.

Діти, яким виповнилося 12 років і дорослі з масою тіла більше 40 кг, отримують Аугментин у співвідношенні амоксициліну до клавуланової кислоти, як 7:1 (400 мг/57 мг на 5 мл).

Розрахунок дози препарату Аугментин при використанні його в терапії для дітей від 3 місяців до 12 років, з масою тіла менше 40 кг відбувається з розрахунку мг на кг маси тіла на добу.

Суспензію в дозі 125 мг/31.25 мг на 5 мл слід приймати 3 рази на добу через кожні 8 годин.

Суспензію в дозі 200 мг/28.5 мг на 5 мл або 400 мг/57 мг на 5 мл слід приймати 2 рази на добу через кожні 12 годин.

Суспензію слід готувати безпосередньо перед використанням препарату.

При приготуванні суспензія (125 мг/31.25 мг на 5 мл) у пляшку з порошком додається 60 мл охолодженої кип'яченої води, після чого пляшку слід закрити і струснути до повного розчинення порошку, після цього розчину дають постояти протягом 5 хвилин, потім у флакон знову доливають воду до мітки і знову добре струшують. У середньому для приготування суспензії потрібно приблизно 92 мл води.

При приготуванні суспензії (200 мг/28.5 мг 5 мл або 400 мг/57 мг 5 мл) в пляшку з порошком додають 40 мл охолодженої кип'яченої води, після чого флакон слід закрити і струснути до повного розчинення порошку, після цього дають йому постояти протягом 5 хвилин, потім у флакон знову доливають воду до мітки і знову добре струшують. У середньому для приготування суспензії потрібно приблизно 64 мл води.

При необхідності лікування дитини віком до двох років необхідну дозу препарату можна розвести у співвідношенні один до одного водою.

Передозування

У разі прийому препарату у підвищених дозах у хворого може виникати діарея, порушення роботи печінки, розвиток жовтяниці та порушення водно-електролітного балансу.

Для усунення негативної симптоматики у хворого слід спричинити блювання або провести промивання шлунку, дати йому випити активоване вугілля, надалі призначається симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

У деяких пацієнтів прийом Аугментину може супроводжуватися розвитком алергічних реакцій (свербіж шкірних покривів, шкірні висипання), діареї, нудоти, блювання, кандидозного ураження слизових оболонок, гепатиту, холестатичної жовтяниці, гострого генералізованого екзантематозного пустулеза.

Умови та термін зберігання

Таблетки Аугментину зберігають при температурі навколишнього середовища не більше 25 ° С протягом трьох років з моменту виготовлення. Після відкриття пакета з фольги препарат може зберігатися трохи більше 30 днів.

Медикаментозний засіб у вигляді порошку, призначеного для приготування суспензії, зберігають при температурі навколишнього середовища не більше 25 °С протягом двох років з моменту виготовлення. Після приготування суспензію слід зберігати при температурі не нижче 2, але і не вище 8°С протягом семи днів.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії