Форинекс : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Форинекс
Виробник:
Фармак, ПАО, г.Киев, Украина
Діюча речовина:
Мометазон (Mometasonum)
ATX-класифікація:

R01AD09 - Мометазон

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Інструкція інформує, що Форінекс спрей для носа – є лікарським засобом, який відноситься до групи препаратів-кортикостероїдів, які застосовуються в отоларингологічній практиці для лікування захворювань носової порожнини.

Форінекс зазвичай призначають від нежиті. Його ефективність обумовлена дією його основної активної речовини – мометазону фуроату. Цей компонент – синтетичний кортикостероїд, який призначений для місцевого застосування. При попаданні на слизові носа Форінекс має яскраво виражену протизапальну та протиалергічну дію.

При цьому помітний лікувальний ефект відбувається навіть при застосуванні мінімальних доз препарату. До позитивних моментів застосування відноситься відсутність токсичності в рекомендованих дозах та його низька всмоктування. В результаті Форінекс має мало побічних ефектів і не надає системного впливу на організм.

Механізм дії обумовлений здатністю його основного компонента – мометазону фуроату – гальмувати синтезування медіаторів запалень та алергічних реакцій. Тому Форінекс показаний при лікуванні як звичайного, а й алергічного риніту.

Склад та форма випуску

Форінекс складається з основного активного компонента – мометазону фуроату та допоміжних речовин: целюлози мікрокристалічної, гліцерину, полісорбату, розчину бензалконію хлориду, лимонної кислоти, натрію цитрату, води очищеної.

Форінекс продається у формі рідини для носа, фасовані у флакони, які дозволяють розпорошити ліки у вигляді спрею. У кожному флаконі міститься 140 доз ліки, причому в 1 дозі, що випускається при впорскуванні, виробляється 50 мкг мометазону фуроату.

Показання

Форінекс застосовується для лікування нежитю, чи риніту, різних видів. Зокрема, Форінекс призначають при лікуванні:

- цілорічного алергічного риніту;

- сезонного алергічного риніту, починаючи з 2-річного віку;

- синусита різних причин виникнення у комплексі з антибіотиками;

- гострого риносинуситу, якщо немає симптомів розвитку тяжкої бактеріальної інфекції);

- поліпів у носі, закладеності носа та втрати нюху при цих хворобах (може застосовуватися з 18 років).

Також Форінекс може застосовуватися у вигляді профілактики, якщо у пацієнта є схильність до алергічних ринітів, у тому числі алергічного нежитю при алергії на цвітіння квітів, на пилок берези, тополиний пух або амброзію. При сезонних ринітах починати користуватися спреєм Форінекс рекомендується за 4 тижні до передбачуваного цвітіння рослини алергену. При алергічному риніті можна застосовувати з 12 років.

Протипоказання

Форінекс не слід застосовувати зазначений лікарський засіб, якщо у пацієнта відзначалася раніше підвищена чутливість ( алергія ) до одного з компонентів, які входять до складу препарату – як основних, так і допоміжних.

Форінекс протипоказаний, якщо у пацієнта діагностовано:

- туберкульоз легень ;

- місцева інфекція слизових оболонок носових пазух;

- запалення слизової оболонки, викликане недавніми операціями на носі;

- запальні процеси в очах внаслідок травм різної етіології (операцій, опіків, косметичних процедур), до повного загоєння рани.

Даний препарат слід обережно призначати хворим, у яких є грибкова, бактеріальна, системна вірусна або герпетична інфекція, особливо з ураженням очей.

Форінекс може застосовуватися для лікування дітей, починаючи з 2-річного віку. Як профілактичний засіб можна призначати з 12 років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Форінекс призначають вагітним тільки дуже обережно, виключно за серйозними показаннями та під наглядом лікаря.

На час лікування препаратом Форінекс грудне годування слід призупинити.

Спосіб застосування та дози

Форінекс – спрей від нежиті – застосовується місцево, впорскуючи необхідну кількість активної речовини в носові пазухи.

Перед тим, як застосувати ліки, флакон потрібно енергійно струсити. Перед першим застосуванням потрібно буде зробити не менше 10 натискань, щоб речовина вийшла назовні.

Насадку наконечник слід регулярно теплою водою, не намагаючись прочистити її за допомогою гострих предметів. При розрахунку дози слід враховувати, що 1 впорскування випускає 100 мг суспензії, що містить 50 мкг мометазону.

Рекомендовані дозування препарату Форінекс при лікуванні та профілактиці алергічного нежитю:

- алергічний риніт (як сезонний, так і цілорічний); - по 2 впорскування в кожну ніздрю, 1 раз на день, при добовому дозуванні – не більше 200 мкг мометазону;

- підтримуюча терапія – 1 впорскування 1 раз на день, як підтримуюча терапія.

Якщо рекомендоване початкове дозування не дало очікуваного терапевтичного результату, допустимо збільшити дозу до 4 впорскування в кожну ніздрю (1 раз на день).

Після досягнення результату дозування може бути знижене до підтримуючої – 1 раз на день по 1 впорскування в кожну ніздрю. Зазвичай очікуваний позитивний протиалергічний ефект спостерігається через 12 годин після впорскування.

Дитяче дозування дітям від 2 до 12 років знижується вдвічі щодо дози для дорослих – тобто по 1 впорскування в 1 ніздрю, для дітей віком від 12 років – по 2 впорскування.

При гострому синуситі та назальних поліпах рекомендується проводити по 2 впорскування 2 рази на день у кожну ніздрю.

Профілактику слід розпочинати за 2-4 тижні до початку сезону цвітіння рослини-алергену.

Передозування

Передозування препаратом Форінекс зазвичай не викликає особливих симптомів, оскільки він не токсичний і не вбирається у системний кровотік.

При тривалому застосуванні, теоретично, можливе пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-наднирникової системи. У разі слід призначити симптоматичну терапію.

Побічні ефекти

Форінекс зазвичай не викликає побічних ефектів. Вони можливі в окремих випадках, при специфічній алергічній реакції на один з компонентів препарату.

Зокрема, можливий розвиток:

- головний біль;

- кровотеч із носа;

- фарингіт ;

- відчуття печіння та подразнення в носі.

Дискомфортні відчуття в носових пазухах проходять самостійно, після відміни лікування. У разі кровотеч вони швидко зупиняються самі, без додаткових зусиль медиків.

У деяких випадках можливі різкі напади алергії на тлі гіперчутливості до одного з компонентів препарату. І тут можливі бронхоспазм, апное.

Умови та термін зберігання

Форінекс зберігається до 3 років, зберігаючи свої властивості. Ці ліки тримають у сухому, недоступному для дітей та сонячних променів місці.

Температура зберігання не вище 25°С.

Після розтину флакона термін його зберігання скорочується до 2 місяців із дня розтину.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії