Денол : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Денол
Виробник:
Астеллас Фарма Юроп Б.В., Нидерланды
Діюча речовина:
Висмута субцитрат (Bismuth subcitrate)
ATX-класифікація:

A02BX05 - Висмута субцитрат

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Денол – ліки від виразки шлунка та печії.

Інструкція на Денол (інша, також правильна назва препарату Де-Нол) повідомляє, що це лікарський засіб з розряду препаратів вісмуту, що застосовуються при лікуванні виразки і гастроезофагіального рефлюксу.

Здатність препарату Денол лікувати виразку шлунка обумовлено властивостями його основної активної речовини – вісмуту трикалію дицитрату.

Головний активний компонент має властивість, потрапляючи в кисле шлункове середовище, сприяє утворенню на поверхні виразкових та ерозійних утворень особливу плівку, що захищає їх від впливу кислот та лугів, що є у шлунковому соку. Завдяки такому захисту відбувається активне рубцювання виразкових утворень та ерозійних змін слизової оболонки.

Крім того, прийом препарату Денол викликає збільшення синтезування особливої речовини – простогландину Е2, яка збільшує виділення слизу та бікарбонатних сполук, викликає накопичення факторів росту в епідермісі у місці порушення цілісності поверхні шлунка. Крім того, простогландин Е2 сприяє зниженню активності пепсинів, а також пепсиногенів - ферментів, що відповідають за перетравлення білкової їжі.

Основний активний компонент препарату Денол – вісмут – має бактерицидну дію щодо збудника виразки шлунка та 12-палої кишки – бактерії «хелікобактер пілорі».

Склад та форма випуску

Денол виробляється у таблетках, складається з активного компонента - вісмуту трикалію дицитрату, та допоміжних речовин – макроголу, повідону, кукурудзяного крохмалю.

В 1 таблетці препарату Денол міститься 304,6 мг вісмуту трикалію дицитрату, у перерахуванні на оксид вісмуту становить 120 мг діючої речовини.

Пігулки мають кремово-білий колір, іноді можуть видавати легкий аромат аміаку, що є нормою.

Показання

Денол, або, він же - Де-нол – лікарський засіб, що застосовується як протимікробний і в'яжучий засіб при лікуванні виразки шлунка та 12-палої кишки.

Призначають при:

- виразці шлунка у стадії загострення або при хронічній течії як профілактика;

- виразці шлунка та 12-палої кишки, спричинених інфікуванням «хелікобактер пілорі»;

- гастриті, у тому числі його хронічній формі;

- печії (гастроезофагіальному рефлюксі);

- загострення гастродуоденіту, у тому числі, спричиненому «хелікобактер пілорі»;

- синдром роздратованого кишечника, що супроводжується діареєю (рідким і частим стільцем);

- функціональної диспепсії, не спричиненої захворюваннями травного тракту.

Має противиразковий ефект завдяки властивостям його активного фармацевтичного компонента – оксиду вісмуту. Він ефективний щодо збудника шлункових виразок – хелікобактерії пілорі. Саме ці бактерії відповідальні за виразки шлунка, кишківника, гастрити та інші порушення його нормального функціонування. Запальний процес у шлунку виникає внаслідок токсичних речовин, що виділяються даною бактерією, які роз'їдають слизову і порушують цілісність тканин шлунка. Також ці бактерії перешкоджають розчиненню слизу, що захищає стінки шлунка, що є додатковим фактором потрапляння харчових ферментів та соляної кислоти на стінки шлунка, роз'їдаючи їх до утворення ерозій та виразок.

Денол має також протизапальну дію. Активна речовина вісмуту оксихлорид є нерозчинною, тому ця речовина осідає в шлунку, його кисле середовище цьому сприяє. У процесі взаємодії зі шлунковими кислотами відбувається утворення хелатних сполук з білковим субстратом, які утворюють захисну плівку на стінках шлунка. Ця плівка додатково захищає слизову оболонку шлунка від подразників, сприяючи загоєнню ерозійних і виразкових ушкоджень, що утворилися.

Денол здатний також збільшувати виробництво організмом простагландинів, які борються із запаленнями, а також сприяють додатковому утворенню слизу, стимулює активність захисних клітинних механізмів. Він зміцнює стійкість слизових поверхонь у ШКТ щодо агресивних факторів – пепсинів, ферментів, кислот, лужних та жовчних солей. Викликає накопичення епідермального фактора зростання в ділянці ураження шлункових стінок. Сприяє зниженню активності пепсинів та пепсиногенів.

Активна речовина майже не потрапляє в системний кровотік зі шлунка, залишаючи організм разом із каловими масами. Невеликий відсоток, що потрапляє у кров, виводиться із сечею за допомогою нирок.

Протипоказання

Денол (Денол) протипоказано приймати при:

- серйозні порушення роботи нирок, ниркової недостатності;

- гіперчутливість на основний або допоміжні компоненти препарату.

Заборонено приймати дітям віком до 4 років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Денол (Денол) протипоказано приймати під час вагітності.

Якщо необхідно провести терапію препаратом Денол під час грудного годування, то лактацію на час лікування слід призупинити.

Спосіб застосування та дози

Таблетки Денол (Денол) приймають перорально, внутрішньо, за півгодини до їжі. Таблетку ковтають повністю, запиваючи невеликою кількістю води. Не слід запивати препарат молоком, соками, газованими напоями.

Рекомендовані дозування Денолом:

- дорослі та діти старше 12 років – по 1 таблетці 4 рази на день – 3 рази перед їдою та 1 приймають перед сном, на голодний шлунок, другий варіант – по 2 таблетки 2 рази на день;

- діти від 8 до 12 років – по 1 таблетці 2 рази на день;

- діти віком від 4 до 8 років Денол призначають із розрахунку на 8 мг препарату на 1 кг ваги пацієнта. Це дозування приймають двічі на день, теж до їди.

Тривалість лікування – 1-2 місяці. Протягом усього курсу лікування не слід приймати препарати, у складі яких є вісмут як активний компонент, щоб уникнути передозування.

Для посилення лікувального ефекту допустимо і навіть бажано приймати Денол у комбінації з антибактеріальними фармпрепаратами, здатними боротися з бактеріями «хелікобактер пілорі».

Не слід приймати антациди за 30 хвилин до ухвалення препарату Денол, т.к. це нейтралізує його лікувальну дію.

Передозування

Передозування препаратом Денол може викликати порушення роботи нирок у вигляді:

- зменшення добової кількості сечі;

- затримки в організмі продуктів азотистого обміну;

- порушень водно-електролітного, кислотно-лужного балансу організму;

- порушення серцево-судинної діяльності;

- анемії, енцефалопатії.

Симптоми проходять після відміни препарату.

У разі передозування – припинити прийом препарату, промити шлунок, прийняти сорбенти.

При серйозних порушеннях роботи нирок показаний гемодіаліз.

Побічні ефекти

Побічні ефекти від прийому препарату Денол (Денол):

- частий стілець, нудота, запори;

- алергічні реакції: свербіж, гіперемія шкіри, кропивниць, задишка, алергічний риніт;

- анафілактичний шок, набряк Квінке.

При застосуванні цих ліків відбувається забарвлення калу в темний колір через утворення сполук сульфіду вісмуту. Може спостерігатися потемніння мови. Подібні явища відбуваються після відміни препарату без наслідків організму.

Умови та термін зберігання

Препарат Денол (Денол) зберігають в оригінальній упаковці при температурі 15 – 25°C, в сухому місці поза попаданням прямого сонця.

Термін придатності – 4 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії