Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Даний лікарський засіб відноситься до групи нестероїдних препаратів, що мають протизапальні властивості, для системного застосування.

Основний активний компонент – натрію диклофенак. Має здатність гальмувати біосинтезування простагландинів. Останні мають основну дію в механізмі розвитку симптоматики запального процесу, серед них – набряки, підвищення температури, больові відчуття.

У разі проявів ревматизму (запалення сполучних тканин) диклофенак натрію справляє протизапальний та знеболюючий ефекти, знижуючи симптоматику запальних процесів при ревматизмі як при руховій активності, так і у разі спокійного стану, зокрема під час сну, при ранковій ригідності, при запаленні й набрякі у суглобах.

Крім того, ефективний і при болях помірної та слабкої сили, що мають не ревматичне походження. Якщо біль викликана запаленнями, які виникають внаслідок оперативного втручання або травм, диклофенак здатний швидко знімати спонтанні болі, а також болі, що виникають під час рухів. Знижує запальну набряклість у місці рани, травми.

При тривалому застосуванні працює як десенсибілізатор.

Склад та форма випуску

Основна активна речовина: диклофенак натрію.

Допоміжні компоненти: маніт, метабісульфіт натрію, бензиловий спирт, пропіленгліколь, розчин натрію гідроксиду, вода для ін'єкцій.

Виготовляється у формі розчину для ін'єкцій об'ємом по 3 мл в 1 ампулі, де 1 мл препарату містить 25 мг диклофенаку натрію.

Показання

Застосовується як протизапальний та знеболюючий засіб при:

- захворюваннях опорно-рухового апарату – артрит, артроз, ревматизм, спондиліт, остеоартроз;

- болях – головний, мігрені, зубний, біль при бурситі, тендиніті, люмбаго, ішіасі, оссалгії, невралгії, артралгії, радикуліті, онкологічних, постстравматичних та післяопераційних болях;

- альгодисменореї, запальних процесах у малому тазі, включаючи аднексит й болі після пологів;

- ЛОР-захворювання – фарингіт, тонзиліт, отит, після видалення мигдалин;

- лихоманка при ГРВІ.

Протипоказання

Лікарський засіб, що розглядається, протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до одного з допоміжних компонентів.

Також протипоказаний при:

- порушеннях кровотворення - лейкопенії, анемії, гемофілії, схильності до кровотеч;

- ерозії та виразках шлунку, 12-палої кишки;

- ректальній кровотечі, геморої, анальній тріщині.

З обережністю застосовують при анемії, бронхіальній астмі, артеріальній гіпертензії, набряковому синдромі, печінковій або нирковій недостатності, алкоголізмі, дивертикуліті, цукровому діабеті, у літньому віці.

У педіатрії може застосовуватись з 6 років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосування даного препарату у вагітних жінок у І-ІІ триместрах, або у жінок у період, коли здійснюється грудне годування, можливе лише за серйозних для цього показань.

Протипоказаний у третьому триместрі вагітності.

Спосіб застосування та дози

Даний препарат застосовують, по можливості, в максимально мінімальному дозуванні протягом мінімального часу. 2 дні – максимальна тривалість лікування.

Середнє дозування – 1 ампула по 3 мл на добу (75 мг диклофенаку натрію), у формі внутрішньом'язової ін'єкції у сідничний м'яз. У важких випадках допустимо ввести цю дозу 2 рази на добу (препарат вводять у різні сідниці, щоб уникнути ускладнень).

Приступи мігрені лікують одноразовим введенням 1 дози препарату на 3 мл, після чого можна ввести диклофенак натрію у формі супозиторію.

Денна доза не повинна перевищувати 175 мг диклофенаку натрію на день.

Протипоказано застосовувати у вигляді внутрішньовенної болюсної ін'єкції!

Для проведення внутрішньовенної інфузії препарат розводять у розчині хлориду натрію або глюкози.

Для усунення післяопераційного болю Диклофенак натрію ЛХ вводять у вигляді інфузії протягом півгодини до двох годин (при помірних і тяжких болях). Максимальна доза не повинна перевищувати 150 мг на добу.

Для попередження появи болю після операції дозу навантаження 25-50 мг вводять через 15-60 хвилин після її закінчення. Після чого проводиться введення безперервної інфузії обсягом 5 мг на годину, до досягнення максимально можливої ​​дози на добу (150 мг).

Передозування

Передозування може спричинити такі симптоми, як:

- запаморочення, втрата свідомості;

- блювання, нудота;

- порушення дихання, головний біль;

- біль у животі, кровотечі (частіше – у дітей);

- порушення роботи нирок або печінки.

При симптомах передозування слід терміново відмінити застосування препарату, призначити симптоматичне лікування, звернутися до лікаря.

Побічні ефекти

У деяких випадках можливі такі побічні ефекти, як:

- диспепсичні розлади (нудота, біль у животі, блювання, діарея);

- алергічні реакції, висипання, свербіж, алергічна кропив'янка;

- гепатит, ураження стравоходу, кров у калі, панкреатит;

- цефалгія, безсоння, депресія, судоми, сонливість, кошмари;

- порушення слуху та зору;

- висипання, екзема, алопеція, свербіж, фоточутливість;

- набряки, білок у сечі, олігурія, нефрит;

- еозинофілія, анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія;

- арганулоцитоз, бронхіальний спазм;

- підвищення тиску, інфаркт міокарда;

- васкуліт, інфільтрат при внутрішньом'язовому введенні;

- печіння, місцеве подразнення.

Умови та термін зберігання

Термін придатності не більше 2 років від дати виготовлення, вказаної на упаковці, температура зберігання не повинна бути вища за 25°С.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії