Джосет : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Джосет
Виробник:
Юник Фармасьютикал Лабораториз, Индия
Діюча речовина:
Ментол (Mentholum)
Гвайфенезин (Guaiphenesinum)
Сальбутамол (Salbutamol)
Бромгексин (Bromhexinum)
ATX-класифікація:

R05CA50 - Прочие

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Бронхолітичний препарат, що поліпшує відходження мокротиння і сприяє її розрідженню. Сальбутамол, що входить до складу лікарського засобу, чинить виражену бронхолітичну дію, стимулюючу дію на бета2-адренорецетори бронхів, що допомагає швидко купірувати бронхоспазм.

Бромгексин знижує в'язкість мокротиння, чинить стимулюючу дію на слизову оболонку бронхів і покращує рухову активність війчастого миготливого епітелію, що сприяє посиленню евакуації мокротиння.

Гвайфенезин знижує поверхневий натяг на згустках мокротиння та адгезивні властивості його молекул. Підвищує вміст серозного компонента в бронхіальному секреті, завдяки чому відбувається зниження його в'язкості. За допомогою активації циліарного апарату прискорює перехід непродуктивного кашлю в продуктивний.

Ментол є спазмолітиком, покращує секрецію бронхіального дерева. Має м'яку седативну дію, усуває подразнювальну дію кашлю на слизову бронхів.

Склад і форма випуску

Джосет виготовляється у формі сиропу, який міститься у флаконах по 100 мл, виготовлених із поліетилентерефталатного або темного скла. У комплекті з флаконом є мірний стаканчик.

Діючі компоненти – сальбутамолу сульфат, гвайфенезин, левоментол, бромгексин.

Показання

Джосет використовується в терапії запалення легень, бронхіальної астми, хронічних бронхітів, хронічної обструктивної хвороби легень, пневмоконіозу, емфіземи, трахеобронхітів і туберкульозу легень.

Протипоказання

Джосет не призначається хворим із тахіаритмією, стенозом аорти, дисфункцією печінки, запальним ураженням міокарда, підвищеним внутрішньоочним тиском, декомпенсованим цукровим діабетом, тиреотоксикозом, нирковою недостатністю, виразкою шлунку в стадії загострення, непереносимістю компонентів лікарського засобу. Препарат не використовують у терапії жінок, які годують груддю, і вагітних жінок.

З обережністю необхідно поставитися до призначення засобу хворим, які мають підвищений тиск, цукровий діабет, ерозивно-виразкове ураження шлунку у стадії ремісії.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Препарат не використовується в терапії жінок, які годують груддю, і вагітних.

Спосіб застосування та дози

Сироп призначений для прийому всередину. Дорослі хворі повинні отримувати на добу по 30 мл сиропу, розділених на три прийоми. При використанні засобу в педіатричній практиці діти віком до 6 років отримують на добу по 15 мл сиропу, а діти віком від 6 до 12 років – від 15 до 30 мл сиропу, розділених на три прийоми.

Передозування

Прийом сиропу в підвищених дозах значно підвищує ризик розвитку і вираженість побічних ефектів. При виникненні симптомів передозування хворому призначають симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Головний біль, запаморочення, блювання, безсоння, підвищена збудливість, почастішання випорожнень, сонливість, тахікардія, тремор, колапс, судоми, бронхоспазм та алергічні реакції.

Умови та терміни зберігання

Джосет слід зберігати в місцях, які захищені від сонця, в оригінальній упаковці. Тривалість зберігання сиропу – 4 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії