Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Диклоберл уколи використовується як знеболюючий та протизапальний препарат.

Ефект Диклоберла обумовлений його властивостями. Його діючий компонент - натрію диклофенак, - похідне оцтової кислоти або споріднених сполук, відноситься до групи нестероїдних протизапальних та протиревматичних лікарських засобів.

Диклоберл уколи використовують як жарознижувальний засіб завдяки здатності пригнічувати вироблення речовин (простагландинів запальних процесів), які викликають болі, набряки та синтезування запальної рідини в патологічному вогнищі.

Диклоберл уколи застосовують для лікування ревматизму, оскільки він усуває запалення, знижує біль, усуває набряклість, скутість суглобів, покращуючи здоров'я пацієнтів.

Застосування цього препарату усуває ранкову регідність, набряклість суглобів, покращує рухову функцію опорно-рухового апарату. Також успішно бореться із запаленнями та болями внаслідок поранень, при післяопераційних болях. Знижує потребу в опіоїдах при сильних болях.

Важливо відзначити як ефективність, а й швидкість впливу препарату: ефект настає вже після 15-30 хвилин після введення.

Знімає біль також при мігрені.

Склад та форма випуску

Диклоберл уколи складається з активної діючої речовини – диклофенаку натрію.

Випускається у вигляді розчину для ін'єкцій, розлитим в ампулах об'ємом 3 мл, у дозуванні по 75 мг в 1 ампулі.

Допоміжні компоненти: маніт, спирт, вода для ін'єкцій.

Показання

Диклоберл уколи застосовується як знеболюючий та потужний протизапальний препарат. Його здатність боротися із запальними процесами викликає також зниження температури, таким чином, Диклоберл має жарознижувальний ефект.

Як показали дослідження, застосування Диклоберлу в уколах дозволяє знизити запальні процеси в хрящових тканинах. Крім того, уколи Диклоберла застосовуються в терапії руйнівних наслідків у тканинах внаслідок ревматизму та пов'язаних з ним болів, у тому числі неревматичної етіології.

Також Диклоберл уколи ефективний для швидкого усунення болю різного походження, зокрема, при ішіасі, люмбаго, невралгії, бурсіті, невралгії, міалгії, отіті, фарингіті, альгодисменореї, при ревматизмі, артриті, посттраматичних та післяопераційних болях.

Протипоказання

Диклоберл уколи протипоказані при алергіях на один із компонентів препарату, а також якщо у пацієнта спостерігалася алергія на будь-які нестероїдні протизапальні препарати колись у минулому.

Як розчин, так і таблетки не застосовуються при виразці шлунка або кишечника, відкритих кровотечах шлунково-кишкового тракту, порушеному кровотворенні або згортання крові, аспіриновій астмі. Слід виявити обережність, застосовуючи Диклоберл уколи у разі бронхіальної астми, серцевої недостатності, набряків, гіпертонії, порушення роботи печінки та/або нирок, запаленнях кишечника, порфірії, а також при алкоголізмі та цукровому діабеті.

Диклоберл уколи не застосовують у лікуванні дітей віком до 6 років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Через здатність до придушення простагландинів диклофенак негативно впливає протягом вагітності та розвиток плоду. Як наслідок існує небезпека викидня або розвитку значних відхилень патологій серцево-судинної системи плода, особливо в першому триместрі вагітності.

Якщо Диклоберл застосовують у другому або третьому триместрі, то пацієнтці загрожує розвиток слабкості пологової діяльності, можливе збільшення тривалості пологів, може відкритися кровотеча як у матері, так і у дитини.

З цих причин застосування препарату Диклоберл при вагітності категорично протипоказане. Диклофенак погано відбивається на жіночій фертильності, тому не варто застосовувати його при плануванні вагітності.

Диклофенак натрію надходить у материнське молоко, тому при лікуванні цим препаратом грудне вигодовування скасовують.

Спосіб застосування та дози

Розчин Диклоберла вводять за допомогою ін'єкції глибоко м'яз.

Максимальна одноразова доза – 75 мг. Повторне застосування ін'єкційного розчину Диклоберл в уколах можливе не раніше ніж через 12 годин, і терапія досить коротка – не більше 2 діб.

Потім слід перевести пацієнта на пероральний або ректальний прийом диклоберлу (у вигляді таблеток або ректальних свічок).

Таблетки краще приймати за півгодини до їди для кращого ефекту. Їжа знижує його ефективність, проте не купує її повністю.

Середнє дозування ліків Диклоберл у таблетках, залежно від віку:

- для дітей віком від 12 років і більше, у тому числі для дорослих пацієнтів – по 25 або 50 мг диклофенаку 2-3 рази на день. Максимальне добове дозування – не вище 150 мг на добу.

- діти віком від 8 до 11 років – по 25 мг диклофенаку 2-3 рази на день;

- діти віком від 6 до 7 років – по 25 мг/добу.

Передозування

Передозування препаратом Диклоберл уколи може спричинити:

- запаморочення, помутніння свідомості;

- блювання, головний біль;

- порушення дихання.

Передозування у дітей може призвести до болів у животі, міоклонічних судом, блювоти, кровотеч, порушень роботи печінки та/або нирок.

У разі передозування лікування негайно припиняють, звертаються за терміновою допомогою, при цьому призначається симптоматична терапія.

Побічні ефекти

Диклоберл уколи може викликати деякі побічні ефекти, зокрема може викликати:

- порушення роботи органів травлення – біль в епігастрії, сухість у роті, здуття, діарею або запор, нудоту, поява виразок стравоходу шлунка або кишечника, жовтяницю, гепатит, кров у калі, некроз або цироз печінки, цироз, коліт, панкреатит;

- порушення роботи нервової системи: цефалгію, безсоння, тривоги, депресії, судоми, сонливість, менінгіт, нічні кошмари;

- порушення роботи органів зору та слуху, зокрема шум у вухах, нечіткість зору, зниження слуху, смакових відчуттів;

- порушення шкіри: висип, екзему, облисіння, дерматит, кропив'янку, свербіж, дрібноточкові крововиливи, фоточутливість;

- порушення роботи сечостатевої системи – набряки, білок у сечі, олігурію, кров у сечі, нефрит, ниркова недостатність;

- порушення кровотворення: еозинофілія, анемія, лейкопенія, тромбоцитопенічна пурпура, агранулоцитоз, тромбоцитопенія;

- порушення роботи органів дихання: бронхоспазм, кашель, пневмоніт, набряк гортані;

- порушення роботи ССС: гіпертонію, застійну серцеву недостатність серця, екстрасистолію, біль за грудиною, інфаркт;

- алергію у формі набряку язика, губ, васкуліту.

При введенні ін'єкційного розчину препарату Диклофенак в ампулах можливі місцеві реакції, зокрема може виникнути інфільтрат, біль, печіння в місці введення, некроз.

Умови та термін зберігання

Диклоберл уколи зберігається поза попаданням прямих сонячних променів, при 15 – 25°С.

Термін придатності препарату Диклоберл уколи – трохи більше 3 років.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії