Феррум Лек : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Феррум Лек

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Феррум Лек виробляється у таблетках, сиропі, розчині для парентерального в/м введення. Розчин для внутрішньовенного введення виготовляється на основі заліза (III) у вигляді комплексу заліза (III) гідроксиду з декстраном, таблетки та сироп – заліза (III) гідроксид полімальтозат.

Показання

Феррум Лек застосовується для терапії хворих, які страждають на залізодефіцитну анемію, для профілактики зниження гемоглобіну у вагітних, а також важких залізодефіцитних станів, викликаних масивною крововтратою, порушенням фізіологічної адсорбції заліза в організмі.

Найчастіше хворі набувають пероральну форму препарату, його парентеральне введення актуальне у ситуаціях, коли потрібно швидко відновити рівень заліза. При лікуванні Феррум Лек спостерігається зниження клінічних ознак залізодефіцитної анемії (швидкої стомлюваності, запаморочення, сухості шкірних покривів), а також поліпшення показників лабораторних вмісту в крові заліза.

Протипоказання

Препарат не призначають при порушенні механічного виведення заліза для лікування анемій, не пов'язаних з дефіцитом в організмі заліза та станів, викликаних його надлишком в організмі пацієнта, таких як сидероахрестична анемія, таласемія та свинцева анемія.

Особливо обережно препарат призначають пацієнтам із цукровим діабетом, хронічним запаленням суглобів, бронхіальною астмою, серцевою недостатністю та дефіцитом в організмі фолієвої кислоти.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Для лікування вагітних і годуючих використовується переважно Феррум Лек у вигляді сиропа і таблеток, так як він не має негативного впливу на розвиток плода в І, ІІ та ІІІ триместрі. Феррум Лек у розчині для ін'єкцій не призначається жінкам у І триместрі, при цьому у II та III триместрі призначення препарату можливе лише за життєво важливими показаннями.

Спосіб застосування та дози

Феррум Лек для перорального прийому рекомендується вживати внутрішньо лише під час або після їди. Добову дозу можна прийняти за один раз або розділити на кілька прийомів.

Дози, а також тривалість лікування визначаються лікарем та залежать від вираженості залізодефіцитної анемії.

Передозування

При передозуванні Феррум Лек у сиропі та таблетках не виявляється різких ознак надлишку мікроелемента в організмі, оскільки діючий компонент препарату у вільній формі не присутній у шлунково-кишковому тракті та не адсорбується організмом за допомогою пасивної дифузії.

При надмірному внутрішньом'язовому введенні Феррум Лек можливе перенасичення організму залізом та розвиток гемосидерозу.

Для усунення симптомів передозування та стабілізації стану хворим показано введення Дефероксаміну, препарат вводять внутрішньовенно повільно з розрахунку 15 мг/кг/год, але не більше 80 мг/кг/с. При передозуванні Феррум Лек гемодіаліз не проводиться.

Побічні ефекти

При застосуванні Феррум Лек у таблетках або сиропі відзначається розвиток слабовиражених перехідних побічних ефектів, таких як абдомінальні болі, запори, нудота, діарея, блювання, зміна кольору калу, кропив'янка та свербіж шкіри.

Введення парентеральної форми Феррум Лек може супроводжуватися розвитком у хворих на гіпертензію, суглобові болі, підвищення температури, головні болі, нездужання, запаморочення, анафілактичний шок. При недотриманні техніки введення розчину Феррум Лек у хворих може спостерігатися забарвлення шкіри коричневий колір, а також запалення в області ін'єкції.

Умови та термін зберігання

Феррум Лек зберігають у темному місці, таблетки та розчин для ін'єкцій – 5 років, а сироп – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії