Баклосан : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Польфарма С.А.,ФЗ для "Актавис групп АО", Польша/Исландия
- Діюча речовина:
- Баклофен (Baclophenum)
- ATX-класифікація:
M03BX01 - Баклофен
M03BX01 - Баклофен
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Склад і форма випуску
Баклосан виготовляється у вигляді круглих двоопуклих таблеток білого кольору. Діюча речовина препарату – баклофен.
Показання
Баклосан застосовується для усунення м'язового гіпертонусу при розсіяному склерозі, інфекційних захворюваннях спинного мозку, пухлинних процесах, інсульті, менінгіті, дитячому церебральному паралічі, черепно-мозкових травмах і хронічному алкоголізмі. Крім цього, препарат часто використовується для зменшення підвищеного тонусу м'язів травматичного або дегенеративного ґенезу, таких як прогресуюче ураження рухових нейронів спинного або головного мозку, сирингомієлія.
Протипоказання
Баклосан не застосовують, якщо хворий страждає на підвищену чутливість до препарату, епілепсію, судомний епілептичний синдром, хворобу Паркінсона, хронічну ниркову недостатність або в нього є в анамнезі психоз, вагітність і період лактації.
З особливою обережністю Баклосан використовується для лікування хворих, у яких виявлено атеросклероз судин головного мозку, цереброваскулярну недостатність, виразкове ураження шлунку і дванадцятипалої кишки. Особливу увагу при лікуванні препаратом необхідно звертати на стан літніх пацієнтів.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Баклосан не використовується для лікування вагітних і жінок, які годують груддю, оскільки немає жодних офіційних даних про його вплив на плід або немовля.
Спосіб застосування та дози
При лікуванні Баклосаном препарат приймають під час їжі тричі на день, початкова доза препарату не повинна перевищувати 5 мг (1/2 таблетки). Для досягнення максимального лікувального ефекту проводять поступове збільшення дози до 30 або 75 мг на добу. Збільшення дози проводять до настання у хворого необхідного терапевтичного ефекту. Пацієнтам старше 65 років збільшення дози проводять з великою обережністю, оскільки у таких хворих високий ризик виникнення небажаних побічних ефектів. Максимально на добу хворий може отримувати 100 мг препарату.
Передозування
При випадковому або навмисному вживанні великих доз Баклосану у хворих може спостерігатися сплутаність свідомості, загальмованість, пригнічення дихання, кома. Після усунення при передозуванні препарату небезпечних для життя симптомів м'язова гіпотонія може зберігатися у хворого протягом 72 годин. Для поліпшення стану хворого йому проводять симптоматичну терапію, при пригніченні дихання призначають штучну вентиляцію легенів.
Побічні ефекти
Під час тривалого лікування Баклосаном у хворого може виникнути запаморочення, підвищена стомлюваність, сонливість, сухість у роті, блювання, порушення випорожнення, гіпотензія, емоційна лабільність, м'язова слабкість, тремор нижніх або верхніх кінцівок, ністагм, галюцинації, енурез, дизурія, судоми, ниркова недостатність.
Умови та терміни зберігання
Баклосан слід зберігати в темному сухому місці. Термін придатності препарату 3 роки.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію