Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Феністил Пенцивір виготовляється у формі крему для зовнішнього нанесення. Активна речовина – пенцикловір.

Показання

Феністил Пенцивір використовується в лікуванні загострень простого герпесу, висипання якого локалізуються на губах.

Протипоказання

Феністил Пенцивір не призначається пацієнтам з підвищеною чутливістю (алергією) до пенцикловіру та фамцикловіру, а також будь-якому з неактивних інгредієнтів, що входять до складу препарату. Його не призначають дітям молодше 12 років і з обережністю використовують у терапії годуючих та вагітних.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Використання Феністилу Пенцивіру в терапії годуючих та вагітних можливе лише в крайньому випадку, якщо очікувана користь значно перевершує потенційну шкоду для дитини та плода.

Спосіб застосування та дози

Нанесення Феністилу Пенцивіру слід проводити якомога раніше, за перших ознак інфекції. Якщо за розвитку первинних проявів захворювання був можливості скористатися лікарським засобом, то нанесення препарату дозволить отримати позитивний ефект у лікуванні навіть за його використанні на стадії висипань.

Перед початком лікування Феністіл Пенцивір рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Нанесення препарату здійснюється лише на уражені ділянки. Не рекомендується наносити лікарський засіб безпосередньо на слизову оболонку рота, носа, очей або статевих органів.

Крем Феністіл Пенцивір призначений для зовнішнього нанесення. Дорослим, а також дітям, яким виповнилося 12 років, незначну кількість засобу необхідно наносити на уражену ділянку через кожні дві години, але не більше ніж 8 разів на день. Засіб можна наносити пальцем, ватяною паличкою або одноразовим аплікатором. При нанесенні крему пальцем руки необхідно ретельно вимити, також вимити руки необхідно після використання засобу. Тривалість лікування чотири дні.

При використанні крему з тонуючим ефектом препарат частково маскує висипання та робить їх практично непомітними для оточуючих.

Для запобігання поширенню інфекції необхідно уникати поцілунків, пошкодження бульбашок та спільного використання предметів особистої гігієни та посуду.

Передозування

У зв'язку з тим, що Феністил Пенцивір призначений для місцевого нанесення та має низьку адсорбцію, при його використанні не спостерігається розвитку клінічно значущих симптомів отруєння.

При випадковому прийомі мазі внутрішньо хворому слід промити шлунок та забезпечити прийом активованого вугілля.

Побічні ефекти

У поодиноких випадках при місцевому нанесенні Феністилу Пенцивіру у хворих спостерігається у місцях нанесення мазі печіння, свербіж, розвиток фоточутливості, набряки, контактний дерматит та подразнення.

Умови та термін зберігання

Феністил Пенцивір повинен зберігатися в прохолодному та недоступному для дітей місці, яке захищене від проникнення світла. Тривалість зберігання – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії