Бронхолітин : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Бронхолітин
Виробник:
Софарма, АО, Болгария
Діюча речовина:
Эфедрин (Ephedrine)
Глауцин (Glaucine)
ATX-класифікація:

R05FB01 - Противокашлевые средства и муколитики

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Бронхолітин - це комбінований лікарський засіб, що має бронхолітичний і протикашльовий ефекти.

Присутній у складі препарату глауцину гідробромід пригнічує роботу кашльового центру, при цьому він не чинить пригнічувальної дії на дихання. Прийом препарату не супроводжується розвитком звикання до цього лікарського препарату.

Ефедрин сприяє розширенню бронхів, активує дихання і завдяки судинозвужувальній дії знижує набряк слизової бронхіального дерева.

Олія базиліку має незначну седативну, протимікробну та спазмолітичну дію.

Склад і форма випуску

Діюча речовина: Глауцин + Ефедрин + [Базиліка звичайного олія] (Glaucine + Ephedrine + [Ocimum basilicum oleum])

Препарат виготовляється у формі сиропу: у 5 г лікарського засобу міститься 5 мг глауцину гідроброміду та 4 мг ефедрину гідрохлориду.

Показання

Бронхолітин – препарат, який використовується у складі комплексного лікування захворювань органів дихання, асоційованих із сухим кашлем. Сироп може застосовуватися в терапії бронхітів, хронічних обструктивних захворювань легень, пневмоній, бронхіальної астми, кашлюку та бронхоектатичної хвороби.

Протипоказання

Бронхолітин не призначають особам із гіперчутливістю до глауцину гідроброміду та ефедрину гідрохлориду, артеріальною гіпертензією, ішемічною хворобою серця, тяжкими органічними захворюваннями серця, серцевою недостатністю, тиреотоксикозом, закритокутовою глаукомою, феохромоцитомою, аденомою передміхурової залози. Сироп не призначають особам віком до трьох років, жінкам на стадії лактації, у першому триместрі вагітності та пацієнтам, схильним до затримки сечі.

Потрібна обережність при призначенні Бронхолітину хворим зі схильністю до розвитку лікарської залежності, епілепсією, хронічним алкоголізмом, захворюваннями печінки, захворюваннями центральної нервової системи та вагітним, оскільки в складі препарату міститься етанол. Лікарський засіб вкрай небажано призначати тим, хто проходив курс лікування від алкогольної залежності, оскільки використання препарату Бронхолітин може стати причиною загострення основного захворювання.

Даний лікарський засіб не призначається пацієнтам з продуктивним кашлем, що супроводжується відділенням мокротиння, оскільки в цьому випадку існує ймовірність розвитку обструкції бронхів через затримку відходження бронхіального секрету.

За необхідності використання препарату Бронхолітин у терапії пацієнтів з лабільним артеріальним тиском потрібне ретельне співвідношення шкоди і користі від його застосування, оскільки існує ймовірність розвитку в таких пацієнтів колапсу, асоційованого із симпатолітичною дією глауцину.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Бронхолітин – лікарський засіб, який не використовується в терапії жінок, які лактують, і жінок, які перебувають у першому триместрі вагітності. Призначення препарату жінкам у другому і третьому триместрі можливе тільки за рішенням лікаря і після ретельного співвідношення шкоди для здоров'я плода і користі для здоров'я матері.

Спосіб застосування та дози

Дорослі хворі отримують лікарський засіб по 10 мл від трьох до чотирьох разів на день. Діти віком від трьох до десяти років отримують по 5 мл сиропу тричі на день, а діти віком від десяти років – по 10 мл сиропу тричі на день.

При призначенні препарату Бронхолітин особам літнього віку, а також пацієнтам з порушенням роботи нирок, корекція дозування не проводиться.

Передозування

Бронхолітин – це лікарський засіб з низькою токсичністю, тому навіть при тривалому прийомі сиропу виникнення симптомів передозування зустрічається дуже рідко. При одноразовому прийомі препарату в дозах, що значно перевищують максимально допустимі, у пацієнта може відмічатися розвиток нудоти, блювання, зниження апетиту, емоційне збудження, тремор кінцівок, порушення кровообігу, підвищене потовиділення, утруднене сечовипускання і порушення кровообігу.

У цьому випадку хворим призначають промивання шлунку, прийом активованого вугілля, моніторинг життєво важливих органів і систем, а також коректне симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

У більшості випадків під час прийому Бронхолітину не відбувається розвитку будь-яких небажаних симптомів, однак в осіб із підвищеною чутливістю до цього лікарського засобу може відзначатися виникнення тремору кінцівок, підвищеного збудження, порушення сну, запаморочення, порушення зору, нечіткості зору, анорексії, закрепів, нудоти, блювання, підвищення артеріального тиску, прискореного серцевого ритму, дисменореї, підвищення лібідо.

Іноді при прийомі препарату Бронхолітин в осіб зі схильністю до алергій відмічається розвиток свербіння шкіри, почервоніння шкірних покривів, шкірних висипів, підвищеного злущення шкірних покривів, посиленого потовиділення, а в особливо тяжких випадках – анафілактичного шоку або ангіоневротичного набряку.

При використанні препарату в педіатричній практиці, слід попередити батьків про те, що прийом Бронхолітину в терапевтичних дозах може стати причиною розвитку у дитини сонливості.

Іноді використання препарату Бронхолітин у складі комплексного лікування пацієнтів з аденомою передміхурової залози може стати причиною розвитку у них утрудненого сечовипускання або затримки сечі.

Умови та терміни зберігання

Препарат Бронхолітин слід зберігати в місцях, недоступних для дітей і надійно захищених від сонячного проміння, за температури навколишнього середовища від 15 до 25 °C. Сироп категорично заборонено заморожувати, оскільки це сприятиме зниженню його лікувальних властивостей. Лікарський засіб необхідно зберігати в оригінальній упаковці протягом чотирьох років з моменту виготовлення, якщо флакон не відкривався. Після відкриття флакона із сиропом препарат може використовуватися в терапевтичних цілях протягом одного місяця.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії