Достинекс : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Пфайзер Италия С.р.л., Италия/США
- Діюча речовина:
- Каберголин (Cabergolinum)
- ATX-класифікація:
G02CB03 - Каберголин
G02CB03 - Каберголин
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Склад та форма випуску
Достинекс виробляється у таблетках. Головний компонент препарату – каберголін.
Показання
Достинекс призначається, коли необхідно придушення фізіологічної лактації у разі:
коли мати не може здійснювати годування дитини груддю за медичними показаннями;
жінка вирішила не годувати дитину грудьми;
після народження мертвого плода чи аборту.
Достинекс застосовують у терапії порушень, пов'язаних з гіперпролактинемією, аменореєю, олігоменореєю, ановуляцією та галактореєю. Використання препарату показано в терапії пацієнтів, у яких була виявлена пролактинсекретуюча аденома гіпофіза. Крім цього, його застосовують у лікуванні ідіопатичної гіперпролактинемії або синдрому "порожнього" турецького седла, який супроводжується гіперпролактинемією.
Протипоказання
Достинекс не призначають пацієнтам з непереносимістю каберголіна та будь-яких алколоїдів. Також від застосування препарату рекомендується відмовитися, якщо у пацієнтки є форма гіпертензії, що погано піддається корекції, фіброзне ураження легень, перикарда або заочеревинного простору.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Перед початком лікування Достинексом рекомендується переконатися, що пацієнтки відсутня вагітність. Після припинення лікування препаратом необхідно протягом 1 місяця захищатись від настання вагітності.
Після стабілізації овуляційного циклу, жінки, які панують вагітність, повинні припинити прийом препарату за місяць до запланованого запліднення, що допоможе уникнути негативного впливу лікарського препарату на розвиток плода. Якщо запліднення настало в процесі лікування, слід негайно припинити прийом Достинексу.
Якщо жінка планує годувати дитину грудьми, то прийом Достинексу після народження дитини категорично протипоказаний.
Спосіб застосування та дози
З метою придушення лактації після пологів Достинекс рекомендується приймати по 0,5 таблетки через кожні 12 годин протягом 2 діб або одноразово 1 мг препарату в перші доби після пологів.
При лікуванні гіперпролактинемії жінкам призначають препарат 1 або 2 рази на тиждень за вибраними нею днями. Лікування починають з мінімальних доз препарату, спочатку хвора повинна приймати по 0,5 або 1 таблетці 1 раз на тиждень. При необхідності доза препарату може поступово збільшуватися на 0,5 мг щомісяця до досягнення необхідного терапевтичного ефекту.
При лікуванні гіперпролактинемії максимальна доза препарату 4,5 мг на тиждень. При прийомі препарату в дозі перевищує 2 мг на тиждень її поділяють на два прийоми.
Передозування
При прийомі Достинексу у підвищених дозах у хворого може спостерігатися виникнення нудоти, блювання, галюцинацій, психозу, артеріальної гіпотензії. Для стабілізації стану пацієнтці призначають промивання шлунка, прийом активованого вугілля та рясне питво. В особливо складних випадках застосовують антагоністи допаміну.
Побічні ефекти
Прийом Достінекса добре переноситься хворими. При застосуванні препарату для пригнічення лактації у хворих можуть виникати запаморочення, безсоння, зниження артеріального тиску, головний біль, нудота та абдомінальний біль. Однак такі симптоми не мають клінічного значення та дуже швидко зникають. При використанні Достинексу в терапії гіперпролактинемії у хворих можуть виникати запаморочення, нудота, головний біль, абдомінальний біль, гастрит, запори, загальна слабкість, депресія, парестезії та гіпотензія, які, як правило, зникають через 14 днів після початку лікування препаратом.
Умови та термін зберігання
Достинекс рекомендується зберігати в сухому та захищеному від світла місці. Термін придатності препарату – 2 роки.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію