Допегіт : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Эгис, Фармацевтический завод, ЗАО, Венгрия
- Діюча речовина:
- Метилдопа (Methyldopa)
- ATX-класифікація:
C02AB01 - Метилдопа (левовращающая)
C02AB01 - Метилдопа (левовращающая)
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Склад та форма випуску
Допегіт виготовляється у пігулках для перорального прийому. Основний діючий інгредієнт препарату – метилдописесквігідрат.
Показання
Допегіт призначений для терапії артеріальної гіпертензії легкої та середньої тяжкості, у тому числі гіпертензії вагітних.
Протипоказання
Допегіт не застосовується для лікування хворих, у яких спостерігаються явища гемолітичної анемії, гіперчутливість до його компонентів, гострий гепатит, ниркова та печінкова недостатність, цироз печінки, системні поразки сполучної тканини, депресія, паркінсонізм, феохромоцитома, виражений атеросклероз коронарних інфаркт міокарда. Крім цього, його прийом не може бути поєднаний з лікуванням з леводопою та інгібіторами МАО.
Рекомендується дотримуватись особливої обережності при призначенні Допегіту пацієнтам в анамнезі яких є гепатит, гостра лівошлуночкова недостатність та діенцефальний синдром.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
У ході клінічних досліджень було встановлено, що Допегіт не здійснює на плід у другому та третьому триместрі вагітності жодного негативного впливу. Препарат виявляється в грудному молоці, а тому жінці, що годує, Допегіт призначається тільки після відміни годування.
Спосіб застосування та дози
При призначенні Допегіту доза препарату підбирається лікарем індивідуально. Дорослі при пероральному прийомі повинні отримувати препарат у перші два дні лікування у початковій дозі 250 мг у вечірній час. Надалі допустиме щоденне збільшення дози на 250 мг до досягнення необхідного терапевтичного ефекту. Найчастіше максимальний терапевтичний ефект вдається отримати при вживанні 1 г препарату розділеного на 2 чи 3 прийоми на добу. Підвищення дозування препарату рекомендується починати зі збільшенням вечірньої дози, що дозволяє зменшити седативний ефект. Максимальна добова доза Допегіту не повинна перевищувати 2 г. Після досягнення стабільного зниження тиску проводять поступове зниження дозування лікарського засобу.
Передозування
При прийомі Допегіту у збільшених дозах можливий розвиток у пацієнта гіпотензії, слабкості, стійкої брадикардії, тремору, сонливості, загальмованості, метеоризму, запаморочення, запорів, блювання, зниження рухової активності кишківника. Для стабілізації стану хворого після прийому підвищених доз Допегіту рекомендується промити шлунок, призначити прийом ентеросорбентів та форсований діурез. У разі потреби хворому проводять симптоматичне лікування.
Побічні ефекти
При прийомі Допегіту можливий розвиток підвищеної сонливості, швидкої стомлюваності, емоційної загальмованості, паралічу лицьового нерва, мимовільних хоріатичних рухів окремих груп м'язів, хиткість при ходьбі, посилення симптомів серцевої недостатності і головного болю, підвищення активності печінкових трансаміназ, блювання, міалгії, запалення слинних залоз та почуття закладеності носа.
Умови та термін зберігання
Допегіт необхідно зберігати у недоступному для дітей місці при температурі від 15 до 25 градусів. Термін придатності препарату – 5 років.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію