Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Едарбіклор – комбінований лікарський засіб. Фармакологічний ефект препарату ґрунтується на спільній дії його компонентів – антагоніста рецепторів ангіотензину II (азилсартану медоксоміл) і тіазидоподібного діуретика (хлорталідон), завдяки чому вдається домогтися стійкішого зниження артеріального тиску, ніж у разі використання цих препаратів у монотерапії. Прийом препарату Едарбіклор один раз на день дає змогу забезпечити зниження артеріального тиску на двадцять чотири години.

Склад і форма випуску

Діюча речовина: Азилсартану медоксоміл + Хлорталідон.

Препарат виготовляється у формі таблеток, вкритих плівковою оболонкою, у кількох дозуванні:

1 таблетка містить азилсартану медоксоміл калію 42,68 мг, що відповідає 40 мг азилсартану медоксомілу та 12,5 мг хлорталідону;

1 таблетка містить азилсартану медоксоміл калію 42,68 мг, що відповідає 40 мг азилсартану медоксомілу та 25 мг хлорталідону.

Показання

Препарат Едарбіклор застосовується у терапії артеріальної гіпертензії у пацієнтів, у яких монотерапія гіпотензивними препаратами не дає змоги домогтися стійкого зниження артеріального тиску.

Щоб виключити будь-які небажані реакції, асоційовані з прийомом препарату Едарбіклор, слід звернутися на консультацію до фахівця.

Протипоказання

Застосування препарату Едарбіклор протипоказане, якщо у пацієнта раніше виникали епізоди гіперчутливості до азилсартану медоксомілу, хлорталідону, а також інших похідних сульфонаміду.

Едарбіклор не призначається особам, у яких раніше було виявлено рефрактерну гіпокаліємію, рефрактерну гіпонатріємію, рефрактерну гіперкальціємію, а також якщо хворий страждає на цукровий діабет, що погано піддається корекції медикаментозними засобами, на тяжку форму ниркової або печінкової дисфункії та анурію. Лікарський засіб протипоказаний особам віком до вісімнадцяти років, вагітним і жінкам, які годують груддю.

Препарат не використовується у сумісній терапії з інгібіторами АПФ в осіб, які страждають на діабетичну нефропатію.

Слід дотримуватися обережності при призначенні Едарбіклор пацієнтам із тяжкою формою серцевої недостатності, дисфункцією нирок помірного та легкого ступеня тяжкості, порушенням роботи печінки середнього та легкого ступеня тяжкості, двостороннім стенозом ниркових артерій, ішемічною кардіоміопатією, після перенесеної трансплантації нирки, зниженням об'єму циркулюючої крові, подагрою, бронхіальною астмою, системним червоним вовчаком, стенозом мітрального та аортального клапана, алергією на пеніцилін, а також особам, старшим за сімдесят п'ять років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Використання препарату Едарбіклор в терапії жінок, які годують груддю, і вагітних жінок протипоказано. Даний препарат впливає на ренінангіотензин-альдестеронову систему (РААС), що може викликати у плода порушення функції нирок, олігогідрамніон, затримку осифікації черепа.

Лікарський засіб не призначається жінкам, які годують груддю, тому що його компоненти здатні проникати в молоко, що може стати причиною розвитку у немовляти артеріальної гіпотензії. У зв'язку з цим у разі необхідності використання Едарбіклор в терапії жінки, яка годує груддю, пацієнтку інформують про те, що вона повинна відмовитися від грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Лікарський засіб Едарбіклор призначений для перорального прийому. Хворі приймають таблетки перорально один раз на день незалежно від їжі, бажано в один і той самий час.

У стартовому початковому дозуванні хворі отримують препарат один раз на день по 40 мг азилсартану медоксомілу і 12,5 мг хлорталідону.

У разі, якщо необхідне додаткове зниження артеріального тиску, доза препарату може бути збільшена до максимальної добової – 40 мг азилсартану медоксомілу та 25 мг хлорталідону.

Тривалість курсу лікування визначається лікарем в індивідуальному порядку. Препарат слід приймати щодня, не допускаючи пропусків дози. У тому випадку, якщо прийом препарату був з якихось причин припинений, про це слід негайно повідомити лікаря.

Передозування

При прийомі азилсартану медоксомілу у високих дозах до 320 мг на добу протягом семи днів у хворих може відмічатися розвиток вираженого зниження артеріального тиску і поява запаморочень.

У цьому випадку хворого потрібно покласти на рівну поверхню з піднятим ножним кінцем, а також провести заходи, спрямовані на збільшення об'єму циркулюючої крові, забезпечити контроль роботи життєво важливих органів і симптоматичне лікування.

При прийомі хлорталідону у підвищених дозах у хворого може виникати нудота, слабкість, порушення водно-електролітного балансу та запаморочення.

Для стабілізації стану пацієнту проводять промивання шлунку, заходи, спрямовані на нормалізацію водно-електролітного балансу, коректне симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

У більшості випадків хворі добре реагують на прийом препарату Едарбіклор, однак в осіб з гіперчутливістю до його компонентів прийом цього лікарського засобу може супроводжуватися розвитком таких побічних ефектів, як нудота, блювання, зниження апетиту, запаморочення, виражене зниження артеріального тиску, поява м'язових спазмів, диспепсії, жовтяниці, кропив'янки, периферичних набряків, свербіння шкіри, шкірних висипів, почервоніння шкірних покривів, підвищеної втомлюваності, статевої дисфункції, підвищення концентрації сечової кислоти.

Якщо під час прийому лікарського засобу відмічається погіршення у стані хворого або не вдається знизити артеріальний тиск до необхідних цифр, то про це слід повідомити лікаря, який скоригує схему лікування або призначить аналогічний за дією препарат.

Умови та терміни зберігання

Препарат Едарбіклор повинен зберігатися в оригінальному упакуванні, в місцях, які недосяжні для дитини, за температури довкілля не нижче 15, але й не вище 25 °С.

Тривалість зберігання препарату з моменту виготовлення три роки. Заборонено використовувати в лікувальних цілях після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії