Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Елькар використовують для корекції метаболічних процесів. L-карнітин – це природна речовина, подібна до вітамінів групи В, яка бере участь у процесах обміну речовин і транспортує жирні кислоти через мембрани клітин із цитоплазми до мітохондрій, де вони потім окислюються (процес бета-окиснення) з виділенням великої кількості метаболічної енергії (у формі АТФ).

L-карнітин посилює стійкість нервової тканини до різних вражаючих факторів, таких як гіпоксія, травми, інтоксикації, а також він пригнічує вироблення кетокислот, анаеробний гліколіз і знижує вираженість лактатацидозу.

Лікарський засіб поповнює лужний резерв крові, відновлює процеси ауторегуляції церебральної гемодинаміки і покращує кровопостачання ураженої ділянки, що сприяє прискоренню репаративних процесів у вогнищі ураження і має виражену анаболічну дію.

Склад і форма випуску

Діюча речовина: Левокарнітин (Levocarnitine).

Препарат виготовляється у формі розчину для внутрішньовенного та внутрішньом'язового введення.

В 1 мл препарату Елькар міститься 100 мг левокарнітину.

Показання

Препарат Елькар показаний для використання у складі комплексного лікування гострих гіпоксичних станів:

  • гострої гіпоксії мозку;

  • ішемічного інсульту;

  • транзиторної ішемічної атаки.

Лікарський засіб використовують у гострому, підгострому та відновлювальному періодах порушення мозкового кровообігу, дисциркуляторної енцефалопатії, різних травматичних і токсичних ураженнях головного мозку.

Він показаний у відновлювальному періоді після перенесеного хірургічного втручання, у разі первинного і вторинного дефіциту карнітину, зокрема й у пацієнтів, які страждають на хронічну форму ниркової недостатності та перебувають на гемодіалізі.

Його використовують у терапії пацієнтів, які страждають на кардіоміопатію, ішемічну хворобу серця (стенокардію, гострий інфаркт міокарда або перебувають у постінфарктному періоді), гіпоперфузію, асоційовану з кардіогенним шоком та іншими порушеннями метаболізму в серцевому м'язі.

Протипоказання

Препарат Елькар протипоказаний

  • у разі індивідуальної непереносимості його компонентів;

  • віці до вісімнадцяти років;

  • вагітності та періоді грудного вигодовування.

Потрібна обережність при використанні препарату Елькар в терапії літніх пацієнтів та осіб, схильних до розвитку алергічних реакцій.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосування препарату Елькар протипоказано жінкам на етапі вагітності або грудного вигодовування, оскільки немає достовірної інформації щодо безпеки його використання в терапії цієї категорії пацієнтів.

Якщо без використання препарату Елькар неможливо обійтися в терапії жінок, які вигодовують немовля груддю, порушується питання про відмову від лактації.

Спосіб застосування та дози

Кожна ампула препарату Елькар містить по 0,5 г діючої речовини.

Лікарський засіб показаний для внутрішньом'язового, а також внутрішньовенного повільного струминного або краплинного введення. Перед внутрішньовенним введенням лікарського засобу вміст однієї ампули слід розвести у 100 або 200 мл 5 % декстрози або 0,9 % розчину натрію хлориду.

При лікуванні гострих порушень кровообігу мозку хворі отримують по 1 г лікарського засобу на добу протягом трьох днів, після цього переходять на введення препарату по 0,5 г на добу протягом семи днів. Повторний курс можливий не раніше ніж через десять днів після останнього введення препарату. Тривалість повторного курсу варіюється від трьох до п'яти днів.

При використанні препарату Елькар у відновлювальний або підгострий період у терапії дисциркуляторної енцефалопатії, при ураженні головного мозку, дефіциті карнітину пацієнти отримують лікарський засіб від 0,5 до 1 г на добу внутрішньом'язово або внутрішньовенно від двох до трьох разів на день. Тривалість лікування варіюється від трьох до семи днів, проведення повторного курсу можливе через два тижні після останнього введення препарату.

У разі вторинного дефіциту карнітину у пацієнтів на гемодіалізі призначають по 2 г препарату одноразово внутрішньовенно. У складі комплексного лікування гострого інфаркту міокарда або гострої серцевої недостатності пацієнти отримують від 3 до 5 г лікарського засобу на добу, що розподілені на два або три прийоми у перші три доби з подальшим зниженням дозування. При лікуванні кардіогенного шоку хворі отримують Елькар від 3 до 5 г на добу, розділених на два або три прийоми, до виходу його з шоку. Надалі переходять на використання препарату в пероральній формі.

Якщо під час використання цього лікарського засобу виникли будь-які не описані в інструкції побічні ефекти, про них слід негайно повідомити лікаря, який визначить доцільність подальшого використання препарату.

Передозування

На даний момент випадки передозування левокарнітином не зафіксовані. Якщо мало місце використання лікарського засобу в дозах, що значно перевершують максимально допустимі, та при розвитку в пацієнта токсичних симптомів хворому показано призначення симптоматичного лікування.

Побічні ефекти

При використанні препарату Елькар у пацієнтів може відзначатися розвиток алергічних і анафілактичних реакцій, м'язової слабкості.

У тому випадку, якщо введення препарату здійснюється занадто швидко, понад 80 крапель за хвилину, то у пацієнта можуть виникати хворобливі відчуття по ходу вени. Цей симптом дуже швидко зникає, якщо швидкість введення буде знижена.

Умови та терміни зберігання

Препарат Елькар слід зберігати в місцях, захищених від світла і недоступних для дітей, за температури довкілля не більше 25 °С.

Тривалість зберігання препарату Елькар становить три роки. лікарський засіб неприпустимо використовувати після закінчення терміну придатності.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії