Фізіотенс : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Майлан Лаб. Лтд для "М. Биотек Лтд", Индия/Великобритания
- Діюча речовина:
- Моксонидин (Moxonidinum)
- ATX-класифікація:
C02 - Гипотензивные средства
C02 - Гипотензивные средства
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Медичний препарат, покликаний регулювати підвищений артеріальний тиск шляхом стимуляції імідазолінових рецепторів і гальмування центральної нервової системи.
Препарат зазвичай не чинить седативного ефекту і не викликає сухість у роті, при цьому підвищуючи сприйняття до інсуліну на 21%.
Фізіотенс добре абсорбується і максимально швидко починає діяти (через годину після прийому). Через добу більша частина препарату виводиться із сечею.
Особливістю медикаменту є незалежність прийому їжі від прийому препарату.
Важливо знати, що препарат не призначається дітям, тому клінічні дослідження не проводилися на предмет впливу на цю вікову групу.
Склад і форма випуску
Основний і активний діючий компонент, що входить до складу Фізіотенсу – моксонідин. Допоміжні складові ліків – моногідрат лактози, повідон, кросповідон, стеарат магнію, гіпромелоза, етилцелюлоза, макрогол, тальк, червоний оксид заліза, діоксид титану.
Медикамент випускається у вигляді таблеток по 0,2 мг, вкритих оболонкою.
Показання до застосування
Стійкий підвищений артеріальний тиск.
Протипоказання
Препарат протипоказаний людям віком до 18 років, у разі гіперсенситивності до активної речовини або компонентів препарату.
Так само небажаний прийом препарату при синдромі слабкості синусового вузла або брадикардії у спокої (за частоти менше ніж 50 серцевих скорочень на хвилину).
Особливо акуратно слід поставитися до відміни препарату – його не можна різко відміняти, оскільки може виникнути ефект "рикошетної гіпертензії", коли результати лікування будуть повністю нівельовані.
Людям зі спадковими генетичними захворюваннями у вигляді недостатності лактази, синдромі Лаппа або несприйнятті глюкози-галактози препарат приймати не рекомендується.
При роботі з керуванням механізмами так само слід бути обережним, зважаючи на побічні ефекти, такі як сонливість і запаморочення.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Фізіотенс категорично протипоказаний жінкам у період виношування дитини та годування груддю. При грудному вигодовуванні, якщо існує життєва необхідність, грудне годування припиняють, призначаючи терапію Фізіотенсом.
Спосіб застосування
Препарат призначається в дозах, підібраних індивідуально під кожного пацієнта залежно від переносимості препарату пацієнтом.
Зазвичай початкова доза препарату на добу – 0,2 мг, максимальна – 0,6 мг, розділена на два прийоми на добу.
Препарат приймають у будь-який час, незалежно від прийому їжі.
Пацієнтам на гемодіалізі, з нирковою і печінковою недостатністю призначають прийом Фізіотенсу з початкової дози 0,2 мг на день. За гарної переносимості та позитивного результату терапії, дозу можна збільшити до 0,4 мг на добу.
Передозування
Навіть у занадто великих дозах препарат не призводить до смерті, на відміну від деяких інших.
Наслідками вживання великих доз препарату слугують головні болі, сильне зниження тиску і супутні йому фактори – сонливість, запаморочення, загальна слабкість, блювання, болі в травному тракті, уповільнене серцебиття.
У разі гіпотензії рекомендовано внутрішньовенне введення допаміну та рідини.
Побічні реакції
Найчастіше пацієнти відзначають сухість у роті, головний біль, запаморочення, сонливість і загальну слабкість. Зазвичай ці симптоми зникають після кількох тижнів прийому Фізіотенсу.
Рідше побічні реакції з'являються у вигляді безсоння, нудоти. Нечасто проявляються симптоми алергічних реакцій у вигляді висипу та свербіння, вкрай рідко відзначався алергічний набряк обличчя.
Умови зберігання
Фізіотенс зберігають у захищеному від дітей місці, за температури не вище 25 градусів за Цельсієм.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію