Фітомуцил : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Фітомуцил
Діюча речовина:
подорожника овального семена
ATX-класифікація:

A03AX20 - Другие препараты

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Фітомуцил виробляється у вигляді порошку світло-жовтого кольору, без смаку, зі специфічним запахом. До складу препарату входить лушпиння насіння подорожника, а також плоди сливи домашньої.

Показання

Фітомуцил призначається пацієнтам у разі:

  • функціональних закрепів і діареї, спричинених дисбактеріозом;

  • незбалансованого та нерегулярного харчування;

  • гемороя та анальних тріщинах для нормалізації випорожнень;

  • діабета 2 типу;

  • гіпотиреозу;

  • синдрома подразненого кишківника і дивертикульоза.

Фітомуцил призначають для поліпшення моторики кишківника та усунення закрепів під час вагітності та після пологів. Також препарат застосовується для профілактики розвитку раку товстої кишки, у разі ожиріння, а також серцево-судинних захворювань. Крім цього, прийом лікарського засобу доцільний у разі малорухливого способу життя та підвищеного вмісту в крові холестерину.

Протипоказання

Фітомуцил не призначають у разі індивідуальної непереносимості препарату, гострих запальних ураженях слизової оболонки кишківника і шлунку та кишкової непрохідності.

Препарат неприпустимо використовувати в терапії дітей молодше 14 років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Фітомуцил може використовуватися в терапії жінок на стадії лактації та вагітності, але тільки після консультації лікаря.

Спосіб застосування та дози

Фітомуцил – це лікарський засіб, призначений для перорального прийому. Для досягнення максимального лікувального ефекту порошок необхідно приймати під час їжі.

Діти, яким виповнилося 14 років, і дорослі приймають по одному пакету або дві чайні ложки засобу від 1 до 4 разів на день. Перед прийомом порошок слід розвести в половині склянки будь-якої рідини: соку, води, кефіру або йогурту. Лікарський засіб запивають склянкою чистої води. Під час лікування необхідне поступове збільшення дози препарату: перші 7 днів приймають по 1 або 2 пакети, наступні 7 днів – по 3 або 4 пакети на день. Тривалість лікування 2 тижні.

Передозування

Фітомуцил – це абсолютно не токсичний препарат, а тому навіть під час прийому лікарського засобу у підвищених дозах у хворих не розвивається симптомів гострого отруєння. При недотриманні тривалості та дози препарату можливий розвиток болю в животі та діареї.

Побічні ефекти

При дотриманні режиму дозування і частоти прийому Фітомуцилу у пацієнтів не спостерігається розвитку побічних ефектів. Незважаючи на безпеку препарату, у тих, хто страждає на підвищений алергенний фон організму, можливий розвиток різних алергічних реакцій.

Якщо під час лікування Фітомуцилом у вас виникли неописані в інструкції симптоми, то про них слід повідомити лікаря.

Умови та терміни зберігання

Фітомуцил повинен зберігатися в оригінальному упакуванні в захищених від світла місцях за кімнатної температури. Тривалість зберігання лікарського засобу з моменту виготовлення 3 роки.

Не слід приймати лікарський засіб після закінчення терміну зберігання.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії