Дона : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Дона
Виробник:
Роттафарм С.п.а, Италия
Діюча речовина:
Глюкозамин (Glucosamine)
ATX-класифікація:

M01AX05 - Глюкозамин

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Дона виготовляється в таблетках, порошку для приготування суспензії та розчині для ін'єкцій. Активна речовина препарату – глюкозамін.

1 саше містить кристалічного глюкозаміну сульфату 1884 мг, що еквівалентно 1500 мг глюкозаміну сульфату та 384 мг натрію хлориду.

Допоміжні речовини: аспартам (Е 951), сорбіт (Е 420), лимонна кислота, макрогол 4000.

Показання

Медикаментозний препарат Дона застосовують для лікування і профілактики остеопорозу різної локалізації: колінного, кульшового, променезап'ястного, а також спондилоартрозу і міжхребцевого остеохондрозу.

Крім цього, його використовують у терапії хондромаляції надколінка і лопатково-плечового періартеріїту.

Протипоказання

Дона заборонено використовувати в терапії дітей молодше 12 років, а також жінок на стадії вагітності та лактації. Дона з обережністю призначають пацієнтам, у яких є алергія на морепродукти.

Крім цього, препарат у таблетках не призначають хворим із тяжкою хронічною нирковою недостатністю. Дона в розчині не призначається пацієнтам із гострою серцевою недостатністю, порушенням серцевої провідності, тяжкими функціональними порушеннями печінки і нирок та епілептичними судомами. Також розчин для ін'єкцій слід з особливою обережністю призначати пацієнтам з артеріальною гіпотензією та хронічною формою серцевої недостатності.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Поки що не проводилося суворо контрольованих клінічних досліджень, які б підтверджували безпеку застосування препарату Дона під час вагітності та в період лактації. Однак у зв'язку з тим, що Дона в розчині для ін'єкцій містить лідокаїн, застосування препарату в терапії жінок, які годують груддю, і вагітних категорично протипоказано.

Спосіб застосування та дози

Тривалість лікування і доза препарату Дона підбирається лікарем індивідуально. Таблетки слід приймати під час їжі, запиваючи достатньою кількістю води. Препарат приймають двічі на день по 1 таблетці або раз на день по 1 пакету. Максимального ефекту вдається досягти лише через 14 або 21 день після початку лікування. Мінімальна тривалість лікування – 4 або 6 тижнів. Призначення повторного курсу лікування можливе тільки через два місяці після останнього прийому препарату.

Дона в розчині для ін'єкцій застосовується тільки для внутрішньом'язового введення. Перед застосуванням розчин змішують з розчинником, отриманий засіб використовується для одноразового внутрішньом'язового введення раз на сім днів. Для підвищення ефективності лікування парентеральна форма препарату може поєднуватися з пероральною.

Передозування

На даний момент немає відомостей про випадки передозування препаратом Дона. Навіть при прийомі препарату в підвищених дозах не спостерігається токсичного ефекту від його застосування. У деяких випадках можливе посилення симптомів побічних ефектів, тому для стабілізації стану пацієнта йому призначають симптоматичне лікування і заходи, що дозволяють усунути водно-електролітний дисбаланс в його організмі.

Побічні ефекти

Як правило, лікування Доном добре переноситься хворими. Однак у разі індивідуальної чутливості до компонентів препарату у хворих спостерігається виникнення нудоти, блювоти, запорів, сонливості, головного болю, алергічних реакцій, метеоризму, гастралгії.

Умови та терміни зберігання

Препарат Дона слід берегти в сухому і недоступному для дітей місці. Термін зберігання препарату вказаний на упаковці і не перевищує 3 років з моменту його виготовлення.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії