Флуконазол ШТАДА : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Нижфарм, АО, г.Нижний Новгород, Российская Федерация
- Діюча речовина:
- Флуконазол (Fluconazole)
- ATX-класифікація:
J02AC01 - Флуконазол
J02AC01 - Флуконазол
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Флуконазол являє собою синтетичний з виборчою дію протигрибковій засіб, що має виражену фунгіцидну та фунгістатичну дію. Препарат пригнічує ферментативну активність грибів, що супроводжується порушенням їх зростання та реплікації. Флуконазол активний щодо різних видів грибів роду Candida, а також деяких інших мікозів.
Склад та форма випуску
Діюча речовина: Флуконазол (Fluconazole).
Препарат виготовляється у вигляді
капсул: кожна капсула містить 50, 100 або 150 мг;
таблеток покритих плівковою оболонкою по 50, 100 або 150 мг;
розчину для інфузій у флаконах по 50 або 1000 мл по 2 мг/мл.
Показання
Флуконазол використовують у терапії криптококових менінгітів, інвазивних кандидозів, кокцидіоїдозів, кандидозів слизових, у тому числі кандидозів ротоглотки та кандидозів стравоходу, кандидурії, а також хронічного кандидозу шкіри та слизових оболонок.
Препарат ефективно використовується у лікуванні хронічного атрофічного кандидозу (кандидозу, асоційованого з носінням зубних протезів) у разі недостатньої ефективності місцевих стоматологічних гігієнічних засобів.
Його використовують у терапії гострих і хронічних вагінальних кандидозів, при неефективності місцевого лікування, кандидозного баланіту, дерматомікозів, у тому числі і мікозів стоп, мікозного ураження гладкої шкіри, пахових дерматозів, різнобарвного лишаю, кандидозних інфекційних уражень шкіри, дерматофітних оніхомікозів, у разі недостатньої ефективності інших препаратів.
Флуконазол – препарат, який застосовується для профілактики рецидивів криптококових менінгітів, кандидозу ротоглотки або стравоходу в осіб, що страждають на ВІЛ-інфекцію, рецидивів вагінальних кандидозів, а також профілактики розвитку кандидозних інфекцій, у осіб з тривалою нейтропенією, асоційованої зі злоякісними захворюваннями крові, які отримують хіміотерапевтичне лікування, або пацієнтів, які перенесли трансплантацію гемопоетичних стовбурових клітин.
Діти віком від 5 років можуть отримувати лікування Флуконазолом, тому що в цьому віці вони здатні проковтнути капсулу без пошкодження її цілісності.
У педіатрії даний лікарський засіб може використовуватися в терапії кандидозів слизової оболонки рота, інвазивних кандидозів, криптококового менінгіту, а також для профілактики розвитку кандидозних інфекцій у осіб з порушенням роботи імунної системи.
Протипоказання
Препарат не призначається особам, у яких була раніше виявлена гіперчутливість до основної діючої речовини препарату, а також інших азольних сполук або інших його речовин.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Використання Флуконазолу в терапії вагітних небажано за винятком важких або загрозливих для життя грибкових захворювань, а також у тому випадку, якщо передбачувана користь від введення препарату перевищує всі можливі ризики для здоров'я плода.
Флуконазол здатний проникати в грудне молоко і виявляється в ньому в такій же концентрації, як і в плазмі крові, у зв'язку з цим призначення цього лікарського засобу жінкам на стадії лактації небажане та доцільне лише у крайньому випадку.
Спосіб застосування та дози
При виборі дози та способу введення Флуконазолу лікар керується тяжкістю грибкової інфекції та станом організму хворого. Найчастіше при лікуванні вагінального кандидозу досить одноразового введення препарату в піхву.
У разі, якщо передбачається багаторазове використання лікарського засобу, терапія має продовжуватися до зникнення будь-яких клінічних і лабораторних проявів грибкової активності. Якщо лікування буде перервано раніше, ніж настане повне одужання, можливе відновлення активного інфекційного процесу.
Залежно від лікарської форми препарату його запровадження може відбуватися перорально чи инфузионно. Якщо планується зміна способу введення лікарського засобу, коригування дози не проводиться.
Таблетки та капсули Флуконазолу слід ковтати без пошкодження їхньої оболонки. Препарат приймається незалежно від їжі.
Передозування
При прийомі препарату в дозах, що значно перевершують терапевтичні, у хворого може спостерігатися поява галюцинацій та параноїдальної поведінки.
При розвитку небажаних симптомів хворому показано промивання шлунку та проведення підтримуючого симптоматичного лікування.
Виведення Флуконазолу здійснюється переважно із сечею, тому в особливо тяжких випадках доцільно проведення форсованого діурезу. Проведення гемодіалізу здатне знизити концентрацію у плазмі крові Флуконазолу лише на 50%.
Побічні ефекти
У більшості випадків Флуконазол добре переноситься хворими, однак у поодиноких випадках у пацієнта може спостерігатися виникнення нудоти, блювання, абдомінальних болів, порушення випорожнень, здуття живота, шкірних висипів, головного болю, анафілактичних реакцій, гепатотоксичного ефекту.
Умови та термін зберігання
Флуконазол у таблетованій формі слід зберігати при температурі не вище 30 °С у місцях, які недоступні для дітей та захищені від проникнення сонячних променів та вологи. Тривалість зберігання три роки.
Флуконазол у формі капсул слід зберігати при температурі не вище 25 °C у захищеному від потрапляння прямих сонячних променів місці, яке недоступне для дітей. Тривалість зберігання п'ять років.
Флуконазол у формі розчину для інфузій зберігають у запаяному поліетиленовому флаконі разом з інструкцією у картонній коробці при температурі навколишнього середовища не вище 30 °C у місцях, які недоступні для дітей та захищені від проникнення сонячних променів. Тривалість зберігання три роки.
Незалежно від лікарської форми, препарат категорично заборонено використовувати після закінчення терміну придатності, зазначеної на упаковці.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію