Фламідез : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Фламідез
Виробник:
Эвертоджен Лайф Саенсиз Лтд для "Органосин Лайф Саенсиз", ИндияЭнкъюб Этикалз Пвт. Лтд для "Органосин Лайф Саенсиз Пвт. Лтд.", Индия
Діюча речовина:
Ментол (Mentholum)
Метилсалицилат (Methylii salicylas)
Диклофенак натрия (Diclofenac-sodium)
ATX-класифікація:

M01AB55 - Диклофенак, комбинации

M02AA65 - Диклофенак, комбинации

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Нестероїдний протизапальний препарат місцевої дії, який застосовується при суглобових та м'язових болях на основі натрію диклофенаку.

Основна діюча речовина даного лікарського засобу має знеболювальну, протизапальну та жарознижувальну дію.

Механізм дії обумовлений здатністю диклофенаку пригнічувати біосинтез простагландинів.

Склад та форма випуску

Основні діючі речовини – диклофенак натрію (10 мг на 1 грам), метилсаліцилат (100 мг на 1 грам гелю) та ментол (50 мг на 1 грам гелю).

Допоміжні компоненти – карбопол, пропіленгліколь, кислота лимонна, спирт ізоприловий, динатрію едетат, олія рицинова, інш.

Надходить у продаж у вигляді гелю, фасованого в алюмінієві туби об'ємом по 20, 30 та 40 грам.

Показання

Препарат має властивість пригнічувати симптоми гострого та хронічного запалення в тканинах, купірує біль та усуває гіперемію.

Даний лікарський засіб застосовують для симптоматичного лікування болю, запалень та набряків, що виникають при:

- ушкодження м'яких тканин – травм сухожиль, зв'язок, м'язів та суглобів внаслідок вивихів, розтягувань, гематом, спортивних травм;

- локалізованих форм ревматизму м'яких тканин – тендиніту, включаючи «тенісний лікоть», бурситу, плечового синдрому та періартропатії, локалізованих форм дегенеративного ревматизму (остеоартриту периферичних суглобів та хребта).

Показано застосування в тому числі при ювенільному ревматоїдному, псоріатичному артриті, нападах подагри, поліміозиті, дерматоміозіті, ревматичній поліміалгії, системному вовчаку, анкілозуючому спондиліті, остеоартрозі.

Топічне застосування диклофенаку швидко усуває біль і раннє знерухомлення суглобів, зменшує набряки, покращує рухову активність рухового апарату. Це дозволяє знизити дози анальгетиків та нестероїдних протизапальних засобів, які одночасно призначаються при пероральному прийомі.

Протипоказання

Протипоказане застосування при наявності гіперчутливості до діючої речовини, ацетилсаліцилової кислоти, нестероїдних протизапальних препаратів або одного з допоміжних компонентів препарату.

Не застосовують, якщо існує можливість нападів бронхіальної астми, кропив'янки або гострого риніту, викликаних прийомом ацетилсаліцилової кислоти або інших нестероїдних протизапальних лікарських засобів в анамнезі.

Чи не накладається на шкіру, у якої порушена цілісність, а також на ранові поверхні. Не застосовується у пацієнтів віком до 14 років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Протипоказано застосовувати вагітним жінкам у 3-му триместрі. На інших термінах вагітності застосовувати з обережністю.

Годування груддю на час лікування цим препаратом має бути припинено.

Спосіб застосування та дози

Нанести необхідну кількість препарату Фламідез на шкіру над ураженим місцем. Кількість гелю залежить від площі ураженої поверхні – залежно від площі. Найчастіше 2-4 г гелю достатньо для нанесення на поверхню шкіри площею 400-800 квадратних сантиметрів.

Акуратно втерти препарат у шкіру, після чого обов'язково ретельно вимити руки (за винятком випадків, коли лікування потребують власне руки).

Наносять препарат до 2-3 разів на день, через регулярні часові інтервали.

Тривалість лікування – трохи більше 14 днів.

Якщо після тижня лікування симптоми не припинилися, необхідна консультація лікаря.

Передозування

Ризики передозування практично відсутні. При довільному пероральному введенні слід провести симптоматичне лікування – промивання шлунка, прийом сорбентів.

Побічні ефекти

Прийом цих ліків може викликати деякі побічні ефекти. Зокрема, процес лікування може супроводжуватися появою:

- шкірними реакціями в місці нанесення препарату у вигляді сверблячки, сухості, гіперемії, відчуття печіння, контактного дерматиту;

- генералізованих реакцій шкіри – кропив'янки, ангіоедеми, фотосенсибілізації, бульозного дерматиту;

- диспепсичних явищ, болів у животі, порушень з боку шлунково-кишкового тракту;

- бронхоспазмів, бронхіальної астми, алергічних реакцій.

Побічних дій можна уникнути, знизивши дозування препарату.

Умови та термін зберігання

Термін зберігання – 2 роки при температурі до 30°С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії