Діувер : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Діувер
Виробник:
Плива Хрватска д.о.о., Хорватия
Діюча речовина:
Торасемид (Torasemide)
ATX-класифікація:

C03CA04 - Торасемид

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Діувер виготовляється в таблетках, його основна речовина, що діє, - торасемід.

Показання

Діувер використовується для лікування хворих, які страждають на есенціальну гіпертензію. Крім цього, він застосовується для терапії та профілактики повторного розвитку набряків та випоту у хворих з тяжкими формами серцевої недостатності, гіпертензії, хворобами печінки, легень та нирок.

Протипоказання

Діувер не призначається, якщо пацієнт має гіперчутливість до торасеміду, гіпокаліємію, ниркову недостатність, що супроводжується анурією або порушенням роботи печінки. Також його не призначають, якщо у пацієнта є гострий гломерунефрит, глюкозна інтоксикація, звуження аортального та мітрального клапана у стадії декомпенсації, підвищений тиск у центральних венах, дефіцит та непереносимість лактози або алергія на сульфаніламіди. Препарат не використовується для лікування тих, хто не досяг 18 років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Діувер призначають для лікування вагітних, лише у крайньому випадку, коли користь для здоров'я жінки перевищує потенційну небезпеку для здоров'я її плода. У цьому випадку введення препарату здійснюється в мінімальних дозах і тільки під контролем лікаря.

Діувер не має тератогенного впливу на плід, але при цьому порушує водно-електричний обмін і викликає у плода тромбоцитопенію.

При призначенні препарату в період лактації грудне вигодовування слід припинити, оскільки немає даних про ступінь його проникнення у грудне молоко.

Спосіб застосування та дози

Діувер слід приймати щодня вранці після їжі. Таблетку запивають невеликою кількістю води. У разі потреби лікувальна доза може бути збільшена з 5 мг до 20 мг або 40 мг на добу. Діувер призначений для тривалого прийому або до зникнення набряків.

Передозування

При передозуванні препарату значно підвищується діурез, який супроводжується зниженням ОЦК та зміною електролітного балансу крові, з подальшим зниженням артеріального тиску. Крім цього, у хворого може виникнути сонливість, сплутаність свідомості, колапс.

При передозуванні хворому необхідно виконати промивання шлунка та призначити прийом ентеросорбентів.

Побічні ефекти

У хворих, які страждають на підвищену чутливість або непереносимість Діувера може виникнути гіпотензія, ортостатична гіпотензія, сплутаність свідомості, тетанія, порушення ритму серця, судоми, м'язова слабкість, олігурія, підвищення вмісту в крові сечової кислоти, гостра затримка сечі, зниження потенції, гема розлади, свербіж шкіри, кропив'янка, анафілактичний шок.

Умови та термін зберігання

Діувер слід зберігати у місцях, недоступних для дітей. Термін придатності препарату – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії