Еналаприл : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Еналаприл виготовляється у таблетках. Активна речовина препарату – еналаприл.

Показання

Еналаприл використовують у терапії артеріальної гіпертензії.

Його застосовують у лікуванні реноваскулярної гіпертензії та гіпертензії стійкої до терапії традиційними гіпотензивними препаратами.

Еналаприл ефективний у лікуванні застійної серцевої недостатності, бронхоспастичних станів та ішемічної хвороби серця.

Протипоказання

Еналаприл не призначається пацієнтам з підвищеною чутливістю до еналаприлу. Також препарат протипоказаний хворим, в анамнезі яких є ідіоматичний або спадковий набряк Квінке та ангіоневротичні набряки, спричинені прийомом інгібіторів АПФ.

Застосування препарату неможливе, якщо у пацієнта виявлено стеноз обох чи однієї ниркових артерій. Його застосування неможливе при стенозі мітрального або артеріального клапана, що супроводжуються вираженим порушенням гемодинаміки.

Еналаприл протипоказаний, якщо пацієнт переніс трансплантацію нирки або страждає на печінкову недостатність. Препарат не використовують у терапії дітей молодше 12 років, що годують та вагітних.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Вагітність та лактація – це важливі протипоказання до призначення Еналаприлу.

Спосіб застосування та дози

Таблетки Еналаприл приймають перорально незалежно від прийому їжі. При терапії гіпертонічної хвороби дорослі вживають препарату по 0,01 або 0,02 г один раз на стуки. При неефективності лікування дозу препарату підбирають індивідуально з урахуванням тяжкості захворювання. Не рекомендується приймати більше 0,04 г препарату на добу.

При лікуванні реноваскулярної форми гіпертензії стартова доза Еналаприлу дорівнює 5 мг на добу. Найвища добова доза препарату 20 мг.

При терапії серцевої недостатності препарат призначають у стартовій дозі по 0,0025 г, при неефективності лікування можливе поступове збільшення дози до 10 або 20 мг від 1 до 2 разів на добу. Тривалість курсу лікування залежить від ступеня ефективності Еналаприлу. Якщо при прийомі препарату спостерігається виражене зниження артеріального тиску, проводять поступове зменшення дози.

Еналаприл може використовуватись як самостійно, так і спільно з іншими гіпотензивними препаратами.

Передозування

При передозуванні Еналаприлом у хворих спостерігається різке зниження артеріального тиску та виникнення тромбоемболічних ускладнень, викликаних різким зниженням тиску. Також можливе порушення мозкового кровообігу та розвиток гострого інфаркту міокарда.

Для стабілізації стану пацієнту призначають внутрішньовенне введення розчину натрію хлориду та коректне симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

При терапії Еналаприлом у деяких хворих виникають запаморочення, головний біль, ортостатична гіпертензія, діарея, нудота, ангіоневротичні набряки, м'язові спазми та шкірні алергічні реакції.

Умови та термін зберігання

Еналаприл слід зберігати у захищеному від вологи та світла місці. Тривалість зберігання препарату – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії