Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Бетаргін – оральний розчин, що вживається системно (всередину), застосовується для лікування печінки, жовчних проток, гепатобіліарної системи та метаболізму людини в цілому.

Його лікувальні властивості обумовлені основними речовинами, що входять до його складу, - аргініном, бетаїном та іонами цитрату.

Аргінін є популярною та важливою для роботи багатьох систем організму амінокислотою. Він може як синтезуватися організмом, так і надходити ззовні. У той же час у періоди стресових ситуацій, хронічних захворювань, вироблення аргініну організмом знижується, що спричиняє погіршення роботи деяких метаболічних процесів.

У періоди життя, коли спостерігається дефіцит білка, підвищення фізичних навантажень, потреба в аргініні різко зростає, оскільки дана амінокислота бере участь у синтезуванні білка, інших амінокислот, сечовини, допомагає виводити та знешкоджувати продукти аміаку, підтримувати баланс азоту та виведення його кінцевих мета. Сприяє утворенню енергії, посилює очисні здібності печінки, покращує її показники, покращує її роботу, купує запальні процеси в гепатобіліарній системі загалом.

Бетаїн є ліпотропною речовиною, яка сприяє біосинтезуванню фосфоліпідів, відновлює клітинні мембрани, сприяє утилізації жирів, знижує жирові зміни у печінці, стимулює природну детоксикацію організму.

Іони цитрату покращують травні процеси, усувають тяжкість у шлунку, метеоризм.

Склад та форма випуску

Основний активний компонент Бетаргіну (з розрахунку на 1 мл розчину) – аргініну цитрат (1 грам), бетаїн – 1 грам, іони цитрату.

Також у складі розчину для орального застосування є вода, лимонна кислота, сорбіт, калію сорбат.

Показання

Бетаргін може застосовуватися при:

- функціональних розладах гепатобіліарної системи;

- порушеннях роботи серцево-судинної системи;

- атеросклеротичних змінах у кровоносних судинах;

- порушеннях метаболізму (стреси, астенія, травми, голодування тощо);

- для виведення токсичних речовин з організму та усунення наслідків гепатотоксичної дії алкоголю, медикаментів та інших токсичних агентів;

- для покращення репродуктивної функції чоловіків та жінок у схемах планування сім'ї;

- для зменшення проявів та наслідків ацетонемічного синдрому у дітей.

Бетаргін є додатковим джерелом важливих амінокислот аргініну та бетаїну, важливих для нормалізації роботи гепатобіліарної системи, покращення функції серцево-судинної системи, виведення токсинів з організму, усунення проявів токсикозу вагітних у І триместрі.

Препарат покращує репродуктивні функції чоловіків та жінок під час планування вагітності.

Аргінін є важливою складовою в процесі біосинтезу оксиду азоту (NO), який регулює судинний тонус, захищає стінки судин та зменшує їх пошкодження, нормалізує мікроциркуляцію, доставляє кисень у життєво важливі органи та зменшує наслідки нестачі кисню у тканинах. Аргінін покращує репродуктивні функції жінок (стан ендометрію) та чоловіків (позитивно впливає на сперматогенез (формування та рухливість сперматозоїдів)). Аргінін відіграє важливу роль у функціонуванні імунної системи.

Бетаїн посилює знешкодження та виведення токсинів, вільних радикалів, продуктів обміну алкоголю та медикаментів з організму; сприяє корекції метаболізму, синтезу енергії, зменшення втоми та підвищення витривалості при фізичних навантаженнях. Бетаїн бере участь в обміні амінокислоти метіоніну та сприяє зменшенню рівня гомоцистеїну, що уповільнює прогресування атеросклерозу та зменшує ризик його ускладнень.

Іони цитрату покращують процес травлення та усувають нудоту, відчуття тяжкості у шлунку, метеоризм, часто спостерігаються при порушеннях роботи печінки; беруть участь у метаболізмі жирних кислот, зменшують утворення кетонових тіл та ацетону при ацетонемічному синдромі у дітей.

Протипоказання

Бетаргін не застосовують при алергії на один із компонентів.

Також протипоказаний до застосування у дітей віком до 3 років, жінкам, що годують, а також якщо у пацієнта є жовчнокам'яна та сечокам'яна хвороби в стадії загострення.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

При проведенні клінідосліджень не було встановлено негативного впливу цих ліків протягом вагітності, виникнення ускладнень під час пологів, розвиток плода.

Однак доцільність призначення ліків для вагітних пацієнток або матерів-годувальниць повинен вирішувати лікар індивідуально. Тому Бетаргін слід вживати у період вагітності лише за рекомендацією лікаря.

Спосіб застосування та дози

Застосовуючи Бетаргін, слід взяти вміст 1 скляного контейнера або 1 пакетика-стику (10 мл) і розвести в 100 мл питної води кімнатної температури.

Слід випити цей розчин безпосередньо після їжі.

Добова доза: 2 – 3 скляні контейнери або стики, або не більше 30 мл препарату на добу.

Діти віком від 3 років, а також при ацетонемічному синдромі у дорослих - вміст 1 скляного контейнера (стіку) стандартним об'ємом 10 мл розвести, як було зазначено вище, в 100 мл питної води кімнатної температури. Однак приймають його в цьому випадку по 1 чайній ложці через кожні 10 – 15 хв вранці та ввечері.

Добова доза: 2 скляні контейнери або стіки.

Тривалість вживання визначає лікар індивідуально.

Не перевищувати рекомендовану добову кількість. Перед вживанням потрібна консультація з лікарем!

Передозування

Перевищення зазначених дозувань на даний момент не фіксувалося. Однак у разі надмірного прийому препарату слід промити шлунок, прийняти сорбенти.

За потреби проводиться лікування симптоматики.

Побічні ефекти

Побічні ефекти наразі не фіксувалися. При алергії на один із компонентів препарату можливі стандартні алергічні реакції – алергічна кропив'янка, явища диспепсії.

Дані симптоми не загрожують здоров'ю, проходять самостійно після припинення лікування і не вимагають додаткового втручання.

Умови та термін зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °C. Тривалість зберігання – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії