Диклобене : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Меркле ГмбХ для "ратиофарм ГмбХ", Германия
- Діюча речовина:
- Диклофенак натрия (Diclofenac-sodium)
- ATX-класифікація:
M02AA15 - Диклофенак
M02AA15 - Диклофенак
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Нестероїдний препарат виготовлений на основі натрію диклофенаку. Основна діюча речовина даного лікарського засобу має яскраво виражену знеболювальну, протизапальну та жарознижувальну дію.
Механізм дії обумовлений здатністю пригнічувати біосинтез простагландинів. Останні відіграють важливу роль у генезі запалення, болю та жару.
У рекомендованих до прийому дозах диклофенак не гнітить біосинтез протеогліканів хрящової тканини.
Склад та форма випуску
Основна діюча речовина – диклофенак натрію. Додаткові компоненти – макрогола лауриловий спирт, гліцерин, пролпіленгліколь, акрилатний сополімер, динатрію едетат, натрію кармелозу, ін.
Надходить у продаж у вигляді трансдермального пластиру. При цьому 1 пластир містить 140 міліграм диклофенаку натрію.
Показання
Препарат має властивість пригнічувати симптоми гострого та хронічного запалення в тканинах, усуває біль та усуває гіперемію.
Даний лікарський засіб застосовують для симптоматичного лікування болю, запалень та набряків, що виникають при:
- ушкодження м'яких тканин – травм сухожиль, зв'язок, м'язів та суглобів внаслідок вивихів, розтягувань, гематом, спортивних травм;
- локалізованих форм ревматизму м'яких тканин – тендиніту, включаючи «тенісний лікоть», бурситу, плечового синдрому та періартропатії, локалізованих форм дегенеративного ревматизму (остеоартриту периферичних суглобів та хребта).
Топічне застосування диклофенаку швидко усуває біль і раннє знерухомлення суглобів, зменшує набряки, покращує рухову активність рухового апарату. Це дозволяє знизити дози аналгетиків та нестероїдних протизапальних засобів, які одночасно призначаються при пероральному прийомі.
Протипоказання
Протипоказано застосування при наявності гіперчутливості до діючої речовини, ацетилсаліцилової кислоти, нестероїдних протизапальних препаратів або одного з допоміжних компонентів препарату.
Не застосовують, якщо існує можливість нападів бронхіальної астми, кропив'янки або гострого риніту, викликаних прийомом ацетилсаліцилової кислоти або інших нестероїдних протизапальних лікарських засобів в анамнезі.
Не накладається на ділянки шкіру, з порушена цілісність, а також на ранові поверхні.
Допустимо застосування, починаючи з 18-річного віку.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Протипоказано застосовувати вагітним жінкам, особливо у 3-му триместрі.
Годування груддю на час лікування цим препаратом має бути припинено.
Спосіб застосування та дози
Пластир Диклобене накладають на пошкоджену ділянку тіла. Застосовують по 2 пластири на добу – вранці та ввечері. Тримають на шкірі до 12 години.
Пластир накладається на суху очищену поверхню, для чого слід зняти захисну плівку. Одночасно можна застосовувати тільки на одній ділянці шкіри.
Допустимо застосування з препаратами, які також містять диклофенак, але в інших формах.
Також можливе застосування препарату протягом тривалого часу.
Якщо після закінчення 3-х днів лікування не помітно покращень, слід звернутися до лікаря. Якщо після тижня лікування симптоми не припинилися, необхідна консультація лікаря.
Тривалість курсу лікування не перевищує 14 днів.
Передозування
Ризика передозування практично немає. При довільному пероральному введенні слід провести симптоматичне лікування – промивання шлунку, прийом сорбентів.
Побічні ефекти
Прийом цих ліків може викликати деякі побічні ефекти. Зокрема, процес лікування може супроводжуватися появою:
- шкірних реакцій у місці нанесення препарату у вигляді сверблячки, сухості, гіперемії, відчуття печіння, контактного дерматиту;
- генералізованих реакцій шкіри – кропив'янки, ангіоедеми, фотосенсибілізації, бульозного дерматиту;
- диспепсичних явищ, болів у животі, порушень з боку шлунково-кишкового тракту;
- бронхоспазму, бронхіальної астми, алергічних реакцій.
Побічні дії можна уникнути, знизивши дозування препарату.
Умови та термін зберігання
Зберігається 2,5 роки при температурі до 25°С. Після розкриття пакету пластирі слід застосувати не пізніше ніж через 6 місяців.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію