Диротон : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Диротон
Виробник:
Гедеон Рихтер, ОАО, Венгрия
Діюча речовина:
Лизиноприл (Lisinopril)
ATX-класифікація:

C09AA03 - Лизиноприл

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Диротон виготовляється у формі таблеток для перорального прийому. Основний діючий компонент препарату – лізиноприл.

Показання

Диротон допустимо використовувати самостійно або в складі комплексної терапії артеріальної гіпертонії. Також його призначення актуальне при лікуванні хронічної серцевої недостатності спільно з дигіталісом або будь-яким іншим діуретичним засобом.

Протипоказання

Диротон не призначають, якщо у хворого є непереносимість лізиноприлу або інших інгібіторів ангіотензин-перетворювального фактора. Також лікування препаратом не призначають, якщо хворий страждає:

- на підвищене вироблення гормону надниркових залоз альдостерону;

- нещодавно переніс трансплантацію нирки;

- на стеноз ниркових артерій, що супроводжується азотемією;

- на декомпенсовану ниркову недостатністю;

- на стеноз гирла аорти;

- на декомпенсовану форму ниркової недостатності.

Диротон не використовується для лікування дітей, яким не виповнилося 16 років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У зв'язку з тим, що головною діючою речовиною Диротону є лізиноприл, який має виражену тератогенну дію, під час вагітності його застосування суворо заборонено. Якщо лікування препаратом проводиться у жінки на стадії лактації, то годування груддю припиняють.

Спосіб застосування та дози

При лікуванні есенціальної гіпертензії хворий приймає Диротон по 10 мг/добу. Підтримуюча доза дорівнює 20 мг/добу. Максимальна добова доза препарату не повинна перевищувати 40 мг. Максимальний ефект від застосування Диротону видно через 2-4 тижні його постійного вживання.

Якщо при лікуванні хворого не спостерігається вираженого терапевтичного ефекту, дозу слід збільшити, а при повній його відсутності рекомендується використання іншого препарату.

При терапії реноваскулярної гіпертензії або гіперфункції ренін-ангіотензин-альдостеронової системи початкова доза препарату не повинна перевищувати 2,5-5 мг/з, при цьому підтримуюча доза залежить від рівня А/Т.

Диротон приймають раз на добу незалежно від прийому їжі в один і той самій час.

Побічні дії

При прийомі Диротону можливий розвиток головного болю, запаморочень, загрудинного болю, ортостатичного колапсу, диспепсичних розладів, нудоти, блювання, свербіння шкіри, набряку, зниження гемоглобіну в крові, а також загальної слабкості та болю в суглобах.

Передозування

У разі передозування Диротону можливе зниження артеріального тиску до критичних цифр. Для полегшення стану хворого рекомендується проведення симптоматичного лікування, стабілізація ввідно-електролітного балансу. В особливо складних випадках може знадобитися проведення гемодіалізу.

Побічні ефекти

Як правило, Диротон добре переноситься пацієнтами, але в деяких випадках можливий розвиток загрудинних болів, ортостатичного колапсу, блювання, нудоти, головного болю, запаморочення, свербіння, набряку Квінке, зниження в крові гемоглобіну, швидкої стомлюваності, слабкості, болю в суглобах.

Умови та терміни зберігання

Диротон рекомендується зберігати в сухому темному місці. Термін придатності препарату 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії