Фенкарол : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Фенкарол
Виробник:
Олайнфарм, АО, Латвия
Діюча речовина:
Хифенадин (Quifenadine)
ATX-класифікація:

R06AX - Прочие антигистаминные препараты для системного применения

R06AX31 - Квифенадин

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Фенкарол виготовляється у формі таблеток і безбарвного грубозернистого порошку. Активний компонент – хіфенадину гідрохлорид.

Показання

Фенкарол використовується як протигістамінний засіб для усунення різних алергічних реакцій, таких як:

  • дерматози (екземи, псоріаз, атопічний дерматит, свербіж шкіри);

  • хронічна та гостра кропив'янка;

  • полінози;

  • ангіоневротичні набряки (набряк Квінке);

  • медикаментозні алергічні реакції;

  • аліментарні алергічні реакції;

  • алергічні риніти;

  • сінна лихоманка;

  • алергічні кон'юнктивіти.

Протипоказання

Абсолютними протипоказаннями до призначення Фенкаролу є вагітність, вік до трьох років, лактація, гіперчутливість до активних і допоміжних компонентів препарату, дефіцит ізомальтази і сахарази, непереносимість фруктози, глюкозо-галактозна мальабсорбція.

З обережністю препарат призначають пацієнтам, які страждають на захворювання органів травлення, порушення в роботі серцево-судинної системи, дисфункцію печінки та нирок.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Фенкарол не призначають жінкам у першому триместрі вагітності, на пізніших термінах і в період лактації застосування препарату можливе тільки після співвідношення шкоди і користі.

Спосіб застосування та дози

Фенкарол призначений для перорального прийому. Таблетки ковтають після прийому їжі не розжовуючи. Доросла разова доза варіюється від 25 до 50 мг, розділених на 3 або 4 прийоми. При лікуванні полінозів мінімальна добова доза Фенкаролу дорівнює 75 мг, застосування препарату в нижчих дозах у терапії цього захворювання неефективне. Найвища добова доза Фенкаролу – 200 мг. Тривалість лікування може коливатися від 10 до 20 днів.

Дітям від 3 до 7 років препарат призначають двічі на день по 10 мг, від 7 до 12 років – від 2 до 3 разів на добу по 10 або 15 мг, старше 12 років – від 2 до 3 разів на добу по 25 мг. За необхідності добова доза може бути розділена на 4 прийоми. Тривалість лікування в педіатричній практиці може коливатися від 10 до 15 днів.

Передозування

Прийом Фенкаролу в дозуванні 300 мг не супроводжується виникненням клінічно значущих побічних дій. Вживання препарату у вищих дозах може спричинити виникнення головних болів, сухість слизових оболонок, блювання, диспепсичні розлади та епігастральний біль.

Побічні ефекти

Прийом Фенкаролу тривалий час у підвищених дозах може спричинити помірну сухість слизових оболонок рота, диспепсичні розлади, загострення виразкової хвороби шлунку та кишечнику.

При виникненні будь-яких неописаних в інструкції до препарату побічних ефектів рекомендується негайно повідомити про них лікаря.

Умови та терміни зберігання

Фенкарол рекомендується зберігати в домашніх умовах у місцях, захищених від світла і недоступних для дітей. Тривалість зберігання медикаментозного засобу не повинна перевищувати 5 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії