Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Діюча речовина – гліциризинова кислота активована. Виробляється у вигляді спрею, продається розфасованим у флакони.

Показання

Призначається для лікування і профілактики в статевій і гінекологічній практиці, особливо захворювань вірусного походження. Застосовується для лікування як чоловіків, так і жінок. Ефективний за необхідності підвищення місцевого імунітету. Застосовується під час профілактики та комплексного лікування цитомегаловірусів та їхніх наслідків у вигляді кондилом, вірусу VaricellaZoster, а також герпетичної інфекції I і II типів, інфекцій, зокрема кондилом, спричинених папіломавірусом, зокрема високоонкогенних, а також, якщо симптомів подібної хвороби немає. Дієвий при лікуванні та профілактиці патологічних станів шийки матки.

Епіген Інтим рекомендований для лікування пацієнтів, у яких спостерігається неспецифічний вульвовагініт, бактеріальний вагіноз, кандидозний вульвовагініт, а також відзначено зниження місцевого імунітету. Попереджає та усуває дискомфортні відчуття в геніталіях, такі як свербіж, сухість слизової, печіння при недостатності яєчників.

Протипоказання

Гіперчутливість або алергія на гліциризинову кислоту та допоміжні речовини.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Допустиме застосування спрею Епіген Інтим під час усіх трьох триместрів вагітності.

Спосіб застосування та дози

Застосовується як зовнішній, інтрауретральний та інтравагінальний лікарський засіб. Струсити перед тим, як збираєтеся його використовувати. Не потребує попередньої гігієни статевих органів перед розпиленням. Наносити з відстані від 4 і більше см. Зазвичай робиться два впорскування. Спеціальна насадка для розпилення надівається перед внутрішньовагінальним розпиленням.

Під час лікування препаратом Епіген Інтим чоловіки обробляють геніталії як зовні, так і інтрауретрально (в уретру). Після кожного застосування насадку необхідно вимити з милом і висушити.

Герпес I типу, оперізувальний лишай – осередок ураження хворобою обробляють 6 р/день протягом 5 днів.

Герпес II типу, цитомегаловірус – 5 р/день (і зовні, і внутрішньовагінально), до усунення симптомів, але не більше ніж 14 днів. Потім призначають підтримуючу дозу – 3 впорскування на день, протягом 10 днів. Для профілактики – 2 р/день, починаючи з 18 або 20-го дня менструації, до закінчення кров'янистих виділень.

Папіломавірусна інфекція людини (ПВЛ) – до процедури видалення кондилом, 3 рази на день, після видалення кондилом – 5 р/день, аж до загоєння слизових. Потім, для профілактики рецидиву, знову – по 3 р/день, один місяць. З метою профілактики загострень ПВЧ спрей наносять до і після статевого акту, за небезпеки загострення захворювання – 3 рази на день.

У разі бактеріального вагінозу, кандидозного і неспецифічного вульвовагініту – 3-4 рази на день, внутрішньовагінально, курс – 7-10 днів, який допустимо повторити через 10 днів. У разі небезпеки загострення – 3 рази на день увесь період наявності провокувальних чинників.

У разі дискомфортних відчуттів у геніталіях (свербіж, сухість, печіння слизової) Епіген Інтим призначають 2 рази на день, протягом 2-3 тижнів. З метою профілактики спрей використовують після інтимної близькості.

Передозування

Немає даних

Побічні ефекти

Не спостерігаються побічні ефекти навіть при тривалому застосуванні. Зрідка спостерігалися алергії у вигляді кропив'янки та дерматиту в місці застосування.

Умови та терміни зберігання

Може зберігатися 3 роки за умови, що не буде порушено "температурний коридор" від +15 до +30°С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії